avatar

Hareton Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/Hareton

Recenzja Kane and Lynch: Dead Man

Motto: Niektóre kobiety wyglądają o wiele lepiej z kilkoma siniakami na twarzy.

Co ciekawego może być w zwykłej strzelaninie TPP? To pytanie staje się zbędne, kiedy uświadomimy sobie, że za Kane and Lynch odpowiadają twórcy Hitmana. Nie od razu to widać, ale na pewno słychać - czasem pobrzmiewają jakby echa wspaniałego soundtracku z Silent Assassin.

Pominę teraz kwestie takie jak grafika czy fabuła, bo w przypadku omawianej gry nie mają one większego znaczenia. Ważne jest to, co czyni rozgrywkę atrakcyjną i zachęca do zaliczania kolejnych misji. Chodzi mianowicie o klimat, wyjątkowo ciężki i "dorosły". Gracz wciela się w zdesperowanego bohatera żyjącego w bezwzględnym świecie przestępczości. Ci ludzie dobrze wiedzą, że przemoc jest zawsze najlepszą metodą, więc brutalności na ekranie nie zabraknie. Jednak taka atmosfera zamiast przytłaczać, wywołuje raczej "ponure rozbawienie". Obrazu dopełnia nasz sympatyczny partner Lynch, który ma zwyczaj dostawać napadów psychicznych w nieodpowiednich momentach.

"Zabiłeś ją?! Straciliśmy zakładnika!"
"Tak się rzucała że musiałem ją uspokoić, poza tym celowałem w nogi..."

Jak tu ich nie lubić? I to jest w tej grze najlepsze, klimat i humor w największym stropniu zadecydowały o końcowej ocenie. Bo tak naprawdę bez tego mielibyśmy dość nudną strzelankę.

Jednakże jedną rzecz autorzy popsuli, ponieważ Kane and Lynch wyszło także na Platformy Niższej Klasy, toteż nie ma save'a w dowolnym momencie. Przez to często trzeba powtarzać całe sceny, w dodatku nie można zrobić sobie przerwy w połowie misji. Właściwie to tyle, na razie więcej wad nie zauważyłem. Może jeszcze trochę się zawiodłem, że w niektórych misjach grywalność nie jest porywająca.

Rozgrywka zapewnia bardzo sugestywne przeżycia. Naprawdę można poczuć się jak w akcji napadu na bank, uciekania przed policją, czy przejmowania miasta. Nie ma równie przekonującej gry w tym stylu.

 

Ocena: 8/10 

komentarzy: 203 października 2008, 14:08

2 komentarze do tego wpisu:


Dyuo : 04 października 2008, 22:08

Wszystko fajnie tylko, obrażanie konsol jest modne w komentarzach na onecie, nie tutaj.
odpowiedz

Hareton : 05 października 2008, 12:45

Nice try, bro.
Mam DS-a i nie oddałbym go za WIIMOTE PS360 razem wzięte, mówię poważnie.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl