avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Zapowiedź: The Sims: Średniowiecze

Zapowiedź, The Sims, średniowiecze, sims, gra pc

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu każdy by miał niezły ubaw, gdyby ktoś rzekł, że The Sims upodobni się do gier strategicznych i fabularnych. EA postanowiło zrobić nam psikusa i wydać grę w całkowicie odmiennych klimatach średniowiecza, acz na bazie popularnych Simsów. Jak wyjdzie?


Wprost nie mogę się doczekać zrzutów ekranu z sobowtórami z innych gier

Nowe realia
Przede wszystkim największą zmianą jest przeniesienie Simsów w mroczne wieki średniowiecza. Nie będzie już tak cukierkowo... no dobra, będzie, ale nie do tego stopnia. Żadnego związku jednak z historią tutaj nie znajdziemy, gdyż nie o to twórcom się rozchodzi, a i Europa Universalis czy Total War to nie jest. Przyjdzie nam wcielić się albo we władcę państwa, albo w pomniejszą jednostkę i poprzez ten wybór albo będziemy mogli decydować o rozwoju naszego kraju i stosunkach z poddanymi, wojnach i paktach z sąsiadami, albo będziemy toczyć życie sima, co znacznie rozszerzy fabułę. Wspomnieć warto, że nasze decyzje będą wyraźnie wpływać na otaczający nas świat.


Aż przypomniały mi się miasta Skingrad i Chorrol z Obliviona

Kilka gier jednocześnie
Wpierw zaczniemy od nieśmiertelnego kreatora postaci. Tam nieco się pozmienia na modłę średniowieczną, tak więc nie będzie współczesnych fryzur, biżuterii ani ubrań. Czeka nas szukanie adekwatnego wdzianka dla poszczególnych profesji (szaty maga, króla czy zbroja rycerza) i ustalania charakteru. Dalej nie będzie już tak, jak we współczesnych Simsach, gdzie nasza praca nie wpływa na rozgrywkę, a tylko zmienia nam godziny pracy, wolne, wymagania awansu czy pensję. Bo chyba nie ma co porównywać życia kowala do życia króla, prawda? Poza tymi dwoma mamy również możliwość zagrania rycerzem, czarodziejem, szpiegiem, medykiem, bardem, kupcem lub jednym z dwóch rodzajów kapłanów. Oczywiście należy do tego dodać też żeńskie odpowiedniki. Macie chętkę na mezalians czarownika i królowej? Nie ma problemu! W przypadku gry poddanymi przyjdzie nam wykonać szereg questów fabularnych, dopasowanych do charakteru i profesji naszych postaci.


Ciekawe, czy będą jakieś QTE, czy tylko 'zabij tego sima' i już...

Nie aż tak cukierkowo
Choć twórcy stronią od historii, wszystko będzie w miarę dopasowane do tych czasów. Po zrzutach ekranów i zwiastunach widać, że jednak wciąż będzie simowo i z humorem. Raczej nie można oczekiwać epickich przygód i zaskakujących zakończeń. Średniowiecze jest osobną grą, która hula na silniku „trójki” i jak zwykle w głośnikach usłyszymy niezwykle barwny i zabawny język simów. Muzyka będzie współgrać z wydarzeniami na ekranie monitora i klimatem wieków średnich.


Epicka walka magów o legendarny artefakt!

Zatem jak wyjdzie?
Ciężko stwierdzić, bo chwilowo nie umiem sobie wyobrazić kombinacji mechaniki Simsowej i gry strategicznej bądź fabularnej. Możliwe, że ostatecznie dostaniemy coś na miarę Spore’a – idealne dla graczy casualowych i niezbyt trafione dla znawców wyszczególnionych gatunków. Ciężko mi określić, jaką grą okaże się być The Sims: Średniowiecze, ale mam nadzieję, że chwile przy niej spędzone nie będą stracone, niczym przestępca w otchłani, którą zamieszkuje tajemniczy mackowaty potwór...


Obrady jednoosobowe przy nie do końca okrągłym stole

Oczekiwania: 8/10

komentarzy: 613 lutego 2011, 23:16

6 komentarzy do tego wpisu:


Thompson : 14 lutego 2011, 14:41

W ogóle mnie to nie interesuje, pomysł uważam za absurdalny, chociaż wiem, że i tak się sprzeda... X_x
odpowiedz

Bodzio-gracz : 14 lutego 2011, 20:33

Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało .
Może nie kupię tego w dniu premiery , ale mam w planach zakupic tą grę .
Szykuje się coś nowego , średniowiecze - moim zdaniem będzie to ciekawe .
W końcu jakaś zmiana, z czasów nowych przeniesiemy się do średniowiecza .. :))
odpowiedz

Renzov : 15 lutego 2011, 00:02

Mimo, że pomysł wydaje się ciekawy, to ja nie jestem przekonany.
Ale zobaczę co na to gracze i "gracze". Może faktycznie szykuje się coś w miarę innowacyjnego i ciekawego.
odpowiedz

Muradin_07 : 15 lutego 2011, 12:43

Mi się podoba, chociaż same The Sims III mi się nie podobały, nie przypadł mi do gustu ten nowy system i wróciłem do starego z dwójki. Ale do Średniowiecza na pewno podejdę, bo od początku uważałem to za dobry pomysł... Na pewno lepszy niż powtarzanie wszystkich dodatków do każdej nowej części... ;D
odpowiedz

Madt : 15 lutego 2011, 15:40

Simsy... Nawet jeśli zasady rozrywki się nieco zmienią, to i tak mam już dość gier z tej serii, a zwłaszcza tego klimatu... Bleh.. ;)
odpowiedz

Gato_Nephist : 26 lutego 2011, 00:39

Nie mogę się doczekać. Chcę być królem XD
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl