avatar

Hareton Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/Hareton

Jak grać w fanmisje i zainstalować optymalne łatki graficzne do Thiefa na współczesnych komputerach?

Thief

 

2

Wystarczy zajrzeć na fora, aby po niedługim czasie zorientować się, że Thief nadal jest tak popularny tylko dzięki tworzonym przez graczy fanmisjom. Każdy, komu podobała się oryginalna seria, powinien zagrać chociaż w najpopularniejsze mapy z ostatnich 10 lat, ponieważ dopiero te wybitne dzieła dopełniają obrazu serii o złodzieju. Ponadto, jeśli ktoś w Thiefa grał przed laty, teraz jest świetny moment na przypomnienie sobie pierwszych dwóch części gry. Wydany niedawno patch 1.19 i nowe tekstury pozwalają zobaczyć grę w zupełnie nowej, wspaniałej odsłonie.

Wybór texture packów jest całkiem spory, i trzeba przyznać że w porównaniu z modami do innych gier trzyma wysoki poziom i zwykle nie popada w fotorealizm nie pasujący do silnika gry. Poniższe porady są oparte o mój subiektywny wybór zestawów tekstur. Oznacza to, że nie znajdziemy tutaj tekstur w bardzo wysokich rozdzielczościach.

Podstawowe strony internetowe:

http://thief-forum.pl/

http://www.thief-portal.pl/

http://www.ttlg.com/forums/forumdisplay.php?f=65

 

 

  1. FANMISJE – Thief 1 i 2

 

Do uruchamiania fanmisji ściągamy i konfigurujemy Darkloadera. http://www.darkloader.net/

Fanmisje znaleźć jest bardzo łatwo, więc podam tylko jedną przykładową stronę z plikami: http://thiefmissions.com

Większym wyzwaniem jest dobrać takie, które są warte zagrania. W tym celu warto czytać recenzje i spisy rekomendowanych misji. Rozglądać się najlepiej zacząć na polskim Thief-forum.

W przypadku Thiefa: Deadly Shadows z fanmisjami nie jest już tak prosto. Jeśli posiadamy wersję polską, należy zapoznać się z tym tematem: http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=4&t=2812

 

  1. PATCHE TECHNICZNE I TEKSTURY

 

Thief: The Dark Project/Thief Gold

 

Należy ściągnąć i zainstalować Tfixa, który zawiera najważniejsze rzeczy, zwłaszcza patcha 1.19. Przy jego instalacji zaznaczamy, że nie chcemy instalować jego tekstur, ponieważ w innym wypadku poniżej podany zestaw nie zadziała poprawnie.

https://docs.google.com/open?id=0B7quQTgSRc9KOTdvQ2hjQ2oyYkE

 

Następnie ściągamy Texture pack by Tin i również instalujemy. http://darkfate.org/view/details/files/projects/thief_gold_texture_pack

 

Thief 2: The Metal Age

 

Taffer patcher zawiera optymalny zestaw, w tym patcha 1.19, Enhacement pack (tekstury obiektów), Ntex (pozostałe tekstury):

ftp://djriff.homeftp.net/patches/thief2/fanmade/TafferPatcher/TafferPatcher_TMA_100.exe

 

Thief: Deadly Shadows

 

Texture pack:

http://www.shacknews.com/file/27124/thief-deadly-shadows-john-ps

komentarzy: 204 marca 2013, 13:52

1 komentarz do tego wpisu:


Gnar : 04 marca 2013, 14:16

Gdzie thi4f?
odpowiedz

Barkup : 21 sierpnia 2013, 22:12

FUCK IT
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl