avatar

lokin Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/lokin

Flame

flame, Niebezpiecznik

Cytat za niebezpiecznik pl: "Flame zawiera 20 razy więcej kodu niż Stuxnet, który 2 lata temu odkryto w Irańskim ośrodku wzbogacania uranu. Zadaniem 20MB Flame jest kradzież informacji — i to nie tylko plików z dysków, ale również dźwięków z otoczenia: Flame potrafi aktywować mikrofony w komputerach i nagrywać toczące się w pomieszczeniach rozmowy. Dodatkowo Flame wykonuje regularne zrzuty ekranu i szuka telefonów w pobliżu przy pomocy protokołu Bluetooth. Flame zainfekował ok. 5 000(?) komputerów (to pozostaje nadal zagadką) — głównie należących do instytucji badawczych i firm komercyjnych. Flame nie wykrada danych związanych z finansami, co sugeruje iż osoby, które za Flame stoją mają cele inne niż okradanie kont bankowych… Wirusa opisały ... irański MAHER, Symantec Kaspersky i węgierski CrySyS Lab. Tu możnaby było złośliwie poddać w wątpliwość sens posiadania jakiegokolwiek antywirusa, skoro przez 5 lat po świecie grasuje malware, którego nikt nie zauważa…. Pojawienie się Flame na horyzoncie na nowo podnosi dyskusje na temat tego jakie państwa (i do jakiego stopnia) posiadają swoje uzbrojone w 0day’e trojany, którymi infekują komputery innych nacji…? Ile jeszcze takich Stuxnetów, Duqów i Flame’ów jest w sieci? I kto finansuje tego typu zabawy?" A teraz się sam usuwa zacierając zgrabnie ślady... Pozostawiam bez komentarza.

komentarzy: 209 czerwca 2012, 15:21

2 komentarze do tego wpisu:


TitusCruz : 11 czerwca 2012, 15:21

resurrect from void! dwuznacznie
odpowiedz

NintendoPassion : 15 czerwca 2012, 09:02

Zapomniałeś dodać, że [Kaspersky] sugeruje sygnaturę kodu napisaną przez samych amerykanów, którzy oczywiście umywają od tego ręce.

A! I żadnego zdjęcia nie dodałeś?
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl