avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Głośna otchłań

W mojej teorii człowieka - wyłączając tutaj z rozważań tę namacalną część - można podzielić go na dwoje: umysł i serce. Utrzymuję oczywiście, że każda osoba inaczej rozkłada proporcje tych dwóch elementów (o ile one same się nie dzielą odpowiednio między sobą). Trzymając się tego schematu i odnosząc go do mej osoby: rządzi serce, a umysł mu podlega (może jednak należy dodać "niemal") całkowicie.

I teraz zaczyna się problem, bowiem nie jestem w stanie nie posłuchać głosu serca, które jest idealistyczne i rządzi się swoimi prawami. Jednocześnie umysł zgodził się ze słowami Cedricka, iż świat jest taki, a nie inny i trzeba go takim zaakceptować, ale zarazem z nim walczyć (w miarę swoich sił). Antihero ma z kolei rację, że potrzeba tu zgody zarówno serca, jak i umysłu, tak więc nie wiem, na ile uda się cały ten misterny plan, skoro u mnie proporcje rozłożyły się tak, a nie inaczej. Może nim dojdzie do walki, spróbuję potrenować te uniki. Szkoda tylko, że poza rozważaniami metaforycznymi trzeba jeszcze to wszystko przenieść na grunt rzeczywistości.

Życie moje stało się zaledwie dodatkiem do Piękna. Serce najwidoczniej polubiło "miłość nad własne życie" i nie omieszkało wziąć tego do siebie dosłownie. Ale wierzę, że będzie lepiej. Tymczasem życzmy powodzenia mojemu umysłowi :)

komentarzy: 206 stycznia 2009, 18:30

2 komentarze do tego wpisu:


cedricek : 06 stycznia 2009, 21:19

,,Ale wierzę, że będzie lepiej. " - I tak trzymaj. Dobry początek :)
Dasz radę.
No i jeszcze coś- człowiek ma tez sferę cielesną :)
odpowiedz

Karfein : 06 stycznia 2009, 21:56

Cedricek:
I owszem. Rzeczywiście zapomniałem dodać na samym początku notki, że chwilowo stronię od tej namacalnej części ;) Zaraz poprawię.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl