avatar

peter000 Użytkownik gram.pl (Delegat) ja.gram.pl/peter000

Szukam grafika!

Szukam osoby, która mogłaby wykonać layout'a. Tematyka to Forza Motorsport 4. Chętnych proszę o kontakt na priva, gadu-gadu (numer widoczny po prawej stronie) albo w komentarzu.

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Rok 2011 - podumowanie

 

Jakże szybko leci ten czas. Jeszcze nie tak dawno mieliśmy styczeń 2011 a już przychodzi nam podsumowywać całe dwanaście miesięcy. Jednakże  osobiście uważam je za udane. Rok 2011 obfitował w wiele ciekawych gier a swoją premierę miały nowe kosole przenośne, PlayStation Vita oraz Nintendo 3DS. Nie da się także ukryć tego, co jest smutną wiadomością, że w siłę urosły organizacje hakerskie bezpośrednio przecież powiązane z rynkiem growym. Na myśl narzuca się kwietniowy atak na PlayStation Network oraz wyłączenie tej usługi na okres kilkunastu dni. Firmie Sony przyniosło to ogromne straty finansowe oraz nadszarpało zaufania ich kllientów. Nie była to wszakże jedyna ofiara ataków internetowych przestępców. Z podobnymi problemami borykało się wiele innych placówek. Wróćmy jednak do przyjemniejszych rzeczy jakimi z pewnością są różnorakie premiery growe.

Numer jeden na naszej liście przebojów (w ułożeniu chronologicznym na przestrzeni całego roku) to survival horror Dead Space 2. Straszny, mrożący krew w żyłach - tak można go podsumować.

Luty przyniósł nam Killzone 3, tytuł ekskluzywny dla platformy PlayStation. Jest to bardzo dobry i solidnie wykonany shooter który opowiada dalsze losy dwójki żołnierzy sił ziemskich ISA – Seva oraz Rico. Jeżeli posiadasz "pees trójkę" nie możesz nie kupić tej gry.

W marcu świat ujżał Crysis'a 2. Niektórzy uważają, że jest to bezmyślna strzelanka wyróżniająca się jedynie grafiką. Osobiście bardzo cenię sobie tą grę. Korzystanie z "dóbr" jakie przynosi nam nowoczesny kombinezon sprawia masę frajdy. Jest to świetna gra co potwierdzają bardzo dobre oceny portali internetowych i pism o tematyce komputerowej. 

Apropo portali. W kwietniu światło dzienne ujżał Portal 2 - druga część logiczno zręcznościowej gry. O ile część pierwsza była sprzedawana jedynie w dystrybucji cyfrowej o tyle "dwójkę" twórcy serwują tradycyjnie - w pudełku. Tytuł wciąga bez dwóch zdań.

Tak oto dojeżdżamy do połowy naszego zestawienia. Mamy czerwiec. Debiutuje długo oczekiwany Duke Nukem Forever. Jednak tytuł zawodzi. Jest grą w wielu miejscach przestarzałą. Długą produkcję widać gołym okiem, ale nie poprzez rozbudowanie i ogrom, tylko rozwiązania sprzed epoki. Trudno nie wspomnieć także o wielu niedoróbkach technicznych.

Nadeszła pora na lipiec. Ten jednak nie jest obfity. Wręcz przeciwnie. Uwagę graczy zwraca tylko polski Call of Juarez, tym razem o podtytule The Cartel. Okazuję się typowym średniakiem a przeniesienie gry w nową epokę zgodnie z oczekiwaniami wielu osób nie wychodzi grze na dobre.

Sierpień zapowiadał jesienny wysyp hitów. Dlaczego? A to dlatego, że premierę miał Deus Ex: Bunt Ludzkości. Pierwszy duży tytuł w drugiej połowie roku. "Duże" były także oceny.

We wrześniu z buta wjeżdża Marcus Fenix, czyli Gears of War 3. Dynamika? Jest. Bossowie? Są. Napakowani bohaterowie? Są. Czyli cały przepis na dobrą grę akcji . Tytuł z jajami, bez dwóch zdań.

Październik zaserwował nam nową, czwartą już część Forzy. Dopieszczona do granic możliwości, porażająca ogromem wszystkiego ścigałka. Turn 10 zrobiło wszystko żeby zmiażdżyć Polyphony Digital z ich Gran Turismo. I udało się.

W tym miesiącu debiut zaliczył także nowy Batman, a dokładnie Batman: Arkham City. Co ciekawe ocena wystawiona przez jedną ze stron o grach, a dokładnie Yahoo Games wykracza poza skalę.   Yahoo wystawiło notę 6/5, czyli 120/100 w skali Metacritic co ku zaskoczeniu zostało odnotowane w tymże serwisie. Średnia wersji na Xboksa 360 wynosi 95, a na PS3 - 96 punktów. Jest to wynik zaiste imponujący.

Co przyniósł nam listopad? W oczy rzuca się Assassin's Creed Revelations. Według wielu grze brakuje świeżości, ale oceny mimo wszystko są bardzo dobre. Recenzenci cenią sobie wciągającą fabułę, która jest chyba najmocniejszą stroną gry.

18 dnia owego miesiąca zadebiutowała także gra dużo mniej od wspomnianej poważna. Chodzi oczywiście o Saint's Row 3, czyli hektolitry nieskrępowanej zabawy która wylewa się z ekranu z siłą tajfunu.

Doszliśmy do grudnia. W ostatnim miesiącu roku mamy także ostatnią wielką premierę. Naprawdę wielką. Premierę zaliczyło bowiem Star Wars: The Old Republic, MMO w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jego twórcy mieli wydawać by się mogło tylko jeden cel: pokonać World of Warcraft. Czy się udało? Na to pytanie odpowiadać jeszcze nie pora, ale słabnąca popularność WoW'a niewątpliwie dziecku Electronic Arts pomaga.

W 2011 roku wszyscy oczekiwali także zapowiedzi nowej generacji konsol. Tak się jednak nie stało, ale w zamian otrzymaliśmy wiele poszlak wskazujących na to, że nowe Xboksy i Play'aki są w zaawansowanej fazie produkcji. Z troszkę drobniejszych wydarzeń, ale równie dla wielu graczy ważnych należałoby wspomnieć o trailerze GTA V, który wzbudził mieszane uczucia i kontrowersje. Niektórych zawiodła oprawa graficzna czy po prostu brak "tego czegoś", tego co przy pierwszym filmiku z GTA IV powodowało, że obśliniali cały ekran komputera. Choć osobiście nie miałem mu nic do zarzucenia i z niecierpliwością czekam na piątą odsłonę Wielkiej Kradzieży Aut. Co jeszcze? Kolejny () rekord pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy ze strony Infinity Ward i ich Call of Duty, tym razem Modern Warfare 3. 

Niestety 2011 rok przyniósł także smutne wieści. Zmarł Steve Jobs, współzałożyciel Apple'a. Mawiano, że jest wizjonerem. Padły także słowa "Edison naszych czasów". Odszedł ktoś wielki.

Tego roku wielki triumf odnieśli producenci gier indie, które sprzedawały się nadzwyczaj dobrze. Przykładem niech będzie ewenement naszych czasów - Minecraft, który swą premierę miał w listopadzie. Chyba mało kto spodziewał się, że zdobędzie on uzanie aż tylu graczy. Wyjątkowo dobrze radziły sobie także gry z modelem free-to-play, czyli mikropłatności, które powoli wypychają z rynku gry z klasycznym abonamentem.Kończąc podsumowanie. Rok 2011 uważam udany. Ukazało się wiele interesujących tytułów. Owszem nie obyło się bez złych wieści, ale czasem trzeba zrobić jeden krok w tył, aby móc zrobić dwa do przodu. Taka jest nasza ludzka natura. Sądzę, że tak dużej ilości gier oraz "gorących" newsów jak zapowiedzenie GTA V nie było od lat. Był to bez wątpienia jeden z najlepszych o ile nie najlepszy rok dla branży growej. Życzę Wam aby ten nowy, 2012 był jeszcze lepszy, po przegi wypełniony pozytywami. Wierzę, że tak będzie. I z tą pozytywną myślą Was zostawiam. Wszystkiego najlepszego!

 

Rok 2011 był moim zdaniem bardzo udany. Obfitował w wiele ciekawych gier a swoją prmierę miały nowe kosole przenośne PlayStation Vita oraz Nintendo 3DS. Nie da się także ukryć tego, że w siłę urosły organizacje hakerskie bezpośrednio przecież powiązane z rynkiem growym. Na myśl narzuca się kwietniowy atak na PlayStation Network oraz wyłączenie tej usługi na okres kilkunastu dni. Firmie Sony przyniosło to ogromne straty finansowe oraz nadszarpało zaufania ich kllientów. Nie była to wszakże jedyna ofiara ataków internetowych przestępców. Z podobnymi problemami borykało się wiele innych placówek. Wróćmy jednak do przyjemniejszych rzeczy jakimi z pewnością są różnorakie premiery growe. Numer jeden na naszej liście przebojów (w ułożeniu chronologicznym na przestrzeni całego roku) to survival horror Dead Space 2. Straszny, mrożący krew w żyłach - tak można go podsumować. Luty przyniósł nam Killzone 3, tytuł ekskluzywny dla platformy PlayStation. Jest to bardzo dobry i solidnie wykonany shooter który opowiada dalsze losy dwójki żołnierzy sił ziemskich ISA – Seva oraz Rico. Jeżeli posiadasz "pees trójkę" nie możesz nie kupić tej gry. W marcu świat ujżał Crysis'a 2. Niektórzy uważają, że jest to bezmyślna strzelanka wyróżniająca się jedynie grafiką. Osobiście bardzo cenię sobie tą grę. Korzystanie z "dóbr" jakie przynosi nam nowoczesny kombinezon sprawia masę frajdy. Jest to świetna gra co potwierdzają bardzo dobre oceny portali internetowych i pism o tematyce komputerowej. Apropo portali. W kwietniu światło dzienne ujżał Portal 2 - druga część logiczno zręcznościowej gry. O ile część pierwsza była sprzedawana jedynie w dystrybucji cyfrowej o tyle "dwójkę" twórcy serwują tradycyjnie - w pudełku. Tytuł wciąga bez dwóch zdań. Tak oto dojeżdżamy do połowy naszego zestawienia. Mamy czerwiec. Debiutuje długo oczekiwany Duke Nukem Forever. Jednak tytuł zawodzi. Jest grą w wielu miejscach przestarzałą. Długą produkcję widać gołym okiem, ale nie poprzez rozbudowanie i ogrom, tylko rozwiązania sprzed epoki. Trudno nie wspomnieć także o wielu niedoróbkach technicznych. Nadeszła pora na lipiec. Ten jednak nie jest obfity. Wręcz przeciwnie. Uwagę graczy zwraca tylko polski Call of Juarez, tym razem o podtytule The Cartel. Okazuję się typowym średniakiem a przeniesienie gry w nową epokę zgodnie z oczekiwaniami wielu osób nie wychodzi grze na dobre. Sierpień zapowiadał jesienny wysyp hitów. Dlaczego? A to dlatego, że premierę miał Deus Ex: Bunt Ludzkości. Pierwszy duży tytuł w drugiej połowie roku. "Duże" były także oceny. We wrześniu z buta wjeżdża Marcus Fenix, czyli Gears of War 3. 
Dynamika? Jest. Bossowie? Są. Napakowani bohaterowie? Są. Czyli cały przepis na dobrą grę akcji . Tytuł z jajami, bez dwóch zdań. Październik zaserwował nam nową, czwartą już część Forzy. Dopieszczona do granic możliwości, porażająca ogromem wszystkiego ścigałka. Turn 10 zrobiło wszystko żeby zmiażdżyć Polyphony Digital z ich Gran Turismo. I udało się. W tym miesiącu debiut zaliczył także nowy Batman, a dokładnie Batman: Arkham City. Co ciekawe ocena wystawiona przez jedną ze stron o grach, a dokładnie Yahoo Games wykracza poza skalę.   Yahoo wystawiło notę 6/5, czyli 120/100 w skali Metacritic co ku zaskoczeniu zostało odnotowane w tymże serwisie. Średnia wersji na Xboksa 360 wynosi 95, a na PS3 - 96 punktów. Jest to wynik zaiste imponujący. Co przyniósł nam listopad? W oczy rzuca się Assassin's Creed Revelations. Według wielu grze brakuje świeżości, ale oceny mimo wszystko są bardzo dobre. Recenzenci cenią sobie wciągającą fabułę, która jest chyba najmocniejszą stroną gry. 18 dnia owego miesiąca zadebiutowała także gra dużo mniej od wspomnianej poważna. Chodzi oczywiście o Saint's Row 3, czyli hektolitry nieskrępowanej zabawy która wylewa się z ekranu z siłą tajfunu.
Doszliśmy do grudnia. W ostatnim miesiącu roku mamy także ostatnią wielką premierę. Naprawdę wielką. Premierę zaliczyło bowiem Star Wars: The Old Republic, MMO w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jego twórcy mieli wydawać by się mogło tylko jeden cel: pokonać World of Warcraft. Czy się udało? Na to pytanie odpowiadać jeszcze nie pora, ale słabnąca popularność WoW'a niewątpliwie dziecku Electronic Arts pomaga.
W 2011 roku wszyscy oczekiwali także zapowiedzi nowej generacji konsol. Tak się jednak nie stało, ale w zamian otrzymaliśmy wiele poszlak wskazujących na to, że nowe Xboksy i Play'aki są w zaawansowanej fazie produkcji. Z troszkę drobniejszych wydarzeń, ale równie dla wielu graczy ważnych należałoby wspomnieć o trailerze GTA V, który wzbudził mieszane uczucia i kontrowersje. Niektórych zawiodła oprawa graficzna czy po prostu brak "tego czegoś", tego co przy pierwszym filmiku z GTA IV powodowało, że obśliniali cały ekran komputera. Choć osobiście nie miałem mu nic do zarzucenia i z niecierpliwością czekam na piątą odsłonę Wielkiej Kradzieży Aut. Co jeszcze? Kolejny () rekord pod względem ilości sprzedanych egzemplarzy ze strony Infinity Ward i ich Call of Duty, tym razem Modern Warfare 3. 
Niestety 2011 rok przyniósł także smutne wieści. Zmarł Steve Jobs, współzałożyciel Apple'a. Mawiano, że jest wizjonerem. Padły także słowa "Edison naszych czasów". Odszedł ktoś wielki.
Tego roku wielki triumf odnieśli producenci gier indie, które sprzedawały się nadzwyczaj dobrze. Przykładem niech będzie ewenement naszych czasów - Minecraft, który swą premierę miał w listopadzie. Chyba mało kto spodziewał się, że zdobędzie on uzanie aż tylu graczy. Wyjątkowo dobrze radziły sobie także gry z modelem free-to-play, czyli mikropłatności, które powoli wypychają z rynku gry z klasycznym abonamentem.
Kończąc podsumowanie. Rok 2011 uważam udany. Ukazało się wiele interesujących tytułów. Owszem nie obyło się bez złych wieści, ale czasem trzeba zrobić jeden krok w tył, aby móc zrobić dwa do przodu. Taka jest nasza ludzka natura. Sądzę, że tak dużej ilości gier oraz "gorących" newsów jak zapowiedzenie GTA V nie było od lat. Był to bez wątpienia jeden z najlepszych o ile nie najlepszy rok dla branży growej. Życzę Wam aby ten nowy, 2012 był jeszcze lepszy, po przegi wypełniony pozytywami. Wierzę, że tak będzie. I z tą pozytywną myślą Was zostawiam. Wszystkiego najlepszego!

Praca na konkurs "Podsumowanie roku oczami gracza" organizowany przez gram.pl

komentarzy: 3Niedziela, 08 stycznia 2012, 13:13

Nowy zakup - Forza Motorsport 4

 

Mój nowy zakup. Najnowsza część Forzy w edycji kolekcjonerskiej. Właściwie to mam ją od soboty ale ta gra jest tak zaj***sta, że nie miałem czasu nic napisać :D

2

PS Jakby kto chciał na multi pograć albo czegoś się dowiedzieć o grze to walić śmiało w komantarzu :)

komentarzy: 9Środa, 19 października 2011, 18:50

« starsze wpisy

Więcej o mnie

Moje tagi:formuła 1, gry wyścigowe, samochody, snowboard, xbox 360

Urodziny:za 225 dni (30 stycznia 1996)

Obecny stan:

Posiadany sprzęt:Xbox 360, PC, Mobile

Namiary na mnie

GG: 10789459

.............................................

 

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Ostatnio gram w

Tytuł gryPo sieci?Ukończona?

Ostatnie odwiedziny

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 22

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4000 dni

Moich wejść na gram.pl: 6 193 (#1211)

Napisanych postów i komentarzy: 736 (#1234)

Napisanych recenzji: 1 (#46)

Wpisów na blogu: 42 (#190)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 1 459 (#934)

Archiwum wpisów

 • Styczeń 2009 (11)
 • Luty 2009 (8)
 • Marzec 2009 (1)
 • Kwiecień 2009 (2)
 • Maj 2009 (2)
 • Czerwiec 2009 (3)
 • Lipiec 2009 (2)
 • Sierpień 2009 (2)
 • Wrzesień 2009
 • Październik 2009
 • Listopad 2009 (1)
 • Grudzień 2009 (1)
 • Styczeń 2010
 • Luty 2010
 • Marzec 2010 (1)
 • Kwiecień 2010
 • Maj 2010
 • Czerwiec 2010 (1)
 • Lipiec 2010
 • Sierpień 2010 (1)
 • Wrzesień 2010
 • Październik 2010
 • Listopad 2010
 • Grudzień 2010
 • Styczeń 2011 (1)
 • Luty 2011
 • Marzec 2011
 • Kwiecień 2011
 • Maj 2011 (1)
 • Czerwiec 2011
 • Lipiec 2011 (1)
 • Sierpień 2011 (1)
 • Wrzesień 2011
 • Październik 2011 (1)
 • Listopad 2011
 • Grudzień 2011
 • Styczeń 2012 (1)
 • Luty 2012
 • Marzec 2012
 • Kwiecień 2012
 • Maj 2012
 • Czerwiec 2012
 • Lipiec 2012
 • Sierpień 2012
 • Wrzesień 2012
 • Październik 2012
 • Listopad 2012
 • Grudzień 2012
 • Styczeń 2013
 • Luty 2013
 • Marzec 2013
 • Kwiecień 2013
 • Maj 2013
 • Czerwiec 2013
 • Lipiec 2013
 • Sierpień 2013
 • Wrzesień 2013
 • Październik 2013
 • Listopad 2013
 • Grudzień 2013
 • Styczeń 2014
 • Luty 2014
 • Marzec 2014
 • Kwiecień 2014
 • Maj 2014
 • Czerwiec 2014
 • Lipiec 2014
 • Sierpień 2014
 • Wrzesień 2014
 • Październik 2014
 • Listopad 2014
 • Grudzień 2014
 • Styczeń 2015
 • Luty 2015
 • Marzec 2015
 • Kwiecień 2015
 • Maj 2015
 • Czerwiec 2015
 • Lipiec 2015
 • Sierpień 2015
 • Wrzesień 2015
 • Październik 2015
 • Listopad 2015
 • Grudzień 2015
 • Styczeń 2016
 • Luty 2016
 • Marzec 2016
 • Kwiecień 2016
 • Maj 2016
 • Czerwiec 2016
 • Lipiec 2016
 • Sierpień 2016
 • Wrzesień 2016
 • Październik 2016
 • Listopad 2016
 • Grudzień 2016
 • Styczeń 2017
 • Luty 2017
 • Marzec 2017
 • Kwiecień 2017
 • Maj 2017
 • Czerwiec 2017
 • Lipiec 2017
 • Sierpień 2017
 • Wrzesień 2017
 • Październik 2017
 • Listopad 2017
 • Grudzień 2017
 • Styczeń 2018
 • Luty 2018
 • Marzec 2018
 • Kwiecień 2018
 • Maj 2018
 • Czerwiec 2018
 • Lipiec 2018
 • Sierpień 2018
 • Wrzesień 2018
 • Październik 2018
 • Listopad 2018
 • Grudzień 2018
 • Styczeń 2019
 • Luty 2019
 • Marzec 2019
 • Kwiecień 2019
 • Maj 2019
 • Czerwiec 2019

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl