avatar

Holenderskie Użytkownik gram.pl (Przewodniczący) ja.gram.pl/Holenderskie

Co i jak?: Poprawne ustawienie pada w TDU2

Co i jak?

 0

Wygodna jazda w Test Drive Unlimited 2 na PC

Wiele osób narzeka na model jazdy w nowym TDU. Faktycznie gdy pierwszy raz uruchomiłem grę samochód prowadził się bardzo nerwowo i nieprzyjemnie. Naszczęści Atari udostępniło możliwość zmiany ustawień kontrolera. Zmiany dotyczą pada, ale z klawiaturą czy kierownicą również polecam poeksperymentować. Steering sensitivity oznacza czułość z jaką gra odczutuje nasze instrukcje. Pasek w prawo co dziwne ją zmniejsza. Dzięki temu jazda staje się bardziej precyzyjna. Deadzone oznacza martwą strefę czyli tolerowanie małych wychyleń analoga. Jeśli nasz pad jest sprawny nie ma potrzeby jej używania, więc usatwiamy pasek w lewo. Brake Linearity natomiast ustawiony najbardziej w prawo pozwala nam łagodniej hamować.

 

 0

Mój pad nie współpracuje z nowymi grami

Większość nowych gier do obsługi kontrolerów wykorzystuje biblioteki XInput 1.3. Pady stworzone w tym standardzie są zgodne z oryginalnym padem Xbox 360 Controller for Windows. Jest to bardzo dobry pad, ale nie którzy nie chcą wydać na niego sporej gotówki lub wolą pady podobne do tych z PS2.

Jeśli mamy pada, który nie obsługuje tej biblioteki potrzebujemy emulatora, który przetłumaczy naszego pada grze. Takim emulatorem jest Xbox360ce.

Najpierw potrzebujemy oryginalne sterowniki do naszego pada. Instalujemy je. Następnie po ściągnieciu emulatora uruchamiamy go. Program zapyta nas czy stworzyć bibliotekę *.DLL i pliki z ustawieniami. Zgadzamy się. Teraz musimy zaprogramować naszego wirtualnego pada od począku. W tym celu klikamy w rozwijaną listę każdego przycisku/osi, klikamy [Record] i naciskamy odpowiedni przycisk lub przechylamy gałkę tak jak pokazuje zielony krzyżyk. Pada może przetestować. Teraz klikamy SAVE. Następnie kopiujemy trzy pliki do folderu z grę. Gdy uruchomimy grę emulator załaduje się automatycznie i zasygnalizuje swoje działane pipnięciem. Gra teraz myśli, że mamy jedynie pada od Xboksa.

Edit: Gdyby komuś coś nie działało w jakiejś grze, należy ustawić w zakładce "Options", "Hook Mode: Compatibility".

Download (ściągamy wersję odpowiednią dla naszego OS):

http://code.google.com/p/x360ce/downloads/list

 

komentarzy: 523 lutego 2011, 14:19

4 komentarze do tego wpisu:


Mr_Terrorist : 23 lutego 2011, 17:53

dzięki wielkie
odpowiedz

Mr_Terrorist : 23 lutego 2011, 17:54

dzięki wielkie
odpowiedz

Axuwax : 27 lutego 2011, 14:30

Gratuluje statusu +1.
odpowiedz

Holenderskie : 28 lutego 2011, 10:27

Dzięki ;)
odpowiedz

Holenderskie : 28 lutego 2011, 15:23

Wpis został wyróżniony w Co w gramsajtach piszczy #6 http://www.gram.pl/news_8QTeGuq2_Co...szczy_6.html
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl