avatar

hans_olo Użytkownik gram.pl (Sekretarz) ja.gram.pl/hans_olo

Więcej o mnie

Moje tagi:baldur's gate, muscle cars, science fiction, seriale, stargate

Moje motto:żyj długo i obejrzyj wszystkie stargejty

Obecny stan:kawaler do wzięcia

Posiadany sprzęt:PC, laptop

Namiary na mnie

GG: 9861127

Moje statystyki

Na gram.pl jestem już: 4751 dni

Moich wejść na gram.pl: 45 802 (#16)

Napisanych postów i komentarzy: 9 568 (#40)

Napisanych recenzji: 0

Wpisów na blogu: 63 (#169)

Liczba odwiedzin mojego gramsajta: 5 824 (#247)

Prywatne wiadomości

Zaloguj się by wysyłać wiadomości

Mój blog (ostatnie wpisy) rss

VooDoo resurrection

Kilka lat temu w związku z problemami w działaniu "System Shock 2" na Win XP (nie działa zapisywanie gry) wpadłem na ciekawy pomysł zrealizowania swojego marzenia z przed lat. Nie był on łatwy, bo na allegro niektórych części szukałem prawie dwa lata, a później rozpoczęła się walka w poszukiwaniu antycznych sterowników do części, których dotychczasowi właściciele nie posiadali.
Na początku kupiłem płytę Abit BX133, autor aukcji twierdził, że działa, tylko są jakieś problemy z Biosem. No i owszem, były. Dysków nie wykrywał. Zatem zrezygnowany szukałem dalej. Niestety mityczne BE6 SE było praktycznie nie do zdobycia, dlatego skusiłem się na dość drogą, ale dobrą Asus CUV4X-D. Płyta dwuprocesorowa, lecz na win98 i tak tego nie wykorzystam. W gniazdach zamarzyłem sobie procesory P3 Tualatin 1400 i w sumie to nawet mam je na stanie, ale dołączone przez sprzedawcę P3 933 i tak mi wystarczą, więc obecnie nie mam ochoty dłubać przy wymianie i na razie zostanie, tak jak było. Do tego zakupiłem dość łatwo i szybko 4x 256 MB RAM 133MHz.
Baaaardzo długo szukałem wymarzonej przeze mnie jeszcze długo przed pierwszymi geforce'ami Diamond TNT2 Ultra V770. Kartę kupiłem za 7 zł + przesyłka, jednak na razie zamontowałem GF2 Leadteka, a w systemie zrobiłem dodatkowy profil sprzętowy, ponieważ jako fan gier Monolith będę zmuszony wymienić GF na TNT, by nie mieć problemów ze znikającym hudem i grafiką menu (Blood 2, Shogo).
Ale to nie wystarczyło. Pomyślałem "dlaczego ograniczać się do Direct3D i OpenGL". Zacząłem szukać VooDoo2 12MB. O ile znalezienie samych kart nie było problemem, tak problemem było znalezienie ich w komplecie z kablami i mostkiem SLI. Teoretycznie można je zrobić samemu, ale ciężko znaleźć specyfikację połączeń.
Wstawiłem też jakiegoś creative SB0100 z moich starych rupieci, ale nie bardzo chce działać. Bardzo możliwe, że ma to związek z pokrzywioną trochę obudową, przez którą mam też problem z gaśnięciem obrazu, gdy podłączam monitor do VooDoo.
Łącznie wszystkie zakupy wyniosły mnie ponad 200 zł, przy czym maszyna śmiga na zasilaniu chiefteca, który stanowi ok. 25% wartości maszyny.
Ogólnie rzecz biorąc komputer działa i chyba jako pierwszy człowiek w internecie mogę z całą pewnością stwierdzić, że połączenie karty Nvidii oraz akceleracji 3Dfx jest całkowicie bezpieczne, działa i można grać bez problemu w obu standardach graficznych.
Czasami w nim trochę dłubię. Widać też kartę sieciową, ale ona chyba niestety nie działa, więc wszelkie screeny zamieszczę później. Poniżej mogę jednak zamieścić zdjecia wnętrzności
 2
Od góry: Leadtek Winfast GF2 GTS, Sound Blaster Live, niedziałająca karta sieciowa, VooDoo 2 12MB w układzie SLI
2
                      No i oczywiście wspomniane dwa procesory.
PS: Oczywiście dla zachowania klimatu zaopatrzyłem się także w myszkę kulkową :D
PS2: Jeśli pragniecie więcej informacji, mogę pisać dalej na temat tego małego projekciku, może jakieś testy wydajnościowe nawet bym zrobił. Co na pewno zrobię, to dodatkowe zdjęcia, sprzętów na zamianę (V770 itp.).

komentarzy: 6Środa, 30 listopada 2011, 15:44

« starsze wpisy

Archiwum wpisów

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl