avatar

Joorg Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/Joorg

Justice League: The Flashpoint Paradox - Krwawa "bajka"

film, animacja, Batman, Flash, DC

0Moje zainteresowanie filmami animowanymi z superbohaterami skończyło się już w dzieciństwie i trwało to aż do zeszłego roku. Obejrzałem sobie wtedy ostatnią część trylogii Nolana, skończyłem grę Arkham City i rozbudziło to we mnie chęć poznawania dalszych losów człowieka-nietoperza. Postanowiłem przyjrzeć się dokładniej jak wygląda sytuacja z "bajkami".

Po szybkim "riserczu" rozpocząłem od takich animacji jak "Batman: Powrót Jokera", "Batman: Rycerz Gotham" i "Batman w cieniu Czerwonego Kaptura". Nie były one złe, ale zachwyciłem się dopiero po obejrzeniu "Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót". Pierwsza część była średnia, ale część druga miała wszystko to, co od dojrzałej animacji o Mrocznym Rycerzu można sobie zażyczyć. Całkiem ciekawa fabuła, morderczy Joker i wielki pojedynek Batmana z Supermanem. Myślałem, że lepszego filmu animowanego nie znajdę, aż do dzisiaj.

2

"Justice League: The Flashpoint Paradox" skupia się na postaci Flasha, bohaterze, którego praktycznie nie znałem. Wiedziałem, że siedzi on gdzieś tam sobie w uniwersum DC, ale z jego losami nigdy nie byłem zaznajomiony. Na szczęście nie trzeba być z tym obcykanym przy oglądaniu TFP, gdyż historia Flasha jest tam dokładnie opowiedziana. Historia zaczyna się od tragedii, którą przeżył w dzieciństwie, a następnie przeniesieni jesteśmy do współczesności. Podczas jednej z akcji najszybszy człowiek świata wspólnie z Ligą Sprawiedliwych powstrzymuje Eobarda Thawne'a przed wykonaniem zamachu. Niestety, wkrótce po tym Flash daje się sprowokować przez swojego największego wroga i decyduje się cofnąć w czasie, by ocalić własną matkę. I tu zaczynają się kłopoty.

2

Kiedy Flash powraca do teraźniejszości okazuje się, że nic już nie jest takie jak dawniej, czyli w poprzedniej rzeczywistości. Konflikt między Amazonkami, dowodzonymi przez Wonder Woman, a mieszkańcami Atlantydy, na czele których stoi Aquaman, może doprowadzić do trzeciej wojny światowej. Pół Europy leży w gruzach, wielu superbohaterów staje po drugiej stronie barykady a czarne charaktery okazują się "tymi dobrymi". Podczas walk wielu mścicieli pada jak muchy, Batman nie jest sobą i nikt nie wie gdzie, a nawet kim jest Superman. Pośród tego całego cyrku stoi Flash, który już nawet nie ma super mocy. Wraz z Batmanem i Cyborgiem obmyśla on plan, który może ocalić cały świat, jednak ostateczna walka z wrogami jest nieunikniona.

2

Tak zamieszanej a jednocześnie tak wciągającej historii w uniwersum DC jeszcze nie widziałem. W "The Flashpoint Paradox" tak dużo się dzieje, że nie nudzimy się nawet minutę. W tle widzimy całą gamę znanych superbohaterów i ich wrogów w zupełnie nowych sytuacjach. Ale to, co najbardziej mi się podoba, to brutalność tej całej "bajki". Krew tryska trup ściele się gęsto, a zwroty akcji naprawdę zaskakują. To lubię!

"Justice League: The Flashpoint Paradox" polecam wszystkim fanom uniwersum DC i dobrych, krwawych animacji. Nie trzeba być znawcą komiksów żeby dobrze się bawić przy tym filmie, więc nawet jeśli nie znacie większości superbohaterów z Ligii Sprawiedliwych (tak jak ja), możecie spokojnie sięgnąć po ten tytuł. A jest to świetne widowisko!

 

komentarzy: 1526 lipca 2013, 22:17

6 komentarzy do tego wpisu:


Zajanski : 26 lipca 2013, 22:31

Kiedy będzie pozostałe 95 kiepskich gier?
odpowiedz

Joorg : 26 lipca 2013, 22:48

Jak wyjdą xD
A tak na serio, to nie wiem czy Darkoon będzie chciał wrócić do tego "prodżektu". Ostatnio wspólnie pracujemy nad czymś innym. Ale postaram się go namówić skoro lud chce, bo ma lista długa i szeroka jest :D
odpowiedz

ManweKallahan : 03 sierpnia 2013, 01:32

Jakby co to ja też wyczekuję dalszych odcinków tzw. PWOKu.
odpowiedz

zadymek : 26 lipca 2013, 23:15

Nie jestem fanem komiksów o "superhirołsach" ale nawet mnie uwiera ta mangowa stylistyka, która jawi mi sie jako dyshonor dla twórców oryginalnych postaci, błech.
odpowiedz

Joorg : 27 lipca 2013, 02:56

Sam nie przepadam za chińskimi bajkami. Te na podstawie hAmerykańskich komiksów to jednak co innego :>
odpowiedz

Inferno0009 : 26 lipca 2013, 23:50

Masz z gackiem jak ja. Nolan, gry a potem animacje. Jak byłem mały to oglądałem seriale animowane. A co do filmu, właśnie uruchamiam ;)
odpowiedz

Joorg : 27 lipca 2013, 02:56

To napisz później jak wrażenia :)
odpowiedz

Inferno0009 : 27 lipca 2013, 12:27

Świetna animacja z dobrym pomysłem. Oby WB robiło więcej takich ekranizacji dla dojrzalszego widza. Przez cały film chciałem tylko zobaczyć jak wygląda Joker, szkoda, że nie pokazali chociaż na chwilkę ;)
odpowiedz

Joorg : 27 lipca 2013, 13:47

Pokazali! Zobacz jeszcze raz scenę z rodzicami Bruce'a! Jest tam taki moment: najpierw płacz a później szalony śmiech... :D
odpowiedz

Inferno0009 : 27 lipca 2013, 15:24

To widziałem, Chodzi mi o bardziej współczesną wersję kiedy już jest przewodzi gangiem. Makijaż, ubiór, zachowanie itp. No i ciekawe jak by dialog wyglądał ;)
odpowiedz

MLEKOPL07 : 27 lipca 2013, 00:18

Joorg, jeśli piszesz, że to jest lepsze od "Mrocznego rycerza - powrót", to aż zainteresuje się tą animacją :D
odpowiedz

Joorg : 27 lipca 2013, 02:55

Mówię jak jest! :D
odpowiedz

luzac : 27 lipca 2013, 10:46

"Bajka"? "BAJKA"? GTFO! ANIMACJA, CWELU.
odpowiedz

Joorg : 27 lipca 2013, 13:48

To wszystko to bajki, szczególnie te chińskie...
odpowiedz

Dark_ziom : 31 sierpnia 2013, 19:05

No to mamy odmienne zdanie w jednej sprawie. Gdybym nie interesował się tematem superhero to ostatni film o Batmanie tylko by mnie odrzucił.
Ale do animacji mnie zachęciłeś i w niedługim czasie sobie obejrzę. W szczególności, gdy porównujesz ją do takich klasyków jak "Powrót Mrocznego Rycerza". Komiks jest wyśmienity. Spokojna, mroczna historia, w której chodzi o coś więcej niż złapanie przestępcy. A nawet i takie akcje są wyśmienicie ukazane. Gorąco polecam komiks, bo od animacji cały czas odrzuca mnie kreska - zbyt lekka, pozbawiona mroku jaki wytworzył Miller.
PS A tak w ogóle to: cześć, po długiej przerwie ;)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl