avatar

Karfein Użytkownik gram.pl (Biały Drow) ja.gram.pl/Karfein

Mordy, ryje i pyski

Polityka, wybory

Całkiem niedawno mieliśmy wybory. I, jak zwykle, szlag mnie trafił. Czemu?

Chodzi mi bowiem o to, że politycy miast zrobić jakieś wiece, by można było z nimi rozprawiać na temat ich programu, to rozklejają swoje wizerunki gdzie popadnie, dodając tam jakiś durny sloganik w postaci "kobieta z charakterem" - a kij mnie jej charakter obchodzi, na randkę się z nią wybierają wyborcy, czy ki uj?

Często też zauważyć mi przychodziło, że obok sloganiku, paskudnego profilu (nie, żeby mój był super, no ale ja bym swojego ryja nie rozklejał) było sporo wolnego miejsca, gdzie można było chociaż wypisać swój program (pal licho, czy zakłamany). Nie, zamiast tego mamy SEKS i inne kwiatki. Albo pustkę (chyba lepsze to niż SEKS).

Kolejną kwestią było zostawienie tego całego bajzlu po wyborach. Dopiero jakieś organizacje musiały się wziąć za to, by przerobić cały ten syf na makulaturę. Jasna cholera, następnym razem zagłosuję na tego, kto w programie napisze (o ile to zrobi), że po sobie posprząta. Albo lepiej - niech zareklamuje się tylko w Internecie (bo za darmo, abstrahując od kwoty za prywatną stronę na serwerze jakimś tam), a do ludzi wyjdzie z rozmową, a nie tonami papieru.

OK, przyzwyczaiłem się już do śmietnika powyborczego. Ale nie, tego by było za mało, prawda? Oczywiście. Jadąc raz autobusem na uczelnię, zauważyłem w Sosnowcu wielką reklamę na billboardzie, która głosiła coś na kształt: "PO - dziękujemy za zaufanie". A w dupę mnie pocałujcie ze swoimi podziękowaniami! Zapierdzielać sprzątać, a nie rozklejać kolejne! Przecież to, kurna, kosztuje!

Chociaż tyle dobrze, że zmniejszyli partiom finansowanie o połowę. Choć i tak sądzę, że powinni rozegrać to inaczej. I taniej. Może to zmniejszenie subwencji wymusi to na partiach? Oby, choć mam nieodparte wrażenie, że na marzeniach się skończy.

komentarzy: 319 grudnia 2010, 00:55

3 komentarze do tego wpisu:


kartin : 19 grudnia 2010, 08:39

Też z tego powodu nie lubię wyborów i w ogóle nie lubię całej polityki, bo dla mnie większość tych posłów i całej reszty nie umie rządzić. Też w czasie trwania wyborów na początku z tego powodu jest wielki szum, mordy kandydatów straszą na każdym kroku, a później wszyscy o tym zapominają żeby posprzątać.
odpowiedz

Master_Morti : 24 grudnia 2010, 19:37

Taka jest polityka, byle wybrali, a później pocałować mogą... Też mnie zastanawia bzdurna idea wyborów samorządowych: nie mam pojęcia co sobą reprezentują kandydaci, więc na jakiej podstawie mam na nich głosować???
odpowiedz

jendrek1988 : 08 stycznia 2011, 23:41

Rząd to gówno i tyle :) Obiecują a potem w dupie mają. Porozklejają ch wie co i tyle z tego. http://www.youtube.com/watch?v=-gfmKxZi6us Sama prawda ;)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl