avatar

Arthas97 Użytkownik gram.pl (Delegat) ja.gram.pl/Arthas97

Idę kupić grę…; Nie idę, siedzę i kupuję.

Gry, kupowanie, zakupy, steam, promocje

Cyfrowa dystrybucja wchodzi coraz bardziej na rynek muzyki, filmów, a przede wszystkim gier. Dlaczego mam się ruszyć z domu? Wejdę na stronę sklepu bądź otworzę odpowiednią aplikację i zakupię kolejną grę. Taniej, lepiej i przyjemniej?

Niekoniecznie, do września 2012 byłem zagorzałym przeciwnikiem cyfrowej dystrybucji. Gry powinny być w pudełku, na półce i dekorować mój pokój. Jednak pod wpływem jednej, bardzo dobrej promocji w sklepie Ubisoftu zmieniłem swoje zdanie.

Od września kupiłem sporo gier – przede wszystkim na Steamie i w Muve Digital. Zapłaciłem za nie ok. 100 – 120 zł. W między czasie kupiłem zaledwie dwie gry w pudełku, za które zapłaciłem 150 zł. Prosty i klarowny wybór? Oczywiście!

Niestety są też wady kupowania cyfrowych przedmiotów: posiadam internet mobilny, czyli mam ograniczony miesięczny pakiet danych. Gry muszę pobierać podczas nielimitowanego internetu – w nocy.

Do licznych zakupów przyczyniają się także liczne, znakomite promocje, których nie uświadczymy kupując gry pudełkowe.

Obecnie trwa zimobranie na muve.pl, 20 grudnia Steam rozpocznie swoją zimową promocję. Mój portfel do końca roku znacząco zubożeje, ale jak odpuścić sobie takie okazje?

 0

 

 

Fakt, że wygodniej kupimy grę płacąc za nią przez internet, nie do końca do mnie przemawia. Moim zdaniem, przy takim kupowaniu ucieka klimat zakupów, nie ma to jak podróż do sklepu po upatrzony produkt.

Coraz więcej ludzie pyta, kiedy gry w pudełkach przestaną być sprzedawane. Sądzę, że nieprędko, ponieważ gry też są towarem, a towar jeszcze długi czas będzie sprzedawany w sklepach „murowanych”, zanim znikną tradycyjne sklepy. Znikną? Czy wyobrażacie sobie świat bez sklepów? Bez pójścia na zakupy?

 

2

Ja nie, i mam nadzieję, że jeszcze długi czas będzie robić zakupy w sklepie będącym obok nas, a nie gdzieś w Polsce czy na świecie.

 

 

komentarzy: 213 grudnia 2012, 17:19

1 komentarz do tego wpisu:


Rzygthul : 13 grudnia 2012, 21:10

Tradycyjne sklepy nigdy nie znikną, tylko bezrobocie by wzrosło i niezadowolenie tłumów.
odpowiedz

Arthas97 : 13 grudnia 2012, 21:36

Nie wiem czy nigdy...
Świat się zmienia bardzo szybko,np. jeszcze 20 lat temu nie było internetu w Polsce...
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl