avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Zapowiedź: Knights Contract

Zapowiedź, Knights Contract, gra

Sukces serii Devil May Cry i God of War skutecznie spopularyzował gatunek slasherów. Pojawił się istny wysyp ciekawych produkcji z tego gatunku, była bowiem Bayonetta, Darksiders, Dante’s Inferno i parę innych. Teraz czas przychodzi na Knights Contract.


Jeszcze trochę wytrzymaj... I będziesz piękny!

Witch Hunt
Tym razem przeniesiemy się w czasy polowań na czarownice. Niby znajdujemy się w osiemnastowiecznych Niemczech, ale jest to rzeczywistość mocno zmodyfikowana na potrzeby gry, tak więc magii i fantastyki nie zabraknie. Wcielimy się w postać Heinricha Hofmanna, kata sławnego alchemika Fausta. Protagonista jest właśnie jednym z łowców pań kalających swe jestestwo magią. W czasie jednej z takich wypraw, zdarza mu się ubić wiedźmę, która w ostatniej chwili rzuca na swego oprawcę klątwę nieśmiertelności. Tak się składa, że przez ową nieśmiertelność samego Heinricha oskarża się o paranie czarną magią, który musi ratować się ucieczką.
Z niewyjaśnionych przyczyn na świat przybywają rozmaite poczwary rodem z koszmarów oszalałych ludzi. Akcja gry rozpoczyna się, kiedy wiedźma z przeszłości zostaje ożywiona i rusza do walki z Faustem, a Heinrich ją spotyka. W zamian za pomoc obiecane mu zostaje zwrócenie śmiertelności. Od tej pory wraz z Gretchen, gdyż tak brzmi jej imię, rusza uwolnić świat od całego tego piekielnego badziewia.


Nie mogę na ciebie patrzeć, wciąż jesteś dla mnie za brzydki

Bo do walki trzeba dwojga...
Kto przypuszczał, że gra będzie oferować tryb kooperacji lub przełączanie się między postaciami, ten się grubo pomylił. Sterować będziemy wyłącznie wielkim rycerzem, a Gretchen będziemy kontrolować poprzez wydawanie komend. Protagonista za sprawą nieśmiertela o zdrowie się nie będzie musiał obawiać, jednak mimo to sam nie da sobie rady. Dlatego jego nadrzędnym celem będzie ochrona Gretchen, która choć zdolna rzucić kulę ognia, albo zmienić wrogów w lodowe rzeźby, nie będzie w stanie wytrzymać wielu ataków. Heinrich, jak na skutecznego rycerza przystało, jest okuty w zbroję i świetnie sobie radzi z ostrą jak brzytwa kosą. Po aktualnych trailerach widać, że wygląda to inaczej niż w Dante’s Inferno. Podobnie efektywnie radzić sobie będzie z przenoszeniem Gretchen, którą będzie mógł brać na ręce, by w danej chwili uciec od niebezpieczeństwa, albo po prostu, by się szybciej przemieszczać. Rzecz jasna, można oczekiwać, że oręż Heinricha będzie ulepszany magicznie, albo bohaterowie będą w pewien sposób łączyć swoje ataki. Oczywiście kombinacji będzie wiele więcej, ale z ich oceną i liczbą poczekajmy do końcowej wersji.


O, ten tu jest śliczniutki!

... a do hitu świetnej gry
Knights Contract zapowiada się ciekawie, choć niewykluczone, że ograniczenie sterowania Gretchen do wydawania rozkazów tylko w singlu okaże się strzałem w stopę. Przystępna i kolorowa grafika, gotyckie lokacje i efektowne duetowe finishery na wielkich bossach rodem z cel-shadingowego Prince of Persia obiecują niezłe pokłady grywalności, ale już nie raz trailer okazał się jedynie mamić graczy i robić dobrą minę do złej gry (dosłownie). Jeśli o mnie chodzi, chętnie przekonam się na własnej skórze, jak jest w tym przypadku. Wszak to twórcy dość pamiętnej gry Folklore. Gra ukaże się w Polsce już 25 lutego na PS3 i Xbox360.


Spadać od mojego brzydala!

Oczekiwania: 7,5/10

komentarzy: 629 stycznia 2011, 16:56

4 komentarze do tego wpisu:


JackReno : 29 stycznia 2011, 18:46

Widzę radykalne zmiany graficzne xD
odpowiedz

Karfein : 29 stycznia 2011, 19:10

Muu, od tego jest poprzedni wpisik! :P Hehe, ostatnio ich więcej ;)
odpowiedz

Thompson : 29 stycznia 2011, 21:51

Podobają mi się stylistyka i klimat na screenach. Gier tego typu jest niby sporo, ale na tą zwrócę szczególną uwagę.
odpowiedz

Renzov : 31 stycznia 2011, 09:33

Wcześniej o tej grze nie słyszałem, szczerze mówiąc. A Twój wpis mnie zaintrygował, naprawdę, ciekawa gra.
Gdyby tylko nie wychodziło teraz tyle dobrych tytułów, to bym się bardziej zastanowił.
odpowiedz

Karfein : 31 stycznia 2011, 09:57

Mnie też intryguje. Tylko szkoda, że mam jeszcze przed sobą wszystkie te wymienione pozostałe slashery we wpisie... Życia nie starczy :P
odpowiedz

Gato_Nephist : 13 lutego 2011, 17:03

Nie mój typ gry raczej (chociaż Devil May Cry lubię...), ale koncepcja wydaje się ciekawa. A to coś na trzecim obrazku będzie mi się chyba teraz śnić po nocach, brrr. ._. A tak odnośnie samego tekstu zapowiedzi: "przez ową nieśmiertelność samego Heinricha oskarża się o paranie czarną magią, który musi ratować się ucieczką" - brzmi jakby to czarna magia musiał ratować się ucieczką i fakt, że rodzaj gramatyczny się nie zgadza bynajmniej nie pomaga. Powinno być "o paranie się czarną magią oskarża się samego Heinricha, który musi ratować się ucieczką", czy coś.
BTW, miło, że layout zyskał wreszcie trochę koloru :D
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl