avatar

Miqin Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/Miqin

Moja myśl o egoistach

przemyslenia własne, Egoista , życie

Egoista… kim jest egoista w naszych czasach? W XXI w. ciężko stwierdzić kim jest taka osoba, ponieważ wszyscy możemy być egoistami.

Ostatnio pewna osoba właśnie nazwała mnie egoistą, bez zastanowienia wyśmiałem ją i odszedłem. Jednak myśl ta nie dawała mi spać. W końcu doszedłem do wniosku, że tak, jestem egoistą. Ale dlaczego? A no może dlatego, że zawsze wytykam wszystkim , że czegoś nie umią: „No bo jak można nie umieć odebrać piłki, kiedy się ją do kogoś podaje?!”, że czegoś nie wiedzą: „No bo jak można nie wiedzieć czym się różni gitara elektryczna, od gitary akustycznej?!” i, że czegoś nie znają: „No bo jak można nie znać Metallici?!”. Tego typy przewrażliwienia mam od dawna… ale zaraz... przecież to nie moja wina, że jestem od kogoś lepszy! Tak więc stwierdzam, że ludzie nie są egoistami z natury tylko żyją na tle osób gorszych, czyli osób, które użalają się nad sobą. Narzekają, że nic nie umieją, że nic im się nie chce. Są niedowartościowani i twierdzą, że kompletnie nic im nigdy nie wychodzi. Na tle takich osób możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy we wszystkim lepsi od nich, a w większości rzeczach najlepsi.

Osoba, która nazwała mnie egoistą jest właśnie taką osobą, dlatego mogę śmiało powiedzieć, że nie jestem egoistą. A czy wy nimi jesteście? Piszcie w komentarzach ;)

Pozdrawiam ;)

komentarzy: 1017 stycznia 2012, 18:23

7 komentarzy do tego wpisu:


KrwawaMary : 17 stycznia 2012, 18:56

Ja niestety jestem egoistką..
odpowiedz

Materos : 17 stycznia 2012, 19:10

Na szczęście ja nie jestem egoistą....zastanawiam się dlaczego ludzie tak uważają przecież życie to piękno same w sobie, żyjemy dla innych, jesteśmy z innymi, jesteśmy sobą. Ja osobiście kocham piękno życia, staram się osiągnąć swój cel w życiu.....staram się być sobą. Nie krytykuje innych za to że "nie umie odebrać piłki", ponieważ my też popełniamy błędy. Jeśli ktoś czegoś nie umie spokojnie mu to wytłumaczę a nie będę go poniżał....nie wiem jak wy ale ja dzięki swojej pasji, rodzinie, przyjaciołom jestem człowiekiem, jestem cholernym sobą.....

odpowiedz

Miqin : 17 stycznia 2012, 20:24

Mądrze powiedziane ;)
odpowiedz

Blutok : 18 stycznia 2012, 07:56

Jestem egoistą do potęgi n-tej. I mam was gdzieś :)
odpowiedz

Miqin : 18 stycznia 2012, 14:27

Dziękujemy ^^
odpowiedz

Blutok : 18 stycznia 2012, 23:38

PS. jesli nie jesteś 100% egoistą oddaj swe życie służbie innym. No, chyba że masz rzeczy, którymi nie chcesz się dzielić lub dni, w których chcesz być sam i nic nie robić. Każdy ma tak, czyż nie jest to objaw egoizmu?
odpowiedz

Luigius : 18 stycznia 2012, 16:03

Sorry, miqin, jestem egoistą.
odpowiedz

Blutok : 18 stycznia 2012, 23:39

Zrób coś z tym layoutem bo ciężko niektóre rzeczy przeczytać. Przerost efektywności nad czytelnością.
odpowiedz

sily : 19 stycznia 2012, 20:25

Według mnie każdy jest egoistą. Natura stworzyła tak człowieka, aby przeżył. Bez względu na cenę, każdym sposobem. Jeśli znalazł bym ostatni chleb na naszej pięknej planecie, to pierwszą myślą na pewno nie było by "Ale fajnie ! mam chleb! Muszę go wszystkim rozdać". Zastanawiałbym się gdzie go schować, aby nikt go nie zjadł. Potem przyszła by myśl o dziewczynie/żonie/dziecku/księdzu czy kimś innym....
odpowiedz

Blutok : 21 stycznia 2012, 22:05

zatem rób ;)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl