avatar

Arthas97 Użytkownik gram.pl (Delegat) ja.gram.pl/Arthas97

Bye Bye José! Bye Bye Cristiano!

piłka nożna, Real Madryt, ronaldo, mourinho, transfer

Ehh Real Madryt…  Co jakiś czas w prasie pojawiają się informacje o odejście z Realu Jose Mourinho i Cristiano Ronaldo.

Po każdym nieudanym występie Królewskich media informują o odejściu Mourinho lub Ronaldo.

Jakie są szanse, że trener lub piłkarz opuszczą Real w najbliższym czasie? Moim zdaniem, są bliskie zeru.

Mourinho to trener, który z klubami osiągał wielkie sukcesy – Porto (m.in. Liga Mistrzów, Puchar UEFA, 2x Mistrzostwo Portugalii), Chelsea (m.in. 2x Mistrzostwo Anglii, finał Ligi Mistrzów), Inter ( m.in. Liga Mistrzów, 2x Mistrzostwo Włoch i Real (m.in. Mistrzostwo Hiszpanii i….). No właśnie – można by jeszcze dodać zdobycie po 18 latach Pucharu Króla, ale czy to są rozgrywki na miarę geniuszu Portugalczyka?  Czy możliwe jest odejście tak renomowanego trenera, który prowadzi niewątpliwie bardzo dobry zespół bez zdobycia Ligi Mistrzów? Jeśli Jose odejdzie, to najszybciej po zakończeniu tego sezonu ze zdobyciem LM. A jeżeli nie zdobędzie tego trofeum? Pozwoli sobie na taką rysę na jego reputacji trenerskiej?

0

Jedno jest pewne – Mourinho za wszelką cenę chce zdobyć Ligę Mistrzów. Czy mu się uda zobaczymy już na wiosnę przyszłego roku…

 

Z kolei spekulacje o odejściu Cristiano są argumentowane jego wypowiedzią, o tym, że jest smutny w Realu. I się zaczęło – ruszyły spekulacje, co jest nie tak – konflikt z trenerem, brak pomocy ze strony kluby, czy może niechęć zarządu do podwyższenia zarobków piłkarza. Czy rzeczywiście Ronaldo pragnie opuścić Madryt?

CR7 to profesjonalista, dobrze wie, że nie mam obecnie klubu na świecie, z którym mógłby osiągnąć więcej niż Realem…

2

Jedynym argumentem za przeprowadzką jest fakt, iż gdzieniegdzie szejkowie, oligarchowie mogą mu zaoferować większą pensję niż ta zapisana w kontrakcie z Realem. Jednak Ronaldo ma dopiero 27 lat, więc jeszcze przed nim parę lat grania na najwyższym poziome. W tym czasie Cristiano będzie chciał osiągać kolejne sukcesy, co może zagwarantować mu nie kto inny jak Real Madryt.

Poza tym, jest szansa, że Real zaoferuje swojej największej gwieździe kontrakt z jeszcze większym wynagrodzeniem niż to obecne.

 

Podsumowując, Mourinho z pewnością zostanie do końca sezonu, to co będzie dalej zależy od wyników drużyny w sezonie (liczy się przede wszystkim Liga Mistrzów), a Ronaldo powinien przedłużyć kontrakt i pograć w Madrycie co najmniej 2-3 lata….

 

 

 

komentarzy: 013 grudnia 2012, 21:42

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl