avatar

Gramik Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/Gramik

Gramicast #0 - Krótki wstęp do Gramicastowania!

gramicast, podcast, pionierka

Wcześniej było w formie pisemnej, dzisiaj mały debiut w formie dźwiękowej. Samotny, ale tylko i wyłącznie dlatego, jest to taki zerowy i pionierski Gramicast. Zapraszam do odsłuchania, podpowiadania, krytykowania! :)

Muradin

PS: Pojawiła się także wersja na Soundcloud, którą znajdziecie o tutaj!

komentarzy: 2318 maja 2014, 15:11

8 komentarzy do tego wpisu:


Gnelus96 : 18 maja 2014, 17:34

Wersja nagrywana będzie chyba lepsza, mniejszy chaos i większe skupienie się na rozmowie. 2/3 prowadzących + może jakiś gość a tematyka podzielona na: strona+gramsajty oraz informacje ze świata gier z 2 tyg. i powinno być dobrze ; )
odpowiedz

Muradin_07 : 18 maja 2014, 17:49

To znaczy w wolnym czasie sobie to podzielę jakbym to widział i pewnie wrzucę na Gramika. Ale też będzie dużo to zależało od tego, co akurat będzie takim "main topiciem", wtedy zapewne więcej czasu będziemy temu tematowi poświęcać :D
odpowiedz

JR_N7 : 18 maja 2014, 18:16

Moim zdaniem Gramicast powinien być w pełni poświęcony społeczności gram.pl i GSom, miejsca dla informacji ze świata gier nie widzę bo po 1. każdy czyta serwis, po 2. zajmą miejsce sprawom ważnym i po 3. to ma być podcast Gramika, a nie Wasz osobisty (to przy założeniu, że komentowalibyście te wydarzenia, a na pewno by tak było).
odpowiedz

Muradin_07 : 18 maja 2014, 18:27

Jeśli powiedzmy Gramowicze będą sporo pisać na temat powiedzmy systemu Early Access to ten temat poruszmy także w Gramicaście ;) Podcast Gramika to także jest nasz podcast, bo jakby nie patrzeć - my go tworzymy. To nie jest np. instytucja nadana nam przez gram.pl i my się nią opiekujemy. Oczywiście - pierwsze miejsce mają zawsze sprawy gramowe/gramsajtowe/forumowe i tak dalej, ale też żeby nie było suchych faktów można dodać coś od siebie. Ale tak też jak wspominałem - nie chcemy zabierać roboty osobom, które znają się lepiej na tego typu sprawach. Co prawda to prawda, ale w pewnym momencie sprawy gramowe mogą się skończyć i... o czym tutaj gadać? Na przykład o głośnej premierze, o której też głośno było na GSach.
odpowiedz

Inferno0009 : 18 maja 2014, 18:43

Wydaje mi się, że 3 osoby co najmniej do podcastu muszą być. We dwóch będzie wam ciężko. Pomyślcie nad trój-osobową ekipą + gość. Co do Live'u to publiki dużej by pewnie nie było. Może gdyby w jego trakcie przewinęła się jakaś nagroda to byłoby nieco więcej osób. Nie mógłby też być za długi. Ludzie często wchodzą, posłuchają minutę i wychodzą. Wydaje mi się, że społeczność gramsajtowa jest zbyt mała na organizację czegoś takiego.
odpowiedz

Zosov : 18 maja 2014, 19:05

Po primo - na chwilę obecną Gramik składa się z dwóch osób i nie ma w planach rozszerzania ekipy. Po drugo - 3 prowadzących + gość - wiąże się to automatycznie z rozmiarem materiału. Podcast musiałby być wtedy przynajmniej trochę dłuższy, by każdy mógł się wypowiedzieć, a jednak nie chcemy z tym wchodzić do kin jako film pełnometrażowy. ;]
Po trzecio - audycje live już na GSach były i cieszyły się całkiem niezłą słuchalnością. Wydaje mi się, że aż tak zły pomysł to nie jest i nawet jeśli by miał przyciągnąć kilkanaście osób, to warto spróbować.
odpowiedz

Muradin_07 : 18 maja 2014, 19:11

Dlatego to będzie coś takiego pomiędzy - będzie o gramsajtach, będzie o czymś innym. Zawsze się znajdzie ktoś, kto posłucha ;)
odpowiedz

JR_N7 : 18 maja 2014, 18:59

Jeśli podcast będzie tworzony co 2 tygodnie, to sprawy gramowe się nie skończą. To też oczywiście zależy od długości nagrania, ale, moim zdaniem, powinna ona wynosić max. 30 minut. To spokojnie wystarczy do obgadania najciekawszych wpisów, debiutów i innych wydarzeń. No i nie powoduje znużenia u słuchającego.
Tak, tworzycie podcast, ale robicie go pod szyldem Gramika, a nie Muradin & ZoSo Presents ;) Ja wyraziłem tylko swoje zdanie - co zrobicie, to już wasza decyzja.
odpowiedz

JR_N7 : 18 maja 2014, 18:59

Fak, miała iść odpowiedź do Muradina, a wyszło na sam dół. Dammit.
odpowiedz

Zosov : 18 maja 2014, 19:11

Nie ma być to dubel podsumowania tygodnia, to na pewno. Dlatego na bank będziemy się starać nie powielać info, które Muradin już spisał w artykule. GramiCast będzie bardziej pełnił rolę informacyjną - o gram.pl i obgadującą - o tematach, które są na GSach na czasie. Czy to będzie premiera Half-Life 3, czy wpisy o kocykach - los pokaże.
I na pewno nie będzie to też prywata, tutaj nie masz się czego obawiać. Na pewno nie zaczniemy nawijać o czymś, co nie ma związku z gramsajtami i naszą społecznością. Więc jeżeli sam chcesz nagrywać jakiś podcast o grach, to nie bój się, droga wolna, my nie będziemy się na tym skupiać.
odpowiedz

Muradin_07 : 18 maja 2014, 19:19

No to chyba Zoso wszystko powiedział, co ja miałem do przekazania. Tak czy inaczej ogólnie jestem zdania takiego, że Gramik prowadzę ja i prowadzi go Zoso. Czyli jakby nie patrzeć to my się nim zajmujemy. Oczywiście nie będzie prywaty, bo takowej być nie powinno. Chyba że Gramicast będzie ewoluował jeszcze w inną stronę, ale raczej w to wątpię. Raczej nie będzie to podcast o wszystkim, bo miał być pierwotnie związany z tym, co się dzieje tutaj.
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 19 maja 2014, 01:22

Jeszcze nie zdążyłem posłuchać, ale zgadzam się, że gramicast powinien być poświęcony społeczności gramu. Nawet powiem Wam, że nie byłoby głupie robić filmiki lub podcast w stylu trochę Lekko Stronniczych. Wybrać, np. 3 teksty gramowiczów i swobodnie je nie tyle omówić co wypowiedzieć się na dany temat po swojemu :)
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 19 maja 2014, 01:23

No, widzę, że Zos już napisał mniej więcej to samo :)
odpowiedz

Muradin_07 : 19 maja 2014, 07:03

Ale wtedy też wychodzi z tego to, co już Zoso robił i było takim dublowaniem podsumowania. Nie mówię, że tak nie będzie, ale też nie aż tak namiętnie. Dodatkowo tak jak dobrze już to zauważył Demi - będzie to wtedy taki dość niszowy "towar" przeznaczony tylko i wyłącznie dla nas. A tak można nieco tylko wziąć i zachęcić innych... ale dobra, na razie nie myślę o tym aż tak bardzo
odpowiedz

Kadaj : 20 maja 2014, 05:59

Zadawanie pytań na żywo mi się podoba. ;d
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 20 maja 2014, 10:59

Hangout! Utarlibyśmy nosa blogerkom modowym ;d hehe
odpowiedz

Muradin_07 : 20 maja 2014, 11:11

To znaczy ja nie wiem czy byłby to Hangout :> Bardziej chodziło mi o to, że jesteśmy my, jest ktoś jeszcze i zadawane pytania są albo w formie pisemnej na czacie, albo w formie filmowej nadesłanej wcześniej. Ale to jeszcze jest... uhuhu, trochę czasu ;P
odpowiedz

Kadaj : 20 maja 2014, 20:30

Wysyłanie pytań wcześniej grozi tym, że uczestnicy podcasta zapoznają się z nimi przed nagrywaniem. Nie ma tak, na żywioł ich. ;d
odpowiedz

Muradin_07 : 20 maja 2014, 20:43

Słyszałem też, że podobno Gramik to nic innego jak zakamuflowana opcja niemiecka ;) Aw come on, raczej nie będzie to wyglądało w ten sposób, że damy wszystkie pytania - masz, wybierz sobie. Oczywiście jeśli byśmy na to poszli to wtedy zapewne trzeba byłoby wybrać kilka z nich, a i tak nie wszystkie na żywo by poszły tylko i wyłącznie dlatego, że czasu by nie starczyło ;)
odpowiedz

Zosov : 20 maja 2014, 21:32

Losowalibyśmy karteczki z pytaniami. :D
odpowiedz

Ichibanboshi-kun : 23 maja 2014, 11:15

I skąd mielibyśmy pewność, że nie odrzuciliście tych niewygodnych? Już kręcą :<
odpowiedz

Kadaj : 20 maja 2014, 22:58

Pfff, niemiecka. Reptiliańska. ;p
@theZoSo
Każda w pojemniku po Kinder niespodziance. ;d
odpowiedz

Muradin_07 : 20 maja 2014, 23:50

Zawołamy Łysego z UEFA, żeby nam losował :3
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl