avatar

Miqin Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/Miqin

Ach, ferie...

Siedzę w ławce wgapiony w zegarek, z niecierpliwością oczekują mojego ulubionego dźwięku „dryń, dryń”. Napięcie rośnie, zaczynam coraz bardziej wiercić się w ławce, stukam długopisem o biurko. Wskazówka przesuwa się…DRYŃ!!!

Może na początek powiem dlaczego tak bardzo lubię ferie. Dla mnie jest to czas, w którym mogę się nacieszyć zimą. Dlatego też co roku jedziemy z rodzinką do Czech na narty, gdzie w końcu mogę się wyszaleć.

 

Ten ekstremalny sport…

Ciepłe ubranie, kask, zaszronione, zaparowane google, ja, wyciąg, mgła… Jest coraz zimniej, temperatura spada poniżej 17*C. Zero jakichkolwiek oznak życia, dookoła same drzewa. Wjeżdżam coraz wyżej i jest… wielka, zamglona ściana. Zaczynam czuć strach, w końcu ostatni raz zjeżdżałem z niej rok temu. Jestem na szczycie. Temperatura -20*C, warunki dają radę. Rozglądam się, widzę dużą, czerwoną tabliczkę z napisem „Trasa nieczynna”. Myślę sobie „Nie takie rzeczy się robiło”, przechodzę pod siatką blokującą zjazd. Ustawiam się na trasie. Jeszcze tylko chwila przygotowania psychicznego i… zjeżdżam! Lód, kamienie, fałdy, nachylenie ponad 70*,  jednym słowem łatwo nie jest. Adrenalina niesamowita, a moje ciało przepełnia strach. Jednak chwila skupienia i całość staje się bajką. Wrażenia są nie do opisania słowami. Każdemu polecam takie uczucie.

Podsumowując na ferie jadę w góry i nie będzie mnie tydzień. Jak wrócę postaram się wstawić jakieś zdjęcia. Myślałem też o nagraniu całego zjazdu kamerką przyczepioną do kasku. Może się uda.

A gdzie wy jedziecie na ferie? ;)

 

I na koniec ładny filmik ;)

http://www.youtube.com/watch?v=f-oyjdZD-lY

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych ferii ;)

 

komentarzy: 227 stycznia 2012, 15:53

2 komentarze do tego wpisu:


Skaterka885 : 28 stycznia 2012, 14:36

Ja będę jechać do Austrii, również na narty :D
odpowiedz

przemolski : 28 stycznia 2012, 20:43

Ja na ferie, jak zwykle >_< nigdzie nie jadę.
Moje wyczekiwanie na ferie też było duże, a na pożegnanie odchodząca nauczycielka z polskiego i wychowawczyni (pozdrawiam!) wstawiła połowie klasy, w tym mi, pały. Ech, życie. xD
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl