avatar

SirGracz Użytkownik gram.pl (Brygadzista) ja.gram.pl/SirGracz

W drodze do E3: Ubisoft - SirGracz & JR_N7

 2

SirGracz: Witamy ponownie! To już niestety ostatnia część “W drodze do E3”. Dziś będzie chyba najkrócej ponieważ podsumujemy tylko zapowiedziany niedawno line-up Ubisoftu , firmy, która od jakiegoś już czasu ma nawyk zapowiadać na samym końcu swoich konferencji jakiś mocny i konkretny tytuł, rok temu była to gra The Division. Jak myślisz - czy w tym roku również doczekamy się takowej MOCNEJ zapowiedzi?

JR_N7: Ubi na pewno ma jakiegoś asa w rękawie. Ostatnie dni należą do nich - wyszło Watch_Dogs, które, zdaniem krytyków, jest niezłe. The Division też nie schodzi z ust dziennikarzy growych i francuzi na pewno będą chcieli tę falę wykorzystać.

SirGracz: W sprawie Watch_Dogs mówi się ostatnio nie tyle o samej grze, co o grafice, która zdaniem wielu została pogorszona i ja się z tym zgadzam. Ciekawe, czy The Division czeka to samo.

JR_N7: Nie wydaje mi się. Ubi umie uczyć się na błędach i raczej nie powtórzy tego w przypadku TD. To świetnie znany tytuł, pomimo tego, iż do jego premiery jeszcze trochę czasu.

SirGracz: Szkoda, że większość graczy zwraca dziś uwagę tylko na grafikę, moim zdaniem i jedna i druga gra wygląda świetnie. Nie jest to jeszcze co prawda next-gen pełną gębą (mówię o Watch_Dogs) ale i tak jest jednym słowem - ok.

0

JR_N7: Pora na tytuł, który wzbudził sensację wśród graczy na całym świecie - Far Cry 4. Ma rozgrywać się w Himalajach. Co o tym sądzisz? 

SirGracz: Wszystko to bardzo przypomina Far Cry 3, tylko położenie inne. Absolutnie nic mnie w tej zapowiedzi nie zaskoczyło, okładka nawet podobna. Więc trzeba czekać na konkretny gameplay albo trailer - może wtedy coś się ruszy w sprawie tej gry.

JR_N7: Nie zwalniamy tempa i przechodzimy do nowego Assassins Creed - Unity. Osadzone w rewolucji francuskiej ma być kolejną częścią walk między asasynami a templariuszami. Jak myślisz, co Ubi może nam pokazać w tej części serii? I jakie ramy czasowe zostaną ujęte przy odsłonie po Unity? 

0

SirGracz: W tym roku mają być aż dwie części serii! Jedna na stare konsole a Unity na nowe. Co sądzę o samym Unity? Czasy rewolucji francuskiej to zawsze coś nowego, po dobrej czwórce może doczekamy się gry tak dobrej jak Assasins Creed 2, które jest dla mnie niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o gry z serii AC. 

JR_N7: Dwie części AC? Wow. Czy Ubi aby nie przesadza? Już teraz mnóstwo jest zarzutów o wydawanie nowej części co rok, co powoduje brak zmian. Może Unity po prostu będzie wykorzystywać nowe technologie i stare konsole nie dadzą sobie z nimi rady? 

SirGracz: Ubisoft coraz bardziej mnie zadziwia, niedługo co roku będą wydawane trzy albo cztery części któreś z serii! Po pierwszym trailerze Unity, który ukazał się już bardzo dawno temu, stwierdzam, iż masz rację - stare konsole nie poradziłyby sobie z taką grafiką jaką zaoferuje nowa odsłona AC. Ale po co do tego dokładać inną odsłonę na stare konsole? Być może na E3 poznamy odpowiedź, chociaż i tak panowie z Ubi powiedzą to samo co zawsze, czyli “dla fanów” itp itd… 

JR_N7: Oprócz $$$, wypadałoby zgarnąć też pozytywne opinie za pożegnanie się ze starą generacją. Podejrzewam, że Ubi planuje jakiś spin-off na X360 i PS3, niekoniecznie wpływający specjalnie na fabułę właściwą, ale oferujący ciekawe umiejscowienie i dobrą opowieść.

SirGracz: Prawie na pewno będzie to spin-off, ale po co tracić czas na stare konsole skoro już są next-geny? Popatrz na to tak - idealnym pożegnaniem starej generacji mogła być część czwarta, która ukazała się na stare konsole i na nowe, był konsensus i nikt się nie czepiał, a teraz odzew może być bardzo negatywny, tak samo z grafiką w Watch_Dogs i wielkimi obawami co do The Division. 

0

JR_N7: Kiedy nadarza się okazja do podwójnego zarobku, to każdy ją wykorzysta. Proste prawo rynku. A wymówkę mają gotową :)

SirGracz: Jak każda wielka korporacja :) Ach ten Ubisoft, niby produkuje świetne gry, ale czasami przegina, cóż, trzeba czekać na “potwierdzone info” w sprawie old genowej odsłony AC. Gry nam się powoli kończą jeśli chodzi o ten wpis… Chyba czas przejść do kolejnej - The Crew, czyli rewolucyjna rajdówka od Ubi, wielki, otwarty świat i nastawienie na multiplayer, czy to może wypalić? Moim zdaniem jak najbardziej! 

0

JR_N7: We wpisie o Sony pisaliśmy o DriveClub. W przypadku Microsoftu była to Forza. Szykuje się uczta dla fanów samochodówek. A w wyścigu o portfele gracze startują największe korporacje.

SirGracz: Odpadło EA, nie zapominaj :) Ale tak, to prawda - szykuje się mocna jesień dla fanów rajdówek, być może nowa Forza nie ukaże się w końcówce tego roku, ale i tak będzie się gdzie ścigać.

JR_N7: Co najważniejsze, nie ma mowy o takiej fabularyzacji, jak w przypadku NFSa - największą rolę odgrywać będzie ściganie, czyli kwiat tych gier. 

SirGracz: I to w olbrzymim otwartym świecie! Po mojemu to nie może być klapa, tylko bardzo, ale to bardzo dobra gra. Dobrze że Ubisoft nie lansuje tak mocno grafiki w The Crew, bo mogłoby się to skończyć… źle :) 

JR_N7: Nigdy nie mów nigdy. Wiele razy słyszałem już, że “ta gra musi odnieść sukces”, a gdy nadchodziła premiera, to zamiast pochwał, deweloperzy wysłuchiwali raczej nieprzychylne opinie.

SirGracz: Oczywiście to prawda, ale The Crew nie wygląda mi na grę, która w dniu premiery miałaby okazać się klapą, i chyba nikt tak nie sądzi, no chyba, że Ty :D Ale nie bądź takim pesymistą, ja wierzę w ten tytuł, tak samo jak w The Division. 

JR_N7: Nie jestem pesymistą, lecz realistą. Powiem tak samo, jak mówiłem w bodajże części trzeciej naszego cyklu - naprawdę dobrych gier upatruję się głównie w tych nieco mniejszych. Słowem - czekam na niespodzianki.

0 

SirGracz: Każdy z nas czeka na niespodzianki, od tego jest w końcu E3! Wybaczycie nam chyba to, że dziś nie było żadnych plotek z “zaufanych serwisów”? Widzicie, że dziś się bez nich obeszliśmy :D

JR_N7: Pisaliśmy bardziej z głowy i potwierdzonych notek, dopełniając je własnymi domysłami. Nie było dzisiaj plot ani bzdur. 

SirGracz: I w ten oto sposób nasza mała seria dobiegła końca… Aż trudno uwierzyć, że to już koniec, tak szybko. 

JR_N7: Miesiąc minął bardzo szybko. Ale, jak to mówią, to co dobre, szybko się kończy :) 

SirGracz: Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć sobie i Wam drodzy Gramowicze najlepszego E3 od lat! 

JR_N7: Do zobaczenia!

komentarzy: 231 maja 2014, 19:52

1 komentarz do tego wpisu:


dKc : 20 lipca 2014, 10:42

Nie lubię Ubisoftu. Jeszcze dla żadnej ich gry nie dałbym 10/10. Ich pierwsze części serii zawsze są niedopracowane, ale mają taki marketing, że i tak wyjdzie ich 10 kolejnych, oczywiście bardziej dopracowanych.
odpowiedz

SirGracz : 21 lipca 2014, 09:26

To fakt, pierwsze części serii z reguły nigdy nie wychodzą Ubisoftowi wybitnie. Liczę na to że The Division i nowy Rainbow Six na premierę wypadną lepiej niż chociażby Watch_Dogs.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl