avatar

GramSajt Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/GramSajt

Dallam: PSY - HANGOVER feat. Snoop Dogg

psy, Snoop Dogg, Gangnam Style, Gentleman, Hangover

PSY autor hitu "Gangnam Style" kolejny raz wrócił z utworem mającym zdobyć olbrzymią popularność. Tym razem pomógł mu sam Snoop Dogg.

Utwór opowiada o dolegliwości jaką jest "kac". Słowo to przewija się dziesiątki razy przez cały tekst w rytmie łudząco podobnym do "A Milli" Lil Wayna.

Nie ma co się więcej nad tym skupiać. Utwór miał być swego rodzaju imprezowym hitem. Dlaczego zatem Snoop Dogg? PSY wiele razy określał siebie jako rapera, więc obecność kogoś, kto pracował z Dr. DRE miała być mu bardzo pomocna. Widać także, że cała warstwa wizualna jest jak to w przypadku PSY'a wykonana bardzo profesjonalnie i dostarcza widzowi wiele radości. Nasi główni bohaterowie są kontrastującymi postaciami, pod względem koloru skóry, koloru marynarki jak i wzrostu.

Czy zatem można uznać tę piosenkę za udaną? Można, ale nie za pierwszym razem. Dużo osób wiązało z PSY'em wielkie nadzieje, jednak zapomnieli, że to wszystko robione jest dla zabawy i nie możemy doszukiwać się w tym głębi. Mnie osobiście odpycha w tym wszystkim prostota tekstu, gdzie wszystko kręci się dookoła jednego tematu i nie jest zbyt odkrywcze. Z drugiej jednak strony oglądanie i słuchanie naprawdę sprawiło mi banana na twarzy.

Koniec końców jest to bardzo dobrze obrobiony utwór muzyczny, cieszący audiowizualnie, prosto docierający do słuchacza. Mimo wszystko rozmach tej "zabawy" jest od czasów Gangnam Style co jakiś czas zmniejszany. Warto zwrócić też uwagę na występy gościnne koreańskich gwiazd, ale nawet one tutaj mało pomogły.

Zapowiedziany został też utwór "Daddy", który ma się pojawić jeszcze tego lata. Mam nadzieję, że tym razem będzie to jednak czymś lepszym od Hangover.

Muzyka: 7/10 Tekst: 5/10 Video: 8/10

komentarzy: 801 lipca 2014, 15:14

3 komentarze do tego wpisu:


Muradin_07 : 01 lipca 2014, 18:30

Tak od siebie dodam - czuję, że aby zrozumieć klip "Daddy" trzeba będzie nieco poznać czym dla koreańskiej popkultury są "tatuśkowie" czyli "oppas" ;) Co do samego wałka to dobry jest do posłuchania, oglądania raczej mniej, bo nic w nim takiego zabawnego nie ma, a gwiazdy koreańskiej sceny muzycznej raczej go nie ratują.
odpowiedz

Zosov : 01 lipca 2014, 18:45

Bolą oczy od czytania biało na czarnym.
odpowiedz

Sephrio : 02 lipca 2014, 14:00

Zoso pogromca takiego zestawienia kolorów ;D

odpowiedz

Zosov : 02 lipca 2014, 16:00

Po prostu zależy mi na tym, by tekst dało i chciało się doczytać do końca. :]
odpowiedz

GramSajt : 02 lipca 2014, 21:43

Wystarczy zrobić screena, wkleić do programu graficznego typu GIMP i użyć inwersję kolorów, mam nadzieję, że pomogłem.
odpowiedz

Zosov : 03 lipca 2014, 08:06

To może wysyłajcie ludziom wpisy na maile zamiast wrzucać je na GSa.
Mam nadzieję, że pomogłem.
odpowiedz

GramSajt : 03 lipca 2014, 22:44

Jeśli zbierzesz 500 podpisów pod twoją prośbą to tak zrobimy.
odpowiedz

Zosov : 03 lipca 2014, 23:59

Niby po co, skoro to nic z tego nie mam?
Chodziło mi tylko o to, że czytelnika zdobywa się idąc mu na rękę, a nie psując wzrok, albo zmuszając do czytania wpisu ze screenshotów... ale to tylko zwykła rada, działaj jak Ci się podoba i tyle.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl