avatar

DawidciOverlord Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/DawidciOverlord

Poniekąd Recenzje - Dirt 3


               Dirt 3 jest grą samochodową z 2011 roku wyprodukowaną przez Codemasters Software. Wiele nie można o niej opowiedzieć, dlatego tym razem będzie naprawdę krótko.

Rozgrywka dzieli się na dwa główne tryby single i multi. W pierwszym mamy możliwość walczyć o miano najlepszego kierowcy. Wystarczy jedynie przejść 4 sezony, które się dzielą na wydarzenia, których zawsze też jest 4, a eventy składają się z wyścigów, których jest najwięcej 4. Przejście od początku do końca tej drogi zajęło mi 5 godzin i jak dla mnie to za mało. Wolałbym, żeby trasy były trochę dłuższe, a nie na max 10 minut. 

Oprócz tego jeszcze są mistrzostwa świata czy coś w tym rodzaju i jazda swobodna, czyli hulaj dusza piekła nie ma, co znaczy się robimy co chcemy. Zaś mistrzostwa są to po prostu zbiory pewnym rodzajów wyścigów. 

W Singlu rodzajów jest, jeśli dobrze pamiętam, 7. Ja bym wyodrębnił 3 podstawowe: standardowe wyścigi ramię w ramię, czasówki oraz szaleństwa. Szaleństwa polegają na drifcie, jak najszybszym przejechaniu trasy albo przeskoczeniu jak najwięcej.

W trybie dla wielu graczy trybów jest więcej i to znacznie. Ja akurat miałem pecha i nikt nie grał np. w kotka i myszkę albo w zarażanie, ale nawet grając w te standardowe rodzaje, znacznie większa jest zabawa grając z innymi.

Na początku zdaję się, że tras mamy całkiem skoro, jednakże są to tylko pozory. Razem jest ok. 7 państw w, których możemy się ścigać. W każdym jest po ok. 10 tras. Niestety większość z nich jest tylko lekką wariacją innej trasy w danym kraju. 

W tych czasach to, że gra ma elementy kilku gatunków to nic nadzwyczjnego. Nie ma już czystych produktów, są same hybrydy. W Dircie spotykamy zdobywanie doświadczenia. Za wbicie na kolejny poziom nagrodą jest nowy somochód albo nowa skórka. 

Liczba dostępnych samochodów również nie jest czymś zdumiewająco niezwykłym, mamy do dyspozycji, po dojściu do 30 poziomu, ok. 50 samochodów. Samochody można jedynie nieznacznie zmieniać: dostosować wysokość podwozia, rodzaj kół albo wygląd, jedynie spośród proponowanych skórek. Na tuning nie ma co liczyć.

Jeśli chodzi o grafikę to gra nie powala, może i wygląda lepiej niż jedynka (w drugą część nie grałem), ale cóż to daje, jeśli trasy w tamtej części zdawały się lepsze. Jak się jedzie, te 100km/h to można przyznać, że jest nawet pięknie, ale jak się uderzy w pręty, zatrzyma na chwilę i spojrzy na kibiców, to nasuwa się pytanie, czy oni chcieli żeby ludzie wygladali jak Slenderman czy po prostu mieli gdzieś jak człowiek wygląda.

Mógłbym jeszcze napisać o soundtracku, ale tu także nie ma nad czym się zachwycać, ponieważ muzyka leci, ale nie podczas wyścigu, czyli bardzo rzadko można ją usłyszeć. Przeważnie jest tylko ryk silników oraz słowa nawigatora.

Dirt 3 jest okrojony i dzięki temu ponad 10% tras i samochodów można zakupić jedynie za prawdziwe pieniądze. Z okazji nie korzystałem, bo nie mam zamiaru płacić za poszczegóne trasy więcej niż za całą grę. Nie ma to jak inspirować się najlepszą firmą świata jaką jest EA.

Podsumowując Dirt 3 nie przypadł mi do gustu, nie jest oczywyście złą grą, ale zdecydowanie bardziej podobał mi się Dirt 1, nie wiem czemu, ale tak jest. Na dziś koniec. Idę spać. Dobranoc.

komentarzy: 316 marca 2014, 23:25

2 komentarze do tego wpisu:


NeoKoriban : 17 marca 2014, 18:09

Co do DiRT 3, to na początku się zachwycałem, ale potem trochę entuzjazm i opadł, tą grę można rozbić spokojnie w parę godzin. Pamiętam jak maltretowałem Colina 2.0 miesiącami. Szkoda, że te czasy nie powrócą. Bardzo dobry tekst :)
odpowiedz

DawidciOverlord : 17 marca 2014, 18:40

Dzięki. Sądziłem, że ten wpis to jeden z gorszych.
odpowiedz

MichiWWO : 20 marca 2014, 15:35

Grałem we wszystkie 3 części i moim zdaniem najlepsza była dwójka.Trójka jest fajna tylko na początku.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl