avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Nasza-Klasa...

... schodzi na psy. To wiemy wszyscy (a przynajmniej ci choć trochę świadomi życia). Swego czasu przyjaciółka zamieściła swoje zdjęcie jaszczurki w tym serwisie w jakimś konkursie fotograficznym i muszę przyznać, że wyszło jej to genialnie. Poinformowała mnie o tej fotce, ja ją obejrzałem i z czystym sumieniem dałem maksymalną ocenę, czyli 5. Nie miałem wtedy za wiele do roboty (przerwa w nauce :P), więc postanowiłem obejrzeć inne fotografie konkursowe.

I tu zaczynają się jaja. Otóż następna fotka była po prostu szkaradna. Jakość do kitu, kadr krzywy (bez powodu, po prostu ktoś źle trzymał aparat), zdjęcie prześwietlone, sceneria przezwykła. Pomyślałem "co to robi, do cholery, w konkursie?!" i dałem 1. Myślę: "gorzej być nie może" i klikam 'następne zdjęcie'. Pff, oczywiście, że może. Następna fotka była podobna do poprzedniej, tylko, że w pokoju był totalny burdel. Oczywiście 1. I historia się powtórzyła, tylko, że już wystrzegałem się myśli typu "gorzej być nie może". Bowiem może, choć niekoniecznie w tym sensie, jak się później okazało. Rzadko kiedy zdarzały się fotki, którym dawałem wyższe oceny, choć bywały i takie, że dostały im się 4 ode mnie. Żadna wg mnie nie dogoniła tej od przyjaciółki.

Ale tu zaczynają się kolejne jaja. Otóż ocena, którą się dawało w konkursie, szła do ogólnej oceny fotki (o czym nie wiedziałem), a co do ocen - oczywiście wyskakują ludziom powiadomienia. I tutaj jestem wdzięczny swemu lenistwu, że mi się nigdy nie chciało zajrzeć do konfiguracji profilu i wyłączyć oceniania fotek, bo parę osób zdecydowało mi się odwdzięczyć xD Tak! Dostałem bodajże 5x1 i 1x2 (ktoś się zlitował, albo też tej osobie dałem 2). Cóż, ja tam nie wiem, na ile moja fotka zasługuje, ale naśmiałem się z tego, ile wlezie, po czym w końcu wyłączyłem ocenianie moich fotek, bo już dostałem swoją dawkę śmiechu.

I zaczynają się kolejne jaja xD Jakaś osoba (może admin konkursu?) mi napisała, że zaniżam oceny zdjęć i że mam ich nie oglądać, skoro mi się nie podobają. Oczywiście nie zauważyła tych iluś nieco lepszych ocen... cóż, nie było ich wiele pomiędzy tymi kilku dziesiątkami jedynek - tyle ich wystawiłem, a potem nie miałem już sił przeglądać tego badziewia. Nie miałem sił też odpisać tej babce, że ja nie mogę zaniżać ocen, ale ludzie mogą zaniżać poziom konkursu. No nic. Następna osoba w kolejce to "K R Y $ $ $ $ K A" (imię zmienione, ale styl nicka zachowany), która mnie nazwała cwaniaczkiem, bo sobie wyłączyłem ocenianie fotek (LOL), po czym rzekła, że nie dziwota, skoro to i tamto (przyczepiła mi się ogólnie do facjaty, a zwłaszcza nosa - LMAO). Cóż, polew, jak cholera. Inna osoba z kolei wpadła na pomysł wpisania mi się do komentarzy profilu, które też zapomniałem wyłączyć, bo tylko mi wydłużają czas ładowania się głównej profilu, a nigdy nic tam nie ma konstruktywnego poza 'witam', 'sto lat', 'spam x100'. Napisała mi ta dziewczyna, że wie, iż w głębi duszy mi się jej fotka podoba i że mi dziękuje za 5 (ROTFL). Tak mnie zaciekawiła jej zdebilniała reakcja ze sprzecznością w zdaniu, że aż zachciało mi się zajrzeć na jej profil. Jak się okazało, tak mi była wdzięczna, że wpisała mnie na czarną listę xD

Dobra, nie pisałbym notki, gdybym nie miał jakichś przemyśleń odnośnie tego żalowego przypadkowego eksperymentu. Nie będę tu pisał o wnioskach tychże obserwacji, bo są jasne, ale opiszę swoje własne odczucia. Żal mi tych ludzi i głęboko im współczuję. Wstawiając im te jedynki mam wrażenie, że zburzyłem im całe ich pokłady wysokiej samooceny wypracowanej przez 'Maryśko/Anko/Łukaszku, daj mi 5 za fotkę, albo super-fotka, jeśli sobie wykupiłaś/eś możliwość'. Ja rozumiem wklejenie sobie zwykłej, czy nawet nieładnej technicznie fotki, ale wrzucać ją do konkursu? W dodatku ten ich obraz własnej wartości był zbudowany na obłudzie. Bo i owszem, te z dupy fotki w konkursie miały oceny rzędu 3,5-4,5... Oczywiście każdy z tych profili uzbrojony był w setki znajomych. Te mniej uzbrojone schodziły poniżej pułapu 3,5. Nie mam pytań, ani nie pozostawię więcej komentarzy. Ani nie będę świata NK naprawiać, wstawiając kolejne jedynki. Czemu? Bo takich jak ja czy Ty, jest mało. 95% fotek w tym konkursie, które zobaczyłem, zasługiwały na pałę. Fotek zgłoszonych do konkursu było zaś ponad sto tysięcy. Polsko, żal mi Twoich mieszkańców.

PS. A kto jeszcze nie widział super zdjęć z NK, polecam zajrzeć do mojego znajomego. Infinitas potrafi pokazać, jak nisko upadli niektórzy Polacy i niektóre Polki, będący użytkownikami NK.

komentarzy: 1430 czerwca 2009, 22:27

14 komentarzy do tego wpisu:


kitek0101 : 01 lipca 2009, 13:08

Znowu. To kolejny powód, żeby nie rejestrować się na N-K ;).
Prawdę mówiąc, zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że konkurs przebiegł normalnie, bez problemów tego typu.
odpowiedz

Cairine : 01 lipca 2009, 15:22

Wiem o czym mówisz, Weszłam kiedyś na zdjęcie dodane przez koleżankę i faktycznie było w jakimś konkursie. Też z ciekawości zerknęłam na inne zdjęcie i mnie poraziło. No szok, dosłownie jak na konkurs można wysłać takiej jakości zdjęcia o.O Ale przed oceną się powstrzymałam, bo skojarzyłam, że widać kto ocenia i miałam bym pewnie podobną sytuację. Więc sobie darowałam, bo szkoda się tym zajmować.
odpowiedz

Elminster : 01 lipca 2009, 16:09

Ja jeszcze przed wprowadzeniem oceniania zdjęć usunąłem profil na NK. Bo znajdują się tam za wysokie progi dla mnie. :)
odpowiedz

Adshi : 01 lipca 2009, 18:30

Ja konto usunąłem troszkę po dodaniu opcji oceny zdjęć.
I teraz czuję się wolny!
NK poszło na psy ze względu na... no wiecie sami :)
PS NK powinno mieć regułę że mogą można się zajerestrować od 13 roku życia :)
Bo mam dość tych...
Naprawdę NK modzi i nic z tego nie wychodzi :/
odpowiedz

Elminster : 01 lipca 2009, 19:47

Gratuluję awansu! :)
odpowiedz

Elminster : 01 lipca 2009, 19:48

PS: Jak by co, to wiem to stąd: http://forum.gram.pl/forum_post.asp...=49526&pid=7 :)
odpowiedz

Karfein : 01 lipca 2009, 22:21

Tak generalnie to mój awatar nie jest taki unikatowy, a Madoc to nie Karfein ;) Grasuje tu więcej fanów Drizzta :)
odpowiedz

Elminster : 02 lipca 2009, 10:51

O kurcze. Przepraszam za tą głupią pomyłkę. Te awatary są takie podobne. :) Zostanie mi trauma do końca moich dni :) Jeszcze raz proszę o wybaczenie :)
odpowiedz

Elminster : 02 lipca 2009, 10:54

Przepraszam, że tak tu spamuję u ciebie, ale jeżeli przeczytałeś trochę książek o mrocznym elfie to zapraszam do tego quizu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp...=26407&u=729
Nudzi nam się z kolegą, więc jakaś miła odmiana by się przydała, bo jak na razie to tylko my tam spamujemy :)
odpowiedz

Karfein : 02 lipca 2009, 11:15

Trochę czasu minęło odkąd przeczytałem "Tysiąc orków", nie mówiąc o poprzednich. Ale czasem tam zajrzę na pewno :]
odpowiedz

Elminster : 02 lipca 2009, 11:17

Możesz tam śmiało walić, bo z tych co tam stale siedzą, ja jestem najdalej z czytaniem (teraz rozpracowuję "Morze Mieczy" :)
odpowiedz

Phobeus : 04 lipca 2009, 17:26

NK to gówno. I nie ma co się rozwodzić w tym temacie.
odpowiedz

Quarillo : 15 lipca 2009, 12:19

nk=syf. Moje konto jest już usunięte i na pewno drugi raz nie popełnię tego samego błędu ;)
Pozdrawiam ;)
odpowiedz

Master_Morti : 09 października 2009, 21:36

NK to straszny badziew. Taka gra przeglądarkowa: kto ma więcej znajomych. Na konto zaglądam raz na 3 tygodnie, by wywalić zapproszenia od 10-latków :/
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl