avatar

SkySurfer Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/SkySurfer

Minecraft - Zabawa klockami

recenzja, Minecraft

 

 

Minecraft pomysł na niego zrodził się w głowie Nochta. Na początku sam realizował swój pomysł, potem dołączyli do niego inni i stworzyli studio ,dosyć skromne bo 7 osobowe o nazwie Mojang. Jeszcze przed wydaniem finalnej wersji gry studio wydało wersję alfa, a potem betę. Którą można kupić. Gra chociaż jeszcze nie jest skończona już osiągnęła ogromny sukces. W pierwszy dzień ukazania się alfy grę kupiło 1000 osób. Do tej pory kupiło ją 1 220 000 osób ,a zarejestrowało się na stronie 4 000 000 graczy.

O co w tym chodzi?

Minecraft jest grą sandboksową. Reguła rozgrywki jest prosta. Jesteś rzucany do świata ,który stworzony jest z sześcianów różnego rodzaju. Świat jest generowany losowo więc za każdym ponownym generowaniem świata będzie on inny (chyba ,że się wpisze *seeda). Każdy z klocków ma inne właściwości i wygląd. Z większości da się coś stworzyć (np. z drewna, deski ,które potem możesz przerobić na patyki itd.). W grze jest wiele kombinacji z których można stworzyć przeróżne rzeczy.

 

 

W pojedynkę ,lecz nie do końca

W trybie single jesteś rzucany do wcześniej wspomnianego losowo wybranego świata z klocków. W grze jest cykl dnia i nocy. Ten kto myślał ,że będziemy grali zupełnie sami ten się grubo myli. Wieczorem mianowicie wychodzą różne potwory ,które mają na celu pozbawić cię życia (...i chęci do grania czyt. creeper...ci co grali wiedzą ). Ten tryb nazywa się survival (nocht przewiduje jakieś inne tryby ,ale jak na razie nic o nich nie słychać). I tak samotni, (nie do końca)bezradni jesteśmy postawieni przed pierwszym  wyzwaniem. A jest nim przetrwanie pierwszej nocy. Jak wiadomo pierwsze kroki są zawsze najtrudniejsze. Co tu robić ? Spyta gracz patrząc na kanciasty świat. Niestety w grze nie ma samouczków ,dlatego dla początkujących polecam oglądnąć filmiki na YT. Kiedy już zapoznamy się z podstawami. Ruszamy stworzyć swoją pierwszą kryjówkę. Pierwszym surowcem ,który będzie nam przydatny na samym początku jest drewno. Za pomocą kanciastej ręki uderzamy o drzewo. I oto w magiczny sposób nasz karateka wydobył pierwszy klocek drewna. Z którego potem stworzył drzwi i kilof ,którym wydobył węgiel na pochodnie i kamień na leprze narzędzia.

 

I tak możemy tworzyć przeróżne żeczy z wydobytych surowców. Od upraw rolniczych ,aż po mechanizmy.

 

 

 

 

 

Razem raźniej

W grze jest dostępny również tryb multi. Na którym ludzie zbierają się aby tworzyć razem niesamowite budowle. Serwery są różne. Są takie z trybem freebuild a są też takie jak rpg survival. Na tych freebuild jak sama nazwa mówi tworzymy na nim luźno nie musząc się martwić o swój tyłek. Na serwach Rpg (które sam osobiście wole) mamy niekiedy fabułe ,ale głównie polega to na tym ,że są Rożne miasta które torzą gracze. W każdym mieście kwitnie handel i różnego rodzaju "przemysł". Każdy tworzy swój dom aby ukryć się w nim przed potworami.

Jeżeli już raz zagrasz w tryb multi to nie zechcesz wrócić do trybu single. budowanie razem przynosi zdecydowanie większą frajdę. Daltego wszystkich zachęcam do kupna Minecrafta. Gra jest naprawdę bardzo kreatywna. Rozwija wyobraźnie i daje naprawdę dużo frajdy. Mimo naprawdę słabej grafiki gra zachęca swoim gameplayem. Naprawdę warto. Warto wzbogacić studo Mojang aby tworzyło co raz to lepsze "usprawnienia" gry. I kto wie może następne części.

 

 

Minecraft za darmo w sieci

Na stronie internetowej http://www.minecraft.net/ jest dostępna też darmowa wersja minecrafta. Jest to Minecraft Classic. W którym dostajemy nieograniczoną liczbę wszystkich klocków w grze za pomocą których możemy tworzyć przeróżne budowle. Lecz nie daje to tyle frajdy co Beta. Nie mamy tam craftingu a co za tym idzie masy innych przedmiotów. Nie ma też cyklu dnia i nocy a co za tym idzie potworków. Nie ma też w nim zwierząt które są w wersji beta. Dlatego niezdecydowanych odsyłam do strony minecrafta, może tryb classic przekona was do kupna.

 

 

 

 

 

Plusy

Duża grywalność

+Masa "atrakcji"

+Pomysłowość

+Multi

Minusy

-Grafika (Dla niektórych. Dla mnie ta grafika po prostu taka musi być. Bez niej gra straciła by swój urok)

*seed - przy tworzeniu nowego świata możemy wpisać jakiś wyraz lub ciąg znaków. Dzięki niemu możemy stworzyć za każdym razem taki sam świat. Np. jeżeli ktoś wygenerował mapę wpisując "mapa" to ja wpisując to samo otrzymam identyczny świat co on. 

Lista polskich serwerów Minecraft

komentarzy: 028 lutego 2011, 21:34

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl