avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Technologia 5D

film, kino, 3D, 5D, technologia

Przeglądając newsy z maili, trafiłem na ciekawy film - Asylum 5D. Nie dość, że 5D to jeszcze tworzony przez Polaków (tu pewnie wychodzi moja ignorancja, ale nie słyszałem jeszcze o 5D w ogóle :P). Chodzi najzwyczajniej w świecie o to, że nie tylko mamy 3D (podobno ulepszone, że oczy się nie męczą), ale jeszcze inne zmysły są zaangażowane w odbiór filmu tak, by zapomnieć wręcz, że jest się w kinie.

Źródło: http://nt.interia.pl/raport/3d/rozrywka-3d/news/pierwszy-polski-film-5d,1423352,6785

Jak myślicie, kiedy ta technologia wejdzie do świata gier komputerowych i konsolowych? Rzecz jasna, na pewno z początku bardzo kosztowna i być może dostępna jedynie w automatach na żetony - te z większym nominałem, rzecz jasna. Może jakiś renesans grania na automatach by wtedy nastąpił? :) Osobiście uważam, że to kwestia kilku lat i że gdzieś w 2012/2013 już dostaniemy pierwsze zapowiedzi takich gier.

komentarzy: 505 lutego 2010, 10:31

5 komentarzy do tego wpisu:


Bodzio-gracz : 05 lutego 2010, 14:30

To jest tak jak z odtwarzaczem MP3.
Wyanlezli MP4 zgodzę się ale MP5 też juz jest i niczym sie nierózni tylko nazwą, pamięcią i kształtem.
To samo powiem o technologi 5D jest to to samo czyli wszystko to samo co w 3D, tylko nazewnictwo inne i więcej opcji:)
odpowiedz

Master_Morti : 05 lutego 2010, 18:00

Jak dla mnie to sztuka dla sztuki.
"Fenomen kina 5D polega na tym, że siedząc na sali, możemy odczuć, to co wyświetlane jest na ekranie, łącznie z panującą w filmie pogodą, czy to przez ciepły podmuch wiatru czy przez krople deszczu. Czujemy zapach gleby w mrocznym tunelu, przez który przemieszcza się główny bohater. Fotele, na których siedzi widz, poruszają się imitując ruchy widziane na ekranie." - Ciekawe, czy odwzorują zapach zwłok? :)
odpowiedz

karolescu : 06 lutego 2010, 02:46

Jak jeszcze 3D nie weszło do pełnego użytku. Zaś czwarty wymiar to czas, nie wiem jak go odwzorwać :)
odpowiedz

MSPRISON : 07 lutego 2010, 12:24

5D ?! Chyba nie ogarniam ; D Tak na spokojnie sprawę wziąć w ręce, to wydaj to się całkiem ciekawe i dobrze, że takie nowe technologie powstają.
odpowiedz

Suomalainenka : 07 lutego 2010, 23:11

Chyba bym się takich gier ciutkę bała, ale w Japonii ponoć już takie powstają. I to nie tylko angażujące inne zmysły, ale i wymagające wysiłku.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl