avatar

DawidciOverlord Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/DawidciOverlord

Poniekąd recenzje - Bioshock

   

                         Bioshock jest grą stworzoną przez Irrational Games w 2007 roku. Jest to gra akcji z elementami rpg-a. Akcja toczy się w podwodnym mieście, Rapture w latach 60. XX wieku.  Lecz zaczyna się od rozbicia samolotu, którym główny bohater, Jack, miał szczęście podróżować. Z samolotu trafia do morza, następnie do latarni, a stamtąd do windy prowadzącej do Rapture. Zastaje tam chaos, lecz pomaga mu tajemniczy głos. W ten sposób poznaje samo miasto, jak i tubylców, w większości pragnących go zabić, a przy okazji otrzymuje co jakiś czas nowe bronie oraz umiejętności, by móc przetrwać.Fabuła Bioshocka sprawia iż chce się wiedzieć co się stanie za moment, jest ciekawie, mrocznie, lecz nie strasznie, choć momentami soundtrack sprawia, iż można doznać uczucie niepokoju, aczkolwiek lekkie.

Zakończeń jest kilka, ja miałem przyjemność poznać tylko jedno z nich i trzeba przyznać warto było grać w Bioshocka, jedyne co mi zepsuło zabawę to wcześniejsze przejście części drugiej tej gry. Od tego jaki będzie koniec zależy czy ratowaliśmy "Małe Siostrzyczki", czy jednak je pozbawialiśmy życia. Little Sisters genetycznie zmodyfikowanymi dziewczynkami, któych zadaniem jest zbieranie substancji zwanej Adam, która pozwala na samoulepszanie.

Umiejętności Jack'a można ulepszać za pomocą butleczek, które można nabyć w sklepikach za Adam albo można je też znaleźć, przeszukując Rapture. Ulepszać można również bronie, na początku zaczynamy grę ze zwykłym pistoletem, lecz w miarę postępu zyskujemy coraz bardziej zabójcze narzędzia, dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Oprócz zwykłych broni mamy możliwość korzystania z kamery, która pozwala na odkrywanie słabych stron przeciwnków.

Do eliminacji mamy głównie zwykłych przestępców, maszyny albo "'Tatuśków", którzy bronią "Siostrzyczek". Niektórzy przestępcy posiadają magiczne moce, ale nie przeszkadza to eksploracji, ponieważ na każdego szybko można znaleźć sposób. Maszyny nie koniecznie trzeba niszczyć, można też je przeciągnąć na swoją stronę przez hakowanie, które przypomina mi pewną grę od PopCap Games, nazwy jednak nie pamiętam. Polega ono na przeprowadzeniu niebieskiej substancji, rurami z jednego miejsca do drugiego. Wiem, że ten opis jest nie dość konkretny, ale jakoś nie mogę lepiej tego przedstawić. Nie trzeba z tego korzystać jak się nie chce albo nie umie, w zastępstwie można zapłacić albo skorzystać z możliwości autowłamywania za pomocą specjalnych urządzeń.

Graficznie jest dobrze, nie mogę temu nic zarzucić, cutscenki wyglądają zaś pięknie, lecz jest ich bardzo mało. Bugów nie zauważyłem i jedyne co mi przeszkadzało to długość gry i problemy z wyświetlaniem napisów. Gdy jakaś postać coś do nas mówiła, napisy pojawiały się za późno, jeśli wypowiedzi były za długie.

Zaś jeśli chodzi o długość to przejście całości, przeszukując dokładnie wszystkie lokacje, zajęło mi 10 godzin. To trochę krótko, ale trzeba przyznać, że lepiej jak jest trochę niż gra by miała być sztucznie pompowana jakimiś niepotrzebnymi elementami. Bioshock to bardzo dobra gra, a tak poza tym to nigdy nie umiałem pisać podsumować, więc to będzie wszystko.

komentarzy: 021 lutego 2014, 22:49

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl