avatar

Joorg Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/Joorg

Go Go Power Rangers! (Kopniak na start #2)

Gry, kickstarter, Chroma Squad, power rangers, kopniak na start

0Kolejny niezależny projekt zgromadził kokosy za pomocą Kickstartera. Tym razem padło na Chroma Squad, grę firmy Behold Studios, która zachwyciła recenzentów produkcją Knights of Pen & Paper. Czy ich kolejny, całkiem oryginalny tytuł również odniesie sukces?

0

Chroma Squad przyciągnął moją uwagę już od pierwszego dnia swojego bytu na Kickstarterze. No bo jak tu przejść obojętnie obok gry, w której zajmiemy się produkowaniem serialu a'la Power Rangers. To my będziemy musieli stworzyć scenariusz, zatrudnić aktorów oraz dobrać kostiumy i scenografię. Ale to tylko początek całej hecy.

Po tym jak zakończymy etap przygotowań, staniemy za kamerą naszej małej produkcji. Całość zostanie zrealizowana w formie taktycznej gry RPG gdzie pokierujemy całą drużyną. Dzięki zakupionym filmowym gadżetom wspomożemy naszych bohaterów w trudniejszych momentach. Z każdym odcinkiem wrogowie z jakimi zmierzą się aktorzy będę coraz silniejsi, więc inwestowanie w nowy sprzęt i umiejętności aktorskie będę obowiązkowe.

2
Kiedy już zdjęcia dobiegną końca, rozpocznie się trzeci etap produkcji, podczas którego zajmiemy się kampanią reklamową i interakcją z fanami. Przecież musimy przyciągnąć widzów by zacząć zarabiać na naszym serialu. Pojawi się nawet opcja multiplayer, dzięki której nasza produkcja będzie mogła konkurować, a nawet współpracować z serialami innych graczy.

Mimo, że będzie to (nie całkiem) prosta strategia ekonomiczna, to nie zabraknie w niej wątku fabularnego. Gra opowiedzieć ma nam historię grupki kaskaderów, którzy po latach pracy postanawiają założyć własne studio i zatrudnić profesjonalnego managera. Oczywiście tym managerem jesteśmy my. Podobno zakończeń ma być kilka i na to, które zobaczymy będą wpływać nasze decyzje.

Chroma Squad ukaże się w przyszłym roku na komputerach osobistych i urządzeniach z Androidem bądź iOSem. Co więcej, posiadacze blaszaków będą mogli nabyć grę za pomocą kochanego Steama, gdyż całkiem niedawno produkcja ta dostała "zielone światełko".

Na tym etapie jestem pewien, że premiera Chroma Squad nie przejdzie bez echa. Ten tytuł już wygląda świetnie, mimo że posiada rozpikselowaną grafikę. Twórcom na Kickstarterze udało się zebrać pieniądze zaledwie w kilka dni. Ba, zebrali niemal 100 tysięcy dolarów, mimo że prosili o 55 tysięcy. Sukces murowany! Ja już nie mogę się doczekać by grę odpalić na moim telefonie!

komentarzy: 709 września 2013, 02:21

6 komentarzy do tego wpisu:


cedricek : 09 września 2013, 05:08

Super!
odpowiedz

Barkup : 09 września 2013, 09:41

It's morphin' time!
odpowiedz

luzac : 09 września 2013, 11:45

Me gusta!
odpowiedz

Inferno0009 : 09 września 2013, 13:21

Kitowcy ;)
odpowiedz

Barkup : 09 września 2013, 14:48

kit nam wciskasz
odpowiedz

MadBunnyRabbit : 14 września 2013, 03:51

Nie mój gatunek, styl też zbyt we mnie nie trafia. No i niezależnie od tego ile razy udawałem, że jestem jednym z powerrangersów jako dzieciak, to nie czuje do serii jakieiś nostalgi.
odpowiedz

Madt : 23 października 2013, 17:06

Ciekawy projekt, na pewno odniesie sukces dzięki tematyce. Power Rangers to był kiedyś hit, więc starsi gracze pewnie się zainteresują. Zresztą wystarczy spojrzeć na oprawę i widać do kogo ten tytuł jest kierowany. ;)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl