avatar

Joorg Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/Joorg

Witam z powrotem... tak jakby (Edit)

gram.pl

Witajcie Gramowicze

Od wielu miesięcy nie zaglądałem tutaj, aż do wczoraj. Od razu przytrafiła mi się dość nieciekawa sytuacja: po kilku godzinach od zalogowania dostałem bana od niejakiego Wojmana.

Witajcie Gramowicze

Od wielu miesięcy nie zaglądałem tutaj, aż do wczoraj. Od razu przytrafiła mi się dość nieciekawa sytuacja: po kilku godzinach od zalogowania dostałem bana od niejakiego Wojmana.

Sprawa rozpoczęła się gdy natknąłem się na jego wpis, gdzie prosi on użytkowników o pieniądze na grę. Nie będę raz jeszcze komentował, jak bardzo gardzę tego typu akcjami i ludźmi, którzy zamiast wziąć się do roboty organizują dla siebie akcje charytatywne. Moje komentarze widnieją na gramsajcie wyżej wspomnianego moderatora, więc każdy może sobie je przeczytać.

Problem zaczął się gdy do dyskusji włączył się Revanchist, którego komentarze również nie były przychylne tej inicjatywie. Co ciekawe, jego posty zaczęły znikać jak kamfora i w pewnym momencie użytkownik został zbanowany. Tak, zbanowany za pisanie na gramsajcie (i nie były to bluzgi i obraźliwe uwagi). Przypominam, że jeśli nie podobają się nam czyjeś komentarze na naszym blogu, to możemy osobnika ZABLOKOWAĆ. Nie, tutaj od razu poleciał ban. Moderator może więcej...

Spytałem więc na forum, dlaczego Revanchist został zbanowany, skoro prowadził normalną dyskusję (jak widać na screenie poniżej), ale mój post został uznany za prowokację, a sam obrazek usunięty... Napisałem więc drugiego posta, w którym wyjaśniam, że nie jest to prowokacja, jednocześnie prosząc o wyjaśnienia dlaczego obrazek został usunięty. Niestety, po moim drugim wpisie na forum sam dostałem bana, bez żadnego uzasadnienia i ostrzeżenia.

[Wojman nie wyraził zgody na upublicznienie screenów, które tutaj linkowałem, jeśli jednak ktoś chce je zobaczyć wystarczy napisać na priv.]

Oczywiście na koniec wieczoru wysłałem kilkanaście formularzy i zgłoszeń w całej sprawie i nad ranem zostałem odbanowany, jednocześnie dostając degrada (w tej sprawie również napisałem już do administracji, nie zrobiłem nic złego). Revanchist również został odbanowany otrzymując degrada.

Piszę o całej sprawie, gdyż od wielu, wielu lat korzystam z gram.pl, z mniejszymi i większymi przerwami, ale jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z podobną sytuacją. Moderator korzysta ze swoich przywilejów do osobistej vendetty, bo komuś nie podoba się jego zbiórka pieniędzy. Tak można podsumować całą sytuację:

1) Wojman spokojnie mógł zablokować możliwość pisania na jego GSie, ale od razu wlepił bana.
2) Moja chęć wyjaśnienia sprawy została z góry uznana z prowokację, choć na screenie widać, iż Revanchist napisał zupełnie normalny post, za który dostał bana.
3) Moderator wykasował zamieszczone przeze mnie obrazki, w których udowadniałem nienormalność całej sytuacji. Na forum nie podał nawet powodu cenzury.
4) Ogólnie, jak ktoś wspomniał już na forum, Wojman nadużywa przywilejów moderatorskich w celu uciszania użytkowników, którzy krytykują jego akcję na gramsajcie.

Oceńcie sami.

Pozdrawiam i witam raz jeszcze :)

Edit: GS Wojmana zniknął, jak i jego wcześniejszy komentarz pod tym wpisem.

Edit 2: Mój GS został wymazany z Top 50... Przypadek?

komentarzy: 3325 marca 2014, 12:09

11 komentarzy do tego wpisu:


cedricek : 25 marca 2014, 12:53

Cześć, Joorg ;]
Ano - i więcej komentować potrzeby nie ma.
odpowiedz

Zosov : 25 marca 2014, 13:13

Bry.
Nie wiem na ile Wojman sobie robi jaja, a na ile poważnie traktuje tę zbiórkę. Jeżeli robi sobie w 100% jaja, to jego sprawa w jaki sposób i nie mógłbym mieć tego bardziej gdzieś niż mam teraz. To też user, a nie takie burdy się odstawiały na gramie i przechodziły bez większego echa, albo nawet z ogólnym poklaskiem.
Co zaś się tyczy reszty akcji, to... cóż mogę powiedzieć. Załapałem się na zdjęcie. ;] Znaczy się - rozumiem wszystkie zażalenia, itepe. Dlatego też właśnie konieczne jest zatrudnienie community managera z prawdziwego zdarzenia, który stałby nad moderatorami i patrzył im na ręce, ale też dbał o wszelkie spory, jednocześnie nikogo nie faworyzując. Innego wyjścia nie ma.
Pozdro.
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 13:17

Przecież sam napisał, że cel jest prawdziwy, dane też. Kto by chciał się naciąć wysyłając powiedzmy 100 zł na lewe konta?
odpowiedz

Zosov : 25 marca 2014, 13:23

Dobra. Ale co z tego, że cel i numer konta są prawdziwe, skoro nikt nie każe Tobie, byś wysyłał jakąkolwiek kasę?
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 13:25

Nic. Tylko mówię, że to nie żart.
odpowiedz

Joorg : 25 marca 2014, 13:38

Witam. Pomysł z CMem trafny, o ile będzie to osoba która bardzo dobrze zna się na tych sprawach i jest gramowiczem z długim stażem. Popieram.
Co tyczy się reszty, to muszę przyznać, że na tego typu głupoty, jak akcja charytatywna Wojmana, jestem szczególnie wyczulony. W zeszłym roku pożegnałem przyjaciela, który długo chorował. Wspólnie z innymi przyjaciółmi staraliśmy się mu pomóc jak tylko się dało. Wiedzieliśmy również, że jeżeli wszystko pójdzie dobrze to będzie trzeba również zorganizować i nagłośnić zbiórkę pieniędzy na potrzebne leczenie. Niestety, nasz przyjaciel wcześniej odszedł i nic się nie udało zrobić. Zrozum, że człowieka może zirytować sytuacja, w której ktoś organizuje sobie akcję charytatywną bo nie ma pieniędzy na głupią grę, podczas gdy tam dalej masa ludzi nie może dozbierać do potrzebnych leków i terapii.
Nie mam zamiaru walczyć, z głupotami ciężko wygrać i takie rzeczy są i będą organizowane, wiem. Ale kiedy widzę coś takiego, to mam prawo zareagować i krytykować, jestem tutaj tak jakby też na moim podwórku ;) Mój lamet w tym wpisie tyczy się podejrzanego postępowania moderatora, nie jego akcji na GSie.
Pozdrawiam
odpowiedz

Zosov : 25 marca 2014, 13:48

@Revanchist - no, tego nigdy nie można być pewnym. Każdy ma inne poczucie humoru. ;]
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 13:51

A co z chorą babcią? Jeżeli to też poczucie humoru, no to ja nie mam pytań.
odpowiedz

Inferno0009 : 25 marca 2014, 13:14

Wojman mimo nieciekawej reputacji dalej sam sobie grób kopie. Mam wrażenie, że nie zależy mu na dobrej opinii, o którą powinien dbać.
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 13:57

Dobrej opinii to on już od daaawna nie miał.
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 14:00

O, wyparował mój komentarz odnośnie tego, co niby z moimi komentarzami było złego.
odpowiedz

Zosov : 25 marca 2014, 14:00

Cholera, sorki, ale akurat mnie zlecenie goni i nawet nie obczaiłem. W tej kwestii chyba podpiszę się pod komentarzem Cedrika.
odpowiedz

Zosov : 25 marca 2014, 14:00

@Revanchist ofkors
odpowiedz

Joorg : 25 marca 2014, 14:02

Teraz ciężko jest się podpisać, GS zniknął bez śladu razem z komentarzami. Nie wiedzieć czemu zniknął również wcześniejszy komentarz Wojmana pod tym wpisem (?).

odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 14:03

Być może ktoś ma screenshoty, ja kilka zrobiłem.
odpowiedz

Zosov : 25 marca 2014, 14:06

Screenshoty z gramu będą chyba latać po sieci jak filmiki z rosyjskich dróg.
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 14:08

Ta, na wykopie XD
odpowiedz

luzac : 25 marca 2014, 14:10

A masz screen wpisu Isildura reklamującego wpis Wojmana może? Bo ten zniknął już w poniedziałek rano.
odpowiedz

cedricek : 25 marca 2014, 15:36

Wojman się zbanował, czy co? Nagle jego GSa nie ma...
odpowiedz

Joorg : 25 marca 2014, 15:36

Usunął GSa i swój komentarz pod tym wpisem.
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 15:43

Hehe, rytualne sudoku.
odpowiedz

Muradin_07 : 25 marca 2014, 17:46

Dobrze, że nie jakaś ikebana, bo to dość brutalne jest.
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 16:00

Ogółem sprawa wygląda tak, że skoro nie znamy osobiście Wojmana, a tylko z internetu, to nie musimy wcale w tę historię o babci wierzyć.
odpowiedz

Osiol : 25 marca 2014, 16:17

Widziałem wpis Wojmana, też mi się to nie spodobało.
A rozdawanie banów za to, że ktoś nieładnie komentuje na jego gramsajcie to już nie pierwszy przypadek.
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 16:18

E tam, od razu nieładnie. Nie napisałem nic obraźliwego, Rincewind napisał dużo agresywniejszy komentarz.
odpowiedz

Osiol : 25 marca 2014, 16:25

Źle sformułowałem, nieładnie dla autora danego gramsajta. Bo wierzę, że bluzgów czy wycieczek osobistych nie było. Spodziewać się można było, że jak ktoś napisze inaczej niż chce Wojman to polecą bany, nie na blogu, a na cały serwis, jak to zwykle potrafi robić.
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 17:48

Cóż mogę więcej dodać. A przez ten mój avatar ciągle mi się wydaje, że jestem Wodzastym XD.
odpowiedz

Sandro : 25 marca 2014, 17:42

Absolutnie nic nowego. Pod żadnym względem. Wliczając w to reakcję ekipy gram.pl, która chowa głowę w piasek i jak zwykle przykrywa Wojmana czapką, udając że nic się nie dzieje.
odpowiedz

Revanchist : 25 marca 2014, 17:50

Dajmy im troszkę czasu, może tym razem zareagują.
odpowiedz

Muradin_07 : 25 marca 2014, 17:46

My już w sumie już rozmawialiśmy, więc dwa razy raczej nie idzie się witać. Tak czy inaczej - dziać się zaczyna ciekawie.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl