avatar

Ninja_Nes Użytkownik gram.pl (Obywatel) ja.gram.pl/Ninja_Nes

'Hello World' :- )

nauka, gry edukacyjne, sandbox

Witam wszystkich na moim gramsajcie na którym między innymi cyklicznie będę starał się odpowiedzieć na pytanie:

Dlaczego gry edukacyjne nie są grywalne?

Z góry uprzedzam, że znajdziecie tutaj więcej pytań niż odpowiedzi. Jednocześnie mam nadzieję, że uda mi się zainspirować część z Was do dalszych przemyśleń na temat tego w co tak właściwie na co dzień gramy i czy są to produkcje faktycznie warte naszego zainwestowanego czasu. Abyście mnie nie skreślili na samym początku jako jakiegoś edu-oszołoma, dodam tylko, że na co dzień oddaję się rozrywce w Cywilizacji, Modern Warfare, SimCity oraz innych „normalnych” produkcjach. :- )

2

(źródło: o-x-i-d )

 

Mając już wstęp za sobą chciałem w tym miejscu połaszczyć się na porównanie wyników sprzedaży któregoś z głośnych ostatnio tytułów do znanej gry edukacyjnej, ale niestety żadna „znana gra edukacyjna” nie utkwiła mi w głowie na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Nasuwa się tutaj pytanie – skąd bierze się zjawisko, że chętniej sięgamy po Counter Strike-a w miejsce realistycznie oddającego warunki strzelania Long Range Shooting Simulation.? Na to i inne pytania będę tutaj poszukiwać odpowiedzi. Zapraszam. :- )

komentarzy: 605 stycznia 2013, 17:43

4 komentarze do tego wpisu:


Darkoon : 05 stycznia 2013, 17:51

Witam i czekam na ciekawe teksty. Ciężko mi samemu przypomnieć sobię jakąś grę edukacyjną - jedyne co mi przychodzi do głowy SpaceChem i Splice chociaż to bardziej zajmujące pseudo naukowe indyki niż gry edukacyjne.
odpowiedz

Ninja_Nes : 05 stycznia 2013, 18:06

Witam i zarazem ciesze się, że tematyka którą poruszam wzbudziła zainteresowanie. Odnośnie wspomnianych tytułów to dobrze typujesz, będę między innymi je wałkować przy okazji jednego z przyszłych wpisów.
odpowiedz

Zosov : 05 stycznia 2013, 18:33

Hym hym. Na Wii i NDS wychodziły jakoweś gry niby ćwiczące mózgownicę, ale czy to można nazwać grą edukacyjną?
odpowiedz

MartivaR : 05 stycznia 2013, 19:49

Witam serdecznie! Temat GSa ciekawy, poruszający interesujący temat. Apropo, to kiedyś była taka całkiem sympatyczna gra (pewnie jest gdzieś sobie nadal...) Colobot, która w sprytny sposób, pod postacią gry strategicznej - dość prostej rzecz jasna - uczyła podstaw programowania w C++. :) Rozgrywka polegała bowiem na "programowaniu" swoich jednostek itd., oczywiście wszystko pod kontrolą i z podpowiedziami, ale aspekt edukacyjny na pudełku był zajawiony. :)
odpowiedz

Darkoon : 05 stycznia 2013, 20:12

Jedna z pierwszych gier w jakie grałem, całkowity mózgotrzep dla kogoś w wieku 10 lat. Chętnie wróciłbym do niej i tym razem nie poddał się po kilku wstępnych zadaniach :P
odpowiedz

Zosov : 06 stycznia 2013, 20:28

Matko kochana, ale ktoś tutaj mi pamięć tym Colobotem odświeżył. Stare dzieje...
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl