avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Recenzja: XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack

gry pc, recenzja, gry wideo, xcom, dlc

Rzadko kiedy dodatki do gier pozwalające na zmianę ubioru i wyglądu mają jakąś inną funkcję niż estetyczna. Przeważnie raczej jest to skok na kasę wymierzony w tych, którym nie widzi się to, co proponuje oryginał. Jak się sprawa ma w przypadku DLC do XCOM: Enemy Unknown o tytule Elite Soldier Pack za darmo rozdawane w pre-orderach i premierówkach? Po odpowiedź, jak zwykle, zapraszam do recenzji.


Hej, koteczku!

Na początek przytoczę zalety pakietu. Przede wszystkim dodaje dodatkowe modele zbroi, jak również ponad 30 opcji kolorystycznych dla każdej z nich. O ile w grach z jednym bohaterem ciężko dostrzec jakieś funkcjonalne walory, tak przy grze z taktycznym zacięciem sytuacja jest dość inna. Początkowo sceptycznie podszedłem do zabawy kolorami ciuszków moich żołnierzy, jednak rychło dała mi w kość jednostajność ich odzienia. Okazało się, że o wiele łatwiej było mi ogarnąć pole bitwy, kiedy snajperów przerobiłem na czarno, wsparcie na biało, ciężkich na czerwono i żółto w zależności od specjalizacji, zaś szturmowca na zielono i psionika na fioletowo. Wyszło na to, że warto więc zainwestować w te ciuszki, a dodatkowo należy pamiętać o pełnych możliwościach modyfikacji nazwy oraz wyglądu naszych dzielnych żołdaków, w tym użycie hełmów oraz klasyczna zwariowana fryzura blondyna z UFO: Enemy Unknown (takowy żołnierz automatycznie znajdzie się w naszych barakach). Jest tylko w zasadzie jeden mały problem. W przypadku pre-orderu i premierówek w Polsce jest fajnie, gdyż dodatek jest dołączony za darmo. Pozostali mogą go nabyć, ale za kolosalną, jak na zawartość, cenę. Owszem, jest to DLC zwiększające wygodę rozgrywki, aczkolwiek 4,49€ (przy aktualnym kursie prawie 19zł) to zdecydowanie przesadzona kwota.


Mój dream team.

Rodzi się krótkie pytanie. Czy XCOM: Enemy Unknown - Elite Soldier Pack jest warte świeczki? Cóż, gdy jest dołączone za free i można korzystać z jego dobrodziejstwa, wszystko jest fajnie. Usprawnia planowanie taktyczne i wizualne ogarnianie pola walki. Co innego, gdy ma się na niego ochotę, a trzeba go kupić osobno. Desperaci i tak kupią (aktualnie jeszcze jest mały rabat podczas wyprzedaży), zaś pozostałym chętnym polecam poczekać na jakąś dobrą promocję pokroju 50% upustu, jeśli nie 75%. Wcześniej za takie pieniądze można dopaść jakąś dobrą grę w pełnej wersji, i to nawet niekoniecznie indie.

Zalety i wady
+ wiele nowych opcji edycji wyglądu
+ darmowy żołnierz z klasycznym fryzem
+ wygodne sterowanie podczas bitwy
+ darmowe w pre-orderze i premierówkach
- cena
- cena
- cena

Moja ocena: 6,5/10

komentarzy: 410 stycznia 2013, 12:02

3 komentarze do tego wpisu:


MartivaR : 10 stycznia 2013, 17:59

Czy ten uroczy różowy wojak na pierwszym screenie to Twoje dzieło? :>
odpowiedz

Karfein : 10 stycznia 2013, 22:38

Tak, ale tylko na potrzeby skrina do recenzji. Nie wyobrażam sobie tym latać po polu bitwy. Dość, że widziałem jak Suomalainenka grała w FIFA 12 różowym Juventusem na wyjeździe...
odpowiedz

kindziukxxx : 10 stycznia 2013, 21:58

jako wyposażenie w standardzie warto, ale płacić, to już mała przesada.
odpowiedz

Bodzio-gracz : 12 stycznia 2013, 00:10

XCOM to pozycja, w którą naprawdę warto się zaopatrzyć - coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad nią :-).
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl