avatar

icearas Użytkownik gram.pl (Brygadzista) ja.gram.pl/icearas

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

Granie mobilne

Natchniony pytaniem na stronie CDA odnośnie grania mobilnego i zdania czytelników na jego temat postanowiłem stworzyć ten wpis.

Jak wiadomo z któregoś wpisu wcześniej posiadam od grudnia ubiegłego roku Nexusa 7. Więc już jakieś tam zdanie na temat grania mobilnego mi się wyrobiło w ciągu tych kilku miesięcy. Czasy prostych gierek na telefonach się skończyły wraz z coraz większą mocą podzespołów jakie siedzą w urządzeniach mobilnych. Także i tutaj zaczął się wyścig na coraz to rozbudowane efekty graficzne, czy też fabułę itd. Jedni uznają to za plus jedni za minus – nie mnie to oceniać przy czym wg mnie częściowo jest to spowodowane tym, że gry mobilne nie mogą zajmować za wiele miejsca z racji ograniczonej ilości miejsca. Owszem można wrzucić sobie kartę pamięci, czy kupić od razu z większa pamięcią, ale i tak w porównaniu do tego co mamy w komputerach itd., to się nawet nie umywa.

Jednakże wracając do moich spostrzeżeń odnośnie grania mobilnego. Stwierdzam, że jest to fajny sposób na zabicie czasu lub też do pogrania na tronie. Jednocześnie w obecnej formie (bynajmniej mi) nie zastąpi ono tradycyjnego grania – czy to za pomocą myszki i klawki, czy też pada. Sterowanie na dłuższą metę jest nie wygodne – bo ile można trzymać tablet w rękach przed sobą? Wiadomo w przypadku tabletów 7” ten czas może być nawet relatywnie długi, ale przy 9,7” i wyżej już takie fajnie to nie jest. Wiele też zależy od tego jaki producenci ustawili sterowanie itp. Np. granie w GTA III lub VC dłużej jak 10 min dla mnie jest męczarnią. Ewidentnie brakuje mi czegoś do wskazywania – wiadomo fajnie, że takie klasyki można mieć w urządzeniu, które schowamy do kieszeni, ale jaki jest sens w męczeniu się ze sterowaniem? Pomijam już samą kwestię grania w to na ekranie mniejszym jak 7”. Natomiast świetnie mi się gra w samochodówki (NFS MW) lub platformery (ostatnio w promocji dorwałem Raymana – świetny) lub też szeroko pojęte strategie i inne gry widoczne z góry (Anomaly, Spacechem itd.). W moim przypadku gry mobilne są dobrym rozwiązaniem, gdy mamy ograniczone zasoby czasowe (np. sesja + praca) lub też nie chce się siedzieć przed ekranem przy biurku tylko wygodnie się położyć i zrelaksować (kilka kliknięć i można grać).

Osobną kwestią jest cena gier mobilnych. Osobiście nie dam więcej za grę na tablet aniżeli 4zł. Te gry są na tyle krótkie, że stosunek długości do ceny im więcej płacimy tym mniej korzystny. Pytanie do czytelników – co Wy sądzicie o graniu mobilnym?

 

komentarzy: 2Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 22:14

Pocket

Pocket, Android

Pocket – aplikacja powalającą swoją prostotą działania oraz doskonałą integracją z moimi wszystkimi przeglądarkami oraz innymi aplikacji zainstalowanymi na moim tablecie. Dzięki niej można czytać artykuły bez połączenia z internetem w czasie podróży oraz przeglądać długie artykuły znajdujące się na kilku podstronach, co stanowi świetną zaletę Pocket. Przeglądając obszerną recenzję bądź artykuł rozłożony na kilka podstron w ramach jednej strony - wysyłamy do aplikacji stronę, a wszystko zostanie sformatowane i wrzucone na jedną stronę bez żadnych podstron. Należy  również zaznaczyć, że istotnym plusem Pocket jest fakt, iż każdy artykuł przesłany do niego, zostanie odpowiednio przerobiony, w wyniku czego zostaje sam nagłówek, tekst oraz zdjęcia, screeny itd., jeśli są dołączone do tekstu. Zbędna reszta tj. reklamy, inne linki i cała otoczka tekstu zostaje skasowana, co pozwala lepiej skupić się na czytanym tekście.

W aplikacji istnieje również możliwość dodania wybranych artykułów do ulubionych, co może się przydać w momencie, gdy chcemy do nich kiedyś wrócić lub też komuś je zaprezentować. Interesujące jest również to, że jeśli podczas czytania zdecydujemy się wyłączyć appkę lub też zacząć czytać inny artykuł,  po czym wrócimy do wcześniejszego artykułu, zaczniemy w tym samym miejscu, w którym zakończyliśmy wcześniej.

Po intensywnym korzystaniu z Pocket przez ostatnie kilka miesięcy dopatrzyłem się  jednej wady. Mianowicie każdy przeczytany artykuł – odhaczamy, następnie zostaje on przeniesiony do archiwum, nie znika natomiast całkowicie. Istnieje możliwość powrotu do niego, ale tylko wtedy, gdy jest nawiązane połączenie z internetem. Przy czym należy  zaznaczyć, że po pierwsze dla jednych będzie to wadą, drudzy zaś kompletnie nie zwrócą na to uwagi. Należy zaznaczyć, iż funkcja ta została już dodana w wersji na iOS, zatem pozostaje czekać na update wersji dla Androida.

Aplikacja towarzyszy mi prawie od początku przygody z Androidem i poza tą małą wadą, o której wspomniałem jest to w moim odczuciu jedna z najlepszych aplikacji z jakimi miałem do czynienia. Korzystacie z tej appki? Jakie są Wasze wrażenia?

 

komentarzy: 0Środa, 10 kwietnia 2013, 20:52

Małe ogłoszenie

znaczki, Allegro.pl

Witam,

jeśli interesujecie się znaczkami pocztowymi to zapraszam na moje konto na allegro. Obecnie wystawiam na sprzedaż kilka rzeczy związanych z tym tematem.

 

PS - brak czasu na wrzucenie tekstu, ale na dniach powinno coś być. :)

 

komentarzy: 0Wtorek, 09 kwietnia 2013, 00:27

« starsze wpisy

Więcej o mnie

Moje tagi:CD Action, fantastyka, gry, muzyka, życie

Moje motto:Together we can do more.

Posiadany sprzęt:PC, Nexus 7

Namiary na mnie

Steam: icearas

Ostatnio gram w

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4826 dni

Moich wejść na gram.pl: 5 932 (#1273)

Napisanych postów i komentarzy: 225 (#1695)

Napisanych recenzji: 4 (#43)

Wpisów na blogu: 13 (#219)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 364 (#1687)

Ostatnie odwiedziny

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl