avatar

NicoMarcin Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/NicoMarcin

Rocket League - Recenzja

rocket league - recenzja, rocket league - pc

2FIFA i Trackmania - dwie zupełnie różne gry, które reprezentują odmienne gatunki. Wyścigi i piłka nożna to sporty, które pod żadnym kątem się nie zacierają. Czy rzeczywiście? Niekoniecznie. W obu przypadkach podczas grania towarzyszą nam emocje, a rowzój wydarzeń jest nieprzewidywalny. W takim razie, jeżeli połączylibyśmy te produkcje, zwiększymy dawkę wrażeń dwukrotnie. Wygląda na to, że z takiego założenia wyszło Psysonix - studio odpowiedzialne za Rocket League - niebanalnego indyka z ogromnym potencjałem.

Gra została wypuszczona na PS4 jako bonus do abonamentu PS+ oraz pecety. Zasady są proste - w meczach przeciw botom czy prawdziwym graczom rozgrywamy mecz na dwie bramki korzystając z ogromnej piłki. Chętni posługują się małymi resorakami, które mogą skakać, wykonywać ewolucję w powietrzu czy przyspieszać używając turbo. Co prawda nie różnią się one parametrami takimi jak prędkość maksymalna czy aerodynamika, ale każdy z nich posiada oryginalny wygląd, który możemy praktycznie dowolnie modyfikować dodając róznej maści dodatki takie jak flagi narodowe, kapelusze, grafiti, naklejki czy felgi. 


Co do samej rozgrywki - twórcy zadbali, aby każdy mecz był inny od poprzedniego, dlatego możemy wybierać między potyczkami 1v1, 2v2,3v3 czy nawet 4v4, z czego ostatnia opcja może być trochę ryzykowna, gdyż bardziej przypomina to wtedy kopaninę niż grę nawet na poziomie polskiej ekstraklasy. Nie zmienia to faktu, że niezależnie od wybranego wariantu wszystko jest bardzo dynamiczne, szybkie i kipi grywalnością.
Po dodaniu do produkcji trybu widza, twór Psysonix wkracza na e-sportowe salony i może niedługo stać się bieniaminkiem takich lig jak choćby ESL. Jeżeli twórcy dołożą wszelkich starań, aby ta nieprzeciętna gra stawała się jeszcze lepsze przez np. dodawanie nowych trybów zabawy to możliwe, że za jakiś podbije również pozostałe platformy. 


Podsumowywując, jak na razie trudno powiedzieć, czy podczas rozgrywek górę bierze śmiech i rozbawienie zainstniałymi na boisku sytuacjami czy też wola walki i chęć rywalizacji, jednak wniosek jest jeden - Rocket League daje masę frajdy i do takiego wniosku chciałbym dochodzić przy recenzowaniu innych "dużych" gier.

komentarzy: 128 września 2015, 20:57

1 komentarz do tego wpisu:


NintendoPassion : 20 października 2015, 21:28

Zacznij od mniejszych tytułów zanim rzucisz się na głęboką wodę :D Mnie zdumiewają recenzje wszelkiego rodzaju symulatorów farmy, traktorów i mioteł - a jednak ludzie w to grają! Czyż to też nie na swój sposób gracz?
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl