avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Internetowe śmieci

internet, spam, refleksja, Syf, wyszukiwarka

Mam świadomość, że popadłem w pewną rutynę pisania recenzji i zapowiedzi gier. Związane to, nie ukrywam, z tym, że piszę dla ŚwiatGry. A które teksty nie idą na ŚG, to i tak idą tutaj i dopiero wtedy usuwam grę z listy ostatnio ogrywanych. Już też Master_Morti narzekał, że ciągle tylko recki i zapki. Tak więc wrzucam coś innego. Coś, co mi chodziło po głowie jakiś czas temu, ale zapomniałem o tym - teraz tak jakoś nagle mi się przypomniało i by znów nie utracić, piszę. Później będzie jeszcze zapowiedziany wpis z fotką, teraz pewna refleksja.

Drażni mnie coraz większy śmietnik, jaki robią ludzie w necie. Nie chodzi o wstawianie, dajmy na to, niskiej jakości recenzji - jak nie jest to plagiat, a autor chciał coś przekazać: super. Denne filmiki na YouTube? Fakt, kijowe, ale coś innego to jest. A nuż kogoś rozśmieszy, kto nie potrzebuje wysublimowanego humoru? Po dziurki w nosie mam natomiast kopie, zwłaszcza gorszej jakości. Non-stop widzę na YouTube milion pięćset sto dziewięćset wersji teledysku, które nic nowego nie wnoszą, a są gorszej jakości, wczytują się zaś, o zgrozo, wolniej. Jeśli są napisy, no to wiadomo, jest racja bytu, i to duża. Ale poza tym? Skoro jest oficjalny (jeżeli jest), to po jaką cholerę kopiować i wrzucać? Dla nabicia statystyk? Akcje na Demotywatorach i innych też wołają o pomstę do nieba. Jest coś na Bashu, zaraz pojawiają się kopie na Demotach i Kwejku :/


 Mam wrażenie, że jest tu o 3 za dużo...

Używanie wyszukiwarki nie boli, zwłaszcza kiedy jest ona podstawiona pod ryj obok dodawania nowych elementów. Vide dodawanie ulubionych i ogrywanych produkcji na gram.pl. Na wszystkie siły ciemności! Co za niepełnosprytna osoba dodaje taki element: Team Fortress 2, portal, jakies RPG, Counter-strike source; zamiast po prostu osobno poszukać gier i wrzucić? Podobnie jest x wersji, np. Mirror's Edge, gdyż wpisywano bez apostrofu, z literówką czy jeszcze jakieś inne kwiatki (pomijam fakt, że oficjalne konsolowe wersje doczekały się wpisów z dwoma apostrofami). Kto inny dopisze się do czegoś takiego, by potem z tą osobą pograć po necie, jeśli zaznaczy taką opcję?


 Srsly, WTF?! A są inne faile, zapraszam do poszukiwań.

Co prawda, mówiłem o tym, że nawet kijowe własne recenzje mogą być. Mniejszą tolerancją obdarzam jednak skriny, które nie są opiniotwórcze. Co rusz widzę, że moi znajomi dodają na Xfire zrzuty ekranu z gier, które są... nijakie. Ani to śmieszne, ani ładne, ani tam nic ciekawego nie ma. To ja już wolę oficjalne obrazki od producenta czy wydawcy sobie sprawdzić, niż oglądać taki badziew. Kiedy ja robię screenshoty, po wyjściu z gry 90% kasuję, bo okazywało się, że nic tam nie ma, czego by ludzie sobie (często w lepszej jakości i rozdzielczości) nie zobaczyli na oficjalnych obrazkach, albo nie trafiłem w odpowiedni moment.


 Ciekawe, czy autor się przyzna :)

Taka prośba ode mnie i apel - nie róbmy syfu, skoro są inne drogi. Sprawdźcie, czy ktoś inny już klipu nie wrzucił, upewnijcie się, że w wyszukiwarce to i owo już było, poświęćcie chwilkę na odznaczenie opcji 'nie wysyłaj'. Ręka nie odpadnie, zaręczam, a jest czyściej i przejrzyściej.

komentarzy: 727 sierpnia 2011, 13:05

6 komentarzy do tego wpisu:


Suomalainenka : 27 sierpnia 2011, 14:42

Święta racja. Szczególnie mnie denerwuje, jak szukam klipu na YT i ten OFICJALNY jest kilka pól pod kopiami. To jest po prostu śmieszne. Jeśli chodzi o Xfire to też przesada. Miliard skrinów, z czego połowa taka sama albo nie pokazująca w sumie nic.
odpowiedz

Master_Morti : 27 sierpnia 2011, 19:21

Dlaczego mam takie dziwne wrażenie, że w robieniu kopii przodujemy my, Polacy? Na youtubie z pewnością :) Ja z xfire nie korzystam, ale mam manię machania screenów frapsem (i tak się nie przydadzą, bo recenzji nie pisze), ale jakoś tak mi zostało. Może to z przyzwyczajenia?
odpowiedz

Perry_Cox : 27 sierpnia 2011, 22:25

Mnie najbardziej wkurzają kopie takich stron jak Demotywatory, mistrzowie, kwejk, komixxy etc. Do tego jeśli w jednym pojawi się jakiś tekst, filmik, czy inny obrazek, to takowy odwiedza każdy tego typu stronkę. No i rozdrabnianie się. Czarę goryczy przepełnił kwejk, w którym co róż powtarzane motywy w stylu: wiedz, że słuchając Grubsona jesteś zajebisty; bądź: MAM 2 Z FIZY. Z tego typu "portalów" jeszcze regularnie odwiedzam mistrzów i czasami kwejka, ale tylko jak ktoś coś ciekawego podrzuci. Nie chce mi się przeglądać całego tego szajsu dla kilku perełek.
odpowiedz

Perry_Cox : 27 sierpnia 2011, 22:28

BTW, na swoim iksfajerze muszę zrobić porządek z obrazkami, bo mam ich stanowczo za dużo, a tylko jakaś część jest z nich "ciekawa".
odpowiedz

Gato_Nephist : 30 sierpnia 2011, 20:30

Mnie akurat duplikaty same w sobie zwykle nie przeszkadzają, po prostu nie zwracam na nie uwagi. Wkurza mnie natomiast ogromnie, kiedy ludzie olewają prawidłowy sposób np. wypełniania czegoś i zaburzają przez to działanie przydatnych funkcji, tak jak w twoim przykładzie z gram.pl chociażby. Dajmy na to, na myspotowych (myspot.pl) profilach można wpisywać w odpowiednie rubryczki swoje ulubione książki, filmy, zainteresowania etc., i w założeniu po kliknięciu danego słówka dostajesz listę osób, które też to wpisały. Miła rzecz. Tylko co z tego, jeśli część osób np. rozdziela pozycje średnikiem, zamiast przecinkiem (i system traktuje całą zawartość rubryczki jako jedną całość, i znajdź tu idealnie to samo...), tudzież wpisuje rzeczy w stylu "harry potter :)))))))))))" albo "żoołwiki"?
odpowiedz

Maka1992 : 01 września 2011, 16:11

Hyhy... Kto śmieci i tak apelu twego nie wysłucha niestety. Kopie są, jak sam wspomniałeś, dla nabicia statystyk i takiego kozaka nie będzie obchodziło, że zrobi śmietnik uczciwie poszukującym. Co do wyszukiwarki w gramie, ta perełka jest dobra ;D No ale to też pokazuje, że ludzie wolą najpierw zrobić, potem pomyśleć. Czyli najpierw dodają, co lubią, a potem dopiero się zastanowią (o ile to zrobią) "Hmm... A może to już było i można było się podpiąć pod istniejące". No ale trzeba się pogodzić, że "śmietnik" będzie gorszy, bo do netu dostęp ma coraz więcej ludzi, co gorsza w wieku szkolnym, którzy internet wykorzystują do szpanu właśnie w taki sposób, jak nie zewnętrznego, to wewnętrznej satysfakcji. Mówi się trudno i żyje dalej, z głupotą nikt nie wygra, a przynajmniej takie jest moje zdanie ;)
odpowiedz

Karfein : 01 września 2011, 22:46

Wpiszcie sobie 'Battlestations' w gramowej wyszukiwarce ogrywanych pozycji - coś na kształt 'urzekła mnie twoja historia' xD
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl