avatar

GramSajt Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/GramSajt

Antoine: Twister (1996)

Antoine, twister, Złota Malina, Bill Paxton, Helen Hunt

Siemka, to będzie coś z cyklu "filmy, które warto obejrzeć". Dziś chciałbym zachęcić was do filmu "Twister" (1996).

Jest to film katastroficzny  z 1996 roku wyreżyserowany przez Jana De Bonta. Film trwa około 2 godziny zdobył 3 duże nagrody (w tym Złotą Malinę, za najgorszy film, który zarobił 100 mln dolarów).

Trudno się z tą nagrodą nie zgodzić. Scenariusz sam w sobie jest płaski jak deska. Ot mamy "panią naukowiec", czyli Jo Harding (Helen Hunt) i jej męża Billa Harding (Bill Paxton). Jo straciła ojca i od tego incydentu goni z mężem za tornadami, a raczej goniła. Bill postanowił zmienić żonę na śliczną Dr Melissę, ale niestety Jo zapomniała wpisać czegoś w papierach rozwodowych.

Jak się można domyślić, Bill wraca więc do żony po podpis, lecz ich spotkanie przerywa tornado. Znów ruszają w gon jak za starych dobrych czasów i sami możecie się domyślić do czego to prowadzi.

Przez film przewija się naprawdę dużo tornad i to one grają tutaj główne skrzypce. Film ma bardzo ciekawie wykonaną (jak na tamte czasy) oprawę graficzną i muzyczną, przez co właściwie zarobił tyle ile zarobił.

Niestety poza głównymi postaciami jedyną dobrze wykreowaną postacią jest kolega naszej byłej pary - Dustin Davis (Philip Seymour Hoffman, który niestety odszedł w 2014 roku). Jego rola naprawdę, choć lekko przerysowana, dostarcza tu więcej radości niż wysłuchiwanie sprzeczek małżeństwa Hardingów.

Dobrą postacią jest także Dr Jonas Miller, główny przeciwnik poszukiwaczy, niestety jego rola jest bardzo płytka i nic nie wnosząca.

Dlaczego was do niego zachęcam? Ten film nie jest żadnym arcydziełem, ale nawet dziś wyróżnia się bardzo dobrym CGI i bawi w nudne dni. Sam oglądałem go już z 5 razy i polecam każdemu kto ma wolny czas i chciałby obejrzeć "wesołą katastrofę". Oksymoron, bo cały film jest pół żartem pół serio.

komentarzy: 103 lipca 2014, 23:13

1 komentarz do tego wpisu:


Demi23 : 03 lipca 2014, 23:26

Kiedyś uwielbiałem ten film i jest to jeden z pierwszych filmów, które widziałem. Ale niedawno ponownie go zobaczyłem i już taki dobry nie jest. Znalazłem sporo minusów, jak fabuła, postacie, dialogi, logika itd. Chyba tylko efekty są tu dobre.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl