avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Zapowiedź: Tokyo Jungle

Zapowiedź, gry wideo, gry ps3, PS3, zwierzęta

Trzeba mi szybko zabrać się za te robienie gier. Mam pomysł na grę, gdzie kierujemy zwierzętami. Co prawda, nieco inaczej to widziałem, ale fakt faktem, że prawdopodobnie później będzie mówione, iż się inspirowałem Tokyo Jungle. Dlaczego?


Miejscami przypomną nam się klasyczne platformówki.

Królestwo zwierząt
Ludzkość w niewyjaśnionych okolicznościach opuściła Ziemię. Powód? Efekt cieplarniany, głód, wojny, inny pieron? Nie wiadomo. Nie mieli moralności Noego, nie wzięli zwierząt ze sobą. Zostawili je na pastwę losu. Akcja rozgrywać się będzie w futurystycznej stolicy Japonii. Nie pooglądamy jednak wielobarwnych neonów i tętniących ludzkim życiem ulic. Tokio będzie raczej przedstawione w postapokaliptycznych klimatach, tu i ówdzie porośnięte gęstą dziką roślinnością. Będą to warunki, do jakich zwierzęta będą musiały się szybko przystosować, albo padną ofiarą drapieżników. Tylko od gracza będzie zależeć, którym ogniwem łańcucha pokarmowego będzie kierowane przez nas zwierzę.


Innym razem nasz piesek chlaśnie łapą lepiej niż Wolverine.

Gdybym był zwierzęciem...
No właśnie, na co mielibyście ochotę? Uciekać przed drapieżnikiem, by potem całym stadem się przed nim obronić? Obejść go dyskretnie całą grupą? A może upolować jakąś zebrę bądź jelenia? Może posiąść jakąś samicę i zapłodnić? W tej grze to wszystko jest możliwe. Rozgrywka prezentuje się nieco platformowo, napotykamy różne zwierzęta i najczęściej wdamy się w walkę o przetrwanie. Możemy skakać, szarżować, uderzać łapami, gryźć, odskakiwać czy uchylać się przed przeciwnymi nam rasami. W niektórych przypadkach możemy też odstraszyć przeciwnika, bądź też nawiązać kontakt - zwłaszcza w trybie opowieści.

Poza nią mamy tryb przetrwania, gdzie naszym zadaniem jest jak najdłużej utrzymać się przy życiu. Twórcy udostępnili tryb wieloosobowy, jeśli nie chcemy czuć się samotni. W takim wypadku, jeśli nasze zwierzę padnie, nasz kompan może podać nam odnalezione pigułki i inne rzeczy pozostawione przez ludzi. Poskutkuje to najzwyklejszym w świecie uzdrowieniem bądź wzmocnieniem statystyk. A te są trzy. Musimy obserwować życie, głód oraz wytrzymałość. Jeśli głód spadnie do zera, zaczniemy otrzymywać obrażenia i wstrzymana zostanie regeneracja.


Folwark zwierzęcy na kółkach.

Zapewne interesuje Was, jaki mamy wachlarz zwierząt. Otóż jest tego 80 typów spośród 50 ras. Repertuar wygląda imponująco, a możemy tu przytoczyć takie przykłady jak: lew, tygrys, gepard, gazela, hiena, krokodyl, lis, hipopotam, kurczak, pisklę, struś, świnia, panda, zebra, żyrafa, szympans, pies gończy, a nawet... tyranozaur. Twórcy wspominają, że ważne role dla fabuły odegrają szpic miniaturowy (taki pies) oraz koń wyścigowy pełnej krwi. Czy będzie to miało uzasadnienie w historii? Musimy poczekać. Ważne, że będzie mogli pograć wieloma rasami, które przyjdzie nam odblokować w miarę postępu gry.

Okiem zwierzęcia
Lokacje wykonano z należytą starannością i czuć to, że zwierzęta rozpanoszyły się w Tokio. Tekstury nie są w wysokiej rozdzielczości, ale da się na to patrzeć (acz mam nadzieję, że gdzieniegdzie wycisną z PlayStation 3 coś więcej). Większe zastrzeżenia można mieć do animacji. Kiedy porównać to chociażby z Afrika, wygląda to sztucznie. Cóż, w przypadku zwierząt motion capture raczej nie wchodzi w grę i potrzeba zdolnego zespołu, by osiągnąć świetny wynik. Udźwiękowienie w kwestii odgłosów zwierząt prezentuje się dobrze, ale muzyka w tle chyba nie każdemu przypadnie do gustu i skojarzy się z walką zwierząt o przetrwanie w świecie bez ludzi. Jak będzie w praniu, się okaże.


Aktorzy, aktorki i posłanko gotowe? To kręcimy pornola!

Jak daleko sięga królicza nora?
Ciężko ocenić mi, ile można oczekiwać od tego niezwykłego tytułu. Jest to dość nowatorski projekt, ale po zwiastunach widać, że jeszcze brakuje mu szlifów. Od dawna chciałem wejść w skórę zwierząt w świecie zwierząt, nie tak więc, jak to ma miejsce w Okami czy Crash Bandicoot. Liczę na to, że Tokyo Jungle wykorzysta drzemiący w nim potencjał, historia będzie wciągająca i zaskakująca, a tryb przetrwania wyzwoli w nas prawdziwie zwierzęce instynkty.

Oczekiwania: 6/10

komentarzy: 114 maja 2012, 23:33

1 komentarz do tego wpisu:


Muradin_07 : 15 maja 2012, 10:57

Najprawdopodobniej to nie jest gra dla mnie i średnio mnie interesuje... albo to przez Maxa.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl