avatar

Gnelus96 Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/Gnelus96

Teen Wolf - Podsumowanie trzeciego sezonu

Teen Wolf, serial, mtv

  Bardzo cieszy mnie kierunek, w którym zaczął podążać ten serial. Z początku postrzegałem go jako jeden z wielu głupkowatych programów przeznaczony dla młodszej i niewymagającej widowni. Obejrzałem kilka odcinków i musiałem przyznać, że naprawdę mnie zaciekawił. W minionym tygodniu finał miał już trzeci sezon Teen Wolf. Aby zbytnio nie przedłużać, zapraszam do mojego małego podsumowania ostatniego sezonu i jego porównania z dwoma poprzednimi.

 

  Trzeci sezon składał się z większej ilości odcinków niż miało to miejsce wcześniej. Liczył on ich aż 24. Zostały one podzielone w dwie serie, które ukazywały się na przełomie roku 2013 i 2014 w drobnym odstępie czasu. Większość mojej uwagi poświęcę części drugiej – odcinkom od 13 do 24.

  Dla osób nie mających żadnej styczności z serialem postaram się pokrótce streścić zarys fabularny. Tytułowym nastoletnim wilkołakiem jest Scott McCall (Tyler Posey). Jego życie zmienia się gdy po ugryzieniu zyskuje wilcze zdolności. Od tego czasu przyjdzie mu się mierzyć z nowymi wyzwaniami a na jego drodze stanie wiele niebezpieczeństw.

 

  Tym co wyróżnia Teen Wolf jest na pewno klimat. Jeśli obejrzeliście powyższe intro serialu mogliście go już częściowo poczuć. Od pierwszych odcinków serial bardzo dorósł. Fabuła nabrała widocznie dojrzałego i mrocznego charakteru. Pojawił się krwawe i brutalne sceny, wątki romantyczne i psychodeliczne. Postacie także zmieniły się wraz z serialem, jak z wyglądu tak i ze sposobu bycia. Każdy taki element sprawia, że seriach ogląda się z ogromnym zainteresowaniem. Dodatkowo całość wypełniona jest genialnie dobranymi postaciami. Aktorzy świetnie spełniają swoje zadanie. Mimo powagi nie obywa się także bez mocno komediowych i młodzieżowych elementów rozluźniających całość. Tematyka serii jest bardzo różnorodna. Zobaczymy tu m.in. łowców wilkołaków (mały spoilerek), którymi okazuje się być rodzina dziewczyny naszego bohatera. Zobaczymy również elementy celtyckie czy japońskie.

  Seria zyskując coraz większą liczbę fanów otrzymał również większy budżet. Widoczny jest znaczny postęp w kwestii efektów specjalnych, które już i tak trzymały wysoki poziom. Kostiumy postaci, bronie czy rekwizyty są wykonane z większą dokładnością a wilkołaki wyglądają jeszcze lepiej a ich walki są bardziej dopracowana i widowiskowe.

2

  Sezon trzeci dotyczy wspomnianych już wcześniej dwóch motów. Ważną rolę odegra tym razem przyjaciel Scotta - Stiles (Dylan O'Brien)

  Na uwagę zasługuje również kreacja postaci wilkołaków. Bohaterowie w czasie przemiany nie uzyskują całkowicie zwierzęcych cech. Pojawiają się u nich długie szpony oraz kły, na twarzy widać zarost. Rysy znacząco się wyostrzają a oczy błyszczą drapieżnym blaskiem.

  Na ten rok zapowiedziany został jeszcze jeden sezon z numerkiem 4. Czekam na niego z niecierpliwością gdyż wiem, że autorzy nie zmarnują potencjału jaki do tej pory wypracowali. Serial uległ znacznej zmianie co przyczyniło się do dużo lepszego efektu końcowego. Mogę z czystym sumieniem polecić Nastoletniego wilkołaka wszystkim fanom fantastyki, którzy lubią ciekawe historie, opowiedzianych w dobrym stylu i wypełnionych barwnymi postaciami.

A wy mieliście już okazje obejrzeć Teen Wolf? jakie wrażenia?

komentarzy: 131 marca 2014, 12:35

1 komentarz do tego wpisu:


dKc : 21 maja 2014, 11:38

Faktycznie klimatyczne intro. Serialu nie miałem okazji obejrzeć, ale intro fajne.:)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl