avatar

lokin Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/lokin

ZAKUP LUSTRZANKI

Zdjęcia, fotografia, Zakup, Porada, lustrzanka

jako, że od czasu do czasu borykam się z problemem zakupu przez moich znajomych lustrzanki... Na pytanie co (w cenie do 2,5kzł) wybrać: SONY PENTAX OLYMPUS NIKON CANON odpowiedziałem tak:

1. Pentax Kx wydaje się mieć dla amatora najlepszy stosunek jakość/cena (no i w dual kicie jest wystarczająco uniwersalny).
Tyle, że to żadna gwarancja zadowolenia z zakupionego sprzętu.
Nigdy nie wiadomo jak skończy się znajomość z pierwszym "lustrem".
Polecałem ostatnio (mimo, że jestem amatorem i nie mam żadnych predyspozycji do udzielania takich rad/ale jak tu odmówić znajomym) dwojgu różnym znajomym aparat (na ich wyraźną prośbę koniecznie lustrzankę). W obu przypadkach aparat (Kx w dualu właśnie) leży w torbach/szafach.
Dlatego trudno (mi) doradzać coś uniwersalnego. 
2. Sam dzisiaj wybierając sprzęt postawiłbym (jeżeli koniecznie lustro) na jeden kultowy*** obiektyw o ogniskowej z zakresu moich zainteresowań oraz dowolne body do kompletu. (np Olka E-450 i ZD50/2)
3. Jeżeli bym się rozczarował zestawem z pkt.1 lub 2 to sprzedałbym wszystko, a na wakacje i imprezy kupił aparat mały, do kieszonki (np chwalony LX3).
Na koniec jeszcze jedna moja uwaga: przed zakupem należy się zaptyać (samego siebie) czy to już "hobby" czy "tylko pstrykanie" zdjęć "lepszej" jakości. Jeżeli hobby patrz pkt 2, jeżeli pstrykanie w lepszej jakości patrz pkt 1, jeżeli ani jedno, ani drugie patrz pkt 3.
To tylko moje zdanie więc zaznaczam, że mogę się mylić.
***kultowy - w każdym systemie jest kilka takich obiektywów, które wyróżniają się atrakcyjną dla amatora ceną i jakością, a użytkownicy piszą o nich poematy ;)
Pozdrawiam

komentarzy: 002 czerwca 2010, 00:16

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl