avatar

Hareton Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/Hareton

Wznowienie bloga

Stare gry, nowe gry

Czy warto spędzać życie na graniu? Inaczej: warto żyć dla gier. Z tych słów oczywiście widać, że gry to dla mnie trochę więcej niż hobby. Piszę tu o nich z perspektywy pasjonata i humanisty, a więc można by powiedzieć syntetyka i analityka. W tym pierwszym przypadku patrzę na tę nieuchwytną rzecz jaką jest klimat w grach, a w drugim rozpatruję mechanizmy nadające określoną jakość danemu tytułowi. Tak się składa, że te jakości przeze mnie poszukiwane, czyli imersja i głębia rozgrywki, znaleźć można głównie w starych grach PC, stąd to główna kategoria bloga.

 

Najbardziej lubię FPS-y, są to gry PC par excellence, niesłusznie uważane za prymitywne. Choć papierowe RPG i podobne rzeczy (planszówki etc.) też zawsze były dla mnie obiektem wielkiego zainteresowania, to do cRPG mam mieszane uczucia. Lubię głównie takie, gdzie mało się gada. O grach RPG, tych prawdziwych z kostkami, można poczytać również na moim blogu, ponieważ to rozrywka nawet bardziej ekcsytująca niż gry komputerowe, ze względu na fizyczne akcesoria działające na wyobraźnię (figurki, plansze, kostki) - choć rozrywka płytsza. Dlatego są u mnie tuż na drugim miejscu w rankingu hobby.

06 maja 2012, 16:56

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl