avatar

SkySurfer Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/SkySurfer

Wiedźmin 2 już wkrótce!

Zapowiedź, RPG, CDP Red, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wkrótce ,a mianowicie za 9 dni (17 maja) odbędzie się premiera kontynuacji świetnego polskiego rpga, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Z wielką niecierpliwością czekam aż znów zobaczę parszywą gębę Geralta. Do samej gry przekonał mnie nie kto inny jak sam Andrzej Sapkowski w swych opowieściach o zabójcy potworów. Nie mniej ciekawą historię jak te z książek, zaprezentowano nam w "jedynce" Wieśka ,dlatego postanowiłem ,że następna produkcja CDP RED znajdzie miejsce na mojej półce (i moim dysku oczywiście ;d).

Po wielkim sukcesie  pierwowzoru nie tylko na rynkach Polski jak i Rosji,ale także na rynku światowym na koncie twórców gry uzbierała się nie mała sumka którą przeznaczono na kontynuację. Na produkcje Wiedźmina 2 przeznaczono 30 mln. Jest to największa kwota jaką przeznaczono do tej pory na produkcję polskiej gry (budżetem przewyższa też polskie produkcje filmowe). Z takim sporym zastrzykiem gotówki twórcy mogli sobie pozwolić na wiele.

Na przykład, na stworzenie silnika do gry od podstaw. Nowy silnik generuję naprawdę śliczną grafikę. Co nie znaczy ,że posiadacze słabych komputerów nie będą mogli zagrać w tą pozycję. Ustawienia graficzne pozwalają na to ,że nawet posiadacz sprzętu z przed roku będzie mógł się cieszyć się grą.

 

Co do zmian to oprócz silnika zmieni się również system walki. Będzie on bardziej dynamiczny,zręcznościowy. Ale to ,że walka będzie bardziej dynamiczna nie oznacza ,że nie trzeba będzie myśleć taktycznie. Bo oprócz fikołków, zwodów i piruetów będziemy musieli się przygotować wcześniej do walki. Jak to by Geralt powiedział: Wiedźmin bez eliksirów jest jak prostytutka bez... wiadomo czego. Nie byłby zdolny do pracy. Dlatego więc trzeba przed walką wejść w tryb medytacji ,który jest dostępny teraz wszędzie i spożyć (max 3) dekokty podnoszące (a dodatkowo obniżające) statystyki naszego Wieśka. Niestety już nie można spożyć jaskółki w trakcie walki. Trzeba więc się pilnować a ,że w dodatku, al jest "inteligentniejsze" to napsuje nam trochę krwi zanim tę grę przejdziemy. A można ją będzie przejść na kilka sposobów, na pewno na więcej niż w "jedynce". Prócz eliksirów warto przed walką zabezpieczyć teren minami. Podczas walki nie można zapomnieć również o znakach (do gry został dodany jeden nowy).

 

Wiedźmin będzie miał do dyspozycji dożo większy wybór ekwipunku niż  w poprzedniej grze. Dodatkowo żeby na niego zarobić często będzie musiał oprócz zabijania potworów zajmować się hazardem, obijaniem mord w karczmach (opartym tym razem na systemie QTE) czy siłowaniem na rękę. 

Twórcy zapewniają ,że wszystkie tajemnice z jedynki wyjawi kontynuacja. Dowiemy się m.in. o okolicznościach w których to Geralt znalazł się na taczkach na początku pierwowzoru.

Wszystkich zachęcam do wejścia w świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego.  Do gry jak i książkowej sagi o Wiedźminie. Jeżeli nie czytałeś książki a lubisz dobre RPG to i tak gra na pewno cię pochłonie. Gra na pewno powtórzy sukces poprzedniczki nie wykluczone ,że będzie on o wiele większy. Już na temat tej gry jest naprawdę głośno. Zobaczymy co będzie po jej premierze...  CDN ;D

Po więcej informacji zapraszam tutaj i tu.

Galeria CDA

Notka: W nasepnym CDA ,który ukaże się 10 maja będzie zamieszczony unikalny kod do DLC na „alchemist suit” do gry Wiedźmin 2. Dodatkowo w piśmie będzie ośmiostronicowa recenzja (pierwsza w polsce) Wiedźmaka.

komentarzy: 008 maja 2011, 13:52

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl