avatar

Ichibanboshi-kun Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/Ichibanboshi-kun

.

.

.

naglowek
forum
sajty
gram
gramik banboshi
twit
twit

Ostatnie odwiedziny

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Burek jakiego nie znacie

Burek, bałkany, Jedzenie

2

Każdy kto miał okazję odwiedzić Bałkany z pewnością był świadkiem upadku wielu stereotypów, które w Polsce przysłaniają niedoszłym turystom kulturę bogatą w znajome tradycje okraszone turecką spuścizną pozostawianą przez wycofujące się Imperium Otomańskie. Dla przeciętnego Polaka owa stereotypowa bariera była przeszkodą nie do pokonania, co uniemożliwiło lub przerwało proces poznania południowej braci.

Oto burek, który nie jest psem.

czytaj...

komentarzy: 12Piątek, 26 września 2014, 10:34

Lew śpi, a wokół się dzieje źle. PRze, pora na pobudkę.

gram, zmiany, PR, Porada

2

Tym lwem jest jedna z potęg naszych czasów, PR. Dzięki niesamowicie szybkiemu rozwojowi sieci społecznościowych, który został spowodowany ogromnym zainteresowaniem zwykłych użytkownikow Internetu, ta część przemysłu zyskuje coraz większą wartość. Już obecnie jest ona newralgicznym elementem każdej firmy, bo jeśli PR kuleje to i firma ma się gorzej. Uważam że na tym polu nie daje sobie rady GRAM.pl Oczywiście nie odnoszę się do sklepu, którego wyniki nie są ujawniane, a podzespołów tego organizmu jakim są gramsajty i jest forum. Wiele sprzeczek można było uniknąć w prosty sposób.

Jak? O tym w rozszerzeniu wpisu.

czytaj...

komentarzy: 4Poniedziałek, 22 września 2014, 19:43

GRAMnajt #8 - siła estetyki! New Nintendo 3DS

GRAMnajt, nintendo, new 3ds, 3ds, kolory

2

Po stworzeniu doskonałej konsoli, która służyłaby tylko do grania, której najbardziej zaawansowaną funkcją byłby budzik, co byście robili dalej? Odpowiedź dostarcza Nintendo! Trzeba skupić się na kolorach. Chociaż 3DS porzucił ten rodzaj przynęty na rzecz szeregu wspaniałych kolekcjonerek, to co zapowiada się w przypadku New Nintendo 3DSa?
Sprawdźcie! 

czytaj...

komentarzy: 0Sobota, 13 września 2014, 00:13

Nintenews #17 - [UPDATE] Potwierdzona, pełna lista postaci!

nintenews, doghunt, pegazus, 3ds, nintendo

0[Pierwotna wersja] Okazuje się, że nie ma takiego statku, który nie może przeciekać. Kolejny postać z listy, która przeciekła do Internetu znajduje swoje potwierdzenie w samej grze. Panie i Panowie, oto pies z gry Duck Hunt! W Super Smash Bros. 3DS. W równej mierze jak jest to zabawne to jest to po prostu dziwne zagranie ze strony Nintendo. Ilu z was pamięta w ogóle co to za pies? Ilu pamięta chropowatą powierzchnię tych śmiesznych pistoletów, które wtedy wydawały siębyć totalną zagadką. W czasach przed Wii było już możliwe strzelanie do telewizora, ale jak to możliwe że broń uzbrojona w "szkiełko z pilota" wiedziała w które miejsce celujemy?

[UPDATE] Co więcej! DuckHunt Dog do ataku będzie wykorzystywal nie tylko kaczki, ale i postacie z innej gry Wild Gunman (1984 Nintendo), która działała na tej samej zasadzie co DuckHunt, ale strzelało się do bandziorów wyskakujących z okien lub podczas pojedynku na pustyni. [/UPDATE]

Tutaj pies pogrzebany, kto jeszcze to pamięta? O ile nie ma to znaczenia dla profesjonalnych graczy, którzy na tzw. rooster (lista postaci dostępnych do gry) patrzą pod kątem możliwości niźli tego KIM będą grać, tak dla zwykłego zjadacza chleba, który będzie próbował swoje szanse przeciwko znajomym lub internetowym rywalom, jest to postać zajmująca miejsce kogoś znanego.

Dziwny to ruch, ale czy Nintendo nas do tego nie przyzwyczaiło? Szczególnie w ostatnim czasie jest tego nadto. NI z gruchy, ni z pietruchy zapowiedzieli całkiem nową konsolę (n3DS tak trzeba traktować), rok temu od tak pojawił się 2DS, a już nie mówię o zapowiedziach gier, dużych gier, które bez okazji prezentują.

Przyjęcie WiiU wyraźnie wpłynęło na Nintnedo. W ciągu ostatnich 3 lat przesło więcej zmian niż podczas całego cyklu poprzedniej generacji. Co więcej największe zmiany nadchodzą (stopniowa zmiana targetu), a do tego kto wie co znów wymyślą? Dodatkowo WiiU zaczęło przyśpieszać, wciąż niestety za wolno, by nie zostać przegonionym przez PS4 i właściwie jedynym ratunkiem wydaje się wprowadzenie oferty cross-buy i możliwości przypisania gier do konta Nintendo Network ID.

Wszystko w rękach Big N.

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=878858

 

Po więcej informacji klikajcie: czytaj :)

czytaj...

komentarzy: 0Czwartek, 11 września 2014, 10:50

P-p-potwór, nie konsola. Nintendo DS!

nintendo, ds, Gry, Konsole, Nintendo DS

2

Nintendo DS jest najlepszą konsolą jaką gracze dostali. Pozwólcie, że już wam podam link do allegro, bo gry które dla was przygotowałem nie opuszczą waszych głów tak długo, aż w nie nie zagracie. Zamierzam was dzisiaj zaprowadzić do wspaniałej krainy wyobraźni wykreowanej przez ludzi ze Square Enixu, Nintendo, Level-5, Jupiter, HAL Laboratory i innych, którzy zainspirowani dziwną konstrukcją DSa popełnili szereg oryginalnych gier nie bacząc na, wydawałoby się, nienaruszalne archetypy gatunków.
Czy znasz Nintendo DS czy nie, warto rzucić okiem na kawał współczesnej historii branży gier. Rozsiądźcie się wygodnie, to będzie długa historia.

czytaj...

komentarzy: 7Środa, 27 sierpnia 2014, 22:29

« starsze wpisy

Więcej o mnie

Krótko o mnie:Zovem se Bartoš, učim srpski i hrvatski jezik na Univerzitetu u Krakovu. To nije laka stvar, ali volim da učim jezike, zato što ja ću biti pisarzem, tłumaczem albo prezesem Nintendo of Poland, cholera wie :-) Zapraszam do rozmów via gg albo do korespondencji mailowej.

Moje tagi:anime i manga, artykuły, gry, nintendo, science fiction

Urodziny:za 275 dni (15 września 1991)

Moje motto:Dezyderata. There's no puzzle which can't be solved

Obecny stan:Głodny student mode: on

Posiadany sprzęt:Wii, GBA, DS, Laptop, Nintendo Mini Classics, PSP, PlayStation 2, Xbox 360, Switch, PlayStation 4

Hotter

 • Pytanie i Kącik Pomocy Nintendo

  nintendo, pytanie, pomoc

  Na ruszt pierwsze idzie pytanie. Planuję dotrzeć do większego grona, jednocześnie trzymając się w największej mierze gram.pl, w związku z czym potrzebuję porady w sprawie serwisu, który wybrać. Chciałbym założyć blog bezpłatny i taki przez który przechodzi dużo ludzi, aby nie tylko gracze, ale i niedzielniaki mogli czytać to co o grach piszę.

   

  Kwestia druga. Kącik Pomocy Nintendo.

  Niesamowicie pochlebia mi to, że gramowicze się do mnie zwracają o porady w sprawie Nintedo. W związku z czym zachęcam do robienia tego o każdej porze i walcie spokojnie na moje konto na Facebooku lub maila: bartekgabis@gmail.com
  Serio, bardzo mi miło jak piszecie, dlatego im więcej osób pyta tym lepiej :) 

  komentarzy: 0Niedziela, 01 czerwca 2014, 23:39

Twitter

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 5183 dni

Moich wejść na gram.pl: 13 272 (#448)

Napisanych postów i komentarzy: 8 772 (#50)

Napisanych recenzji: 7 (#40)

Wpisów na blogu: 223 (#47)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 14 762 (#59)

All Hail Haruhi i Spis Treści

Spis treści.

GRAMnajt.

Moja najnowsza seria, którą udaje mi się publikować co tydzień. Jest to odskocznia od codziennych tematów dotyczących gier, konsol i biznesu rozrywki elektronicznej w ogóle. To tutaj daję upust swojej innej stronie własnego ja. Nie tylko tej growej, ale i czytającej książki, a i ta sama część uwielbia filmy i nie wzgardzi muzyką, czy architekturą. Nie jestem szpeniem w żadnej z tych dziedzin to z gier czuję się najmocniej (no i Bałkanów), ale nie ukrywam tego, że dobre książki i filmy to bardzo ważna część mojej wyobraźni.

Nintenews.

Jest to mój zbiór informacji dotyczących wydarzeń, które miały miejsce na całym świecie i dotyczyły bezpośrednio lub pośrednio wszystkiego co wiąże się ze stajnią Nintendo. Nie ograniczam się w tych wpisach do wymieniania informacji, chcę aby każda zawierała moją opinię i była jednocześnie bardziej interesująca dla Was, bo przecież nie piszę tego tylko dla siebie :) Wiem, że jeśli się tym nie interesujesz, drogi czytelniku, to na pewno znajdziesz coś ciekawego do poczytania i może dasz szansę Big N?

GRAMini

To dopiero początek, ale mam nadzieję, że ta seria dużych wpisów o małych grach rozwinie skrzydła i stanie się integralną częścią mojego blogaska.

Chronologicznie, od najnowszego do najstarszego, podaję kolejność moich artykułów, lista będzie aktualizowana na bierząco, a co więcej z czasem gdy zdobywam wiedzą i dorastam, teksty są edytowane nie tylko pod kątem treści, ale przede wszystkim redaguję ich styl i byki, które w jakiś sposób uniknęły corridy.

- "Burek jakiego nie znacie" - poznajcie burek, który nie jest psem. Popłyncie wraz ze mnę w tej historii o przysmaku z Bałkanów.

- "P-p-potwór, nie konsola. Nintendo DS!" - krótkie spojrzenie na najlepszą konsolę ostatniej dekady.

- "Cliffhorse - recenzja nadesłana przez konia" - co o grze Notcha (twórcy Minecrafta) myśli jej główny bohater. Nie ja to napisałem, a koń. konia

- "Ach, Hoen! Dawno cię nie odwiedziałem" - ~~Gdy wyzwanie rzuci los z odwagą stań i walcz. To co ci odebrał ktoś, odzyskasz jeśliś chwat. Ze mną chodź już nadszedł czas, nikt nie równy nam. Już zwycięstwa czujesz smak, to zawsze był nasz plaaaaaan~~

- "Gdzie kończy się retro, a zaczyna kicz" - bum na gry w 2D dał nam szereg świetnych tytułów, ale i mnóstwo tych, które jadą na fali popularności udanych gier. Trochę sobie poużywałem na nich, bo nie można tak bezcześcić imienia pikseli i nazywać tego sztuką! Hipstery, paszoł.

- "Nie odchodź, Ninny!" - w związku z klapą komercyjną jaką jest (póki co) WiiU, inwestorzy martwią się o swoje dochody i podłapują niepzemyślane trendy internetowe. Ukochane: czy Nintendo powinno zaprzestać tworzenia konsol na rzecz gier? Czy powinno przejść na smartfony?
- "Nie ma zagadki bez rozwiązania! Część 1" - Kto by pomyślał, że firma silnie związana z Sony Computer Entertaiment stanie się macierzą jednej z najbardziej cenionych i znanych marek Nintendo. Co więcej, nie poprzestali tylko na tej jednej serii. Tworzą dalej i wręcz spokojnie możemy mówić o zmianie obozu. Owa zmiana nie jest taką, hmm, uzależniającą od jednej firmy, zachowana jest pełna swoboda, ale wyraźnie widać z jaką ochotą Level-5 – bo o nich mowa – korzysta z możliwości jakie daje Nintendo.
- "Co u ciebie, WiiU?" - Pierwotny tytuł tego wpisu brzmiał "Quo vadis panie Iwata?", następnie Iwatę zastąpiło "Nintendo", aby chwilę później pójść po rozum do głowy i zdać sobie sprawę z tego, że wszystko co się teraz dzieje w związku z tą firmą ściśle się wiąże z najnowszą domową konsolą BigN, czyli WiiU.
- "Ciężka miłość Mariana i Bartka" / do poprawy - Tytuł albo raczej bohater gry, której tekst poświęcam, jest w naszym cudownym kraju - proszę tego nie odbierać z ironią - błogosławiony co najwyżej uśmiechem w kąciku ust, ale jaka jest prawda?
- "Gear i Soliti Horse, czyli szaleństwo w Centrum Pokemon" - unikalny system rozwijający zdolności pracowników i wypychający portfolio firmy konkretnymi tytułami. Tak powstał fantastyczny "Harmoknight", więc jest o czym czytać!
- "Tenkju gram.pl" - dzięki, z tego powodu, między innymi,  powróciłem na podwórko gramsajtowe.
- "O konsolach przenośnych" / do poprawy - wpis już ma trochę lat, sporo się zmieniło no i poznałem w końcu PSP. Napisałem ten artykulik i wysłałem do Rednacza gramu, ach, fajnie byłoby dla WAS pisać :) Odpowiedź nie dostałem nigdy, ale taki jest biznes.
- "Taimo Paradokso(edit)" - stara recka gry Time Hollow, liniowej jak diabli, a tak mocno radującej serce.
- "Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda" - stara recka anno domini 2009.
- "Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of fates" - stara recka anno domini 2009.
- "Pomagamy w podróżach" - stara recka anno domini 2009.
- "Wstępniak" - zacząłem kiedyś pisać o gilmach Miyazakiego, nie skończyłem, ale co nieco tekstu powstało.
- "1 z 10." - Miyazaki.
- "2 z 10." - Miyazaki.
- "Miyazaki 2.5" - Miyazaki.
- "Ogrody Grzeszników" - stara recka z 2009 roku o jednych z najlepszych filmów jakie widziałem (anime).
- "Jaja w Tropikach" - stara recka z 2009.
- "Świecisz mi po gałach, to ja poświecę tobie." - W niedzielę wybrałem się na najnowszy film Alexa Proyasa("Kruk", "Ja, Robot"), pt. "Knowing", po polsku... "Zapowiedź". Anno domini 2009.
- "DeeSa pragnę :(" - polecajka, 2009, kilka fantastycznych filmów (anime).
- "Ja - robot" - ha! Stary felieton, który napisałemw liceum na konkurs dziennikarski. Prawdę mówiąc to nigdy w nim się nie załapałem na podium, ale! Moje teksty musialy byc dobre, bo zawsze nagradzano mnie pomimo tego, że nie w danej kategorii. Raz to było "Nowe odkrycie - za tekst Opowieść o niewidzialnym", innym razem co innego, a już na koniec trzeciej klasy dostałem dyplom (i kolejny bon do księgarni :) ) za osiągnięcia literackie. Z tego powodu nie żałuję i jestem dumny, że na podium nie stanąłem. Na pohybel zasadom! ;) 2008!
- "Opowieść o Niewidzialnym" - oto mój pierwszy felieton z liceum. 2007! Niestety reszta albo jest na komputerze albo się zagubiła podczas formatowania :/
- "Mahou Sensei Negima" - manga, wpis ad 2009.
- "Brother" - recenzja Beat Takeshi'ego z 2009.

 

____________________

Archiwum. Pomysły porzucone lub wpisy zdezaktulizowane.

- "AAAAA, PRZYTŁACZAJĄCE! TYLE INFORMACJI O WII U, NA GRAM.PL?!???!?!"
- "Nintendo Land" - zastanawiałem się jakie będzie to "Wiisports" dedykowane WiiU.
- "Warto Poznać" - ach, wartopoznasie, może jeszcze do nich wrócę! Przedstawiałem w nich krótko to czym warto się zainteresować, od filmów przez gry, po muzykę! Wszystko co jest warte miejsca w naszych głowach.
- "YSmenu4R4" - YSmenu to bardzo przyjemny soft do naszych nagrywarek DeeSowych, a w przypadku posiadczy R4 jest wręcz wybawieniem - przypomianm że najnowszy to 1.19 i szlus. Teraz jest to już przestarzały system, którego miejsce zajął Wood - lepszy i odświeżany.
- "Retrogranie #1" - przedstawiciel serii, która miała tylko jeden wpis. Planuję do tego wrócić, ale póki co skupiam się na obecnych rzeczach.
- "Kultularnie" - krótkie recenzje.
- "ChRL" - kolejna z porzuconych, ale najdłuższych ze starych serii. Ta dotyczyła wszystkiego co działo się w Ludowej Republice Chińskiej :)

___________________

Galeria, czyli kolekcja gier/konsol. Wiele tego nie ma, więc nie ma co mnie okradać, ale sam sobie na większość zapracowałem, więc

- "W końcu! Wszystkie Laytony należą do mnie!" - tęsknię za instagramem, niestety nie działa na WindowsPhone niższym niż WP8 :/
- "Size does matter!" - porównanie 3DSów: XL vs. Klasyk. Tęsknię za moim klasykiem, bo ładny był. Niestety prawda jest taka, że nie opłaca się go kupować. 3DS XL to najlepsza przenośna konsola.
- "Do spisu treści > Galeria" - dodałem parę fotek, aby ten dział nie był taki pusty.
- "2012" - konic świata.
- "KYUUBI!" - bazgroły z lekcji, ale troszeczkę oddają styl moich rysuneczków :D
- "Teraz będę się chwalił" - kolekcja japońskich pałeczek, cz. 1.
- "Pałeczki 2" - cz. 2.
- "Komiks przygotowany na konkurs Wiedźmiński" - nazwa mówi sama za siebie ;)

Moi znajomi

pokaż wszystkich znajomych: 128

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl