avatar

kasiabartek Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/kasiabartek

Pierwsze wrażenie: Silent Hill Downpour

kasiabartek

Najgorszy S. Hill jaki znam? Bez wątpienia Shattered Memories. Nużyły mnie ucieczki, choć pomysł z lodową krainą i patent z komórką był do zniesienia. Gdy powstawał Downpour specjalnie nie wyszukiwałam info ani nie oglądałam gameplayów, po to by samej ocenić, zresztą wiedziałam, że w necie pojawią się jak zawsze negatywne recenzje. Nie myliłam się. Odkąd zaopatrzyłam się w dobre słuchawki - nawet najgorsza gra na szaraka robi się piękniejsza. Możliwe, że wybredna nie jestem, możliwe, że wiek swoje robi, możliwe, że fan SHD tak powie, lecz uwierzcie mi SHD spodobał się od pierwszych chwil. Mogłabym się czepiać grafiki, momentów, w których gra zatrzymuje się na czas savowania, ale takie drobnostki absolutnie mi nie przeszkadzają. W sumie aktualny czas gry wynosi 6h. Nie pędzę, gram na easy, rozglądam się, zastanawiam gdzie pójść. Brakowało mi tego od niepamiętnych czasów. SHD przez właściwie cały rok nie widziałam w warszawskich sklepach, dopiero w empiku pojawiła się w promocji. Klimat uważam, że został zachowany, niedopowiedzenia, wybory, tajemnice, to wszystko z czym człowiek na codzień się spotyka. Jak zawsze nie do końca wiadomo o co chodzi w SH. I zastanawiam się, czy jest to wina mojego braku całkowitej znajomości angielskiego, czy sama seria tym się charakteryzuje. Cieszę się, że gra nie została spolszczona, nie mogłabym słuchać polskiego dubbingu na żałośnie niskim poziomie. Cieszę się z tej gry jak dziecko z balonika, bo ciężko na nią zapracowałam, bo jest to kolejna odsłona jednej z moich ulubionych serii. To wciąż horror, wciąż ten sam klimat. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Szykuję się teraz do pracy, ale jak tylko wrócę, uruchamiam ps3 i nie ma mnie dla nikogo.

2

 

komentarzy: 315 lipca 2013, 09:12

3 komentarze do tego wpisu:


Muradin_07 : 15 lipca 2013, 11:50

Ja kiedyś chciałem grać na PSP w Shattered Memories... ale odpadłem po kilku minutach. Ogólnie Silent Hillów nie lubię, aż tak ale jak już Ci pisałem wcześniej - Downpour bym ograł chętnie dlatego, że bardzo mi się spodobał ten klimat podobny do tego z Alana Wake'a w górach. A teraz to będę chciał coś wyhaczyć na Giermaszu, może będę grał sobie w pierwszego F.E.A.R.a, bo już sobie założyłem to. Może też wpadnie Mafia II :)
odpowiedz

Demi23 : 15 lipca 2013, 14:15

Downpour to jak dla mnie najlepszy Silent Hill (Nie grałem w dwójkę). Żałuję że nie ma go na PC. :(
odpowiedz

Bodzio-gracz : 15 lipca 2013, 15:51

Niestety nie miałem okazji zagrać w tą część, ponieważ nie przeszedłem wszystkich poprzednich części, lecz niebawem, gdy tylko skończę całą serię Silent Hill, to zakupię sobie i tą część.
Według mnie najlepszą częścią, z którą dotąd miałem do czynienia okazała się pierwsza część gry Silent Hill, jej klimat był napięty oraz pozostawiał w niepewności, z kolei jeśli chodzi o najgorszą część, to takowej nie zauważyłem, gdyż wszystkie części Silent Hill wywarły na mnie ogromne wrażenie :-).
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl