avatar

Alehor Użytkownik gram.pl (Delegat) ja.gram.pl/Alehor

Terraria

Gmod, sandbox, Minecraft, Terraria

2

Terraria, sandboxowa gra w olschoolowej oprawie, która nosi piętno Minecraft'a 2D(gdyż w założeniach jest bardzo podobna), pojawiła się całkiem niespodziewanie i w bardzo krótkim czasie zaczęła wbijać się na listę bestsellerów steama. Nic dziwnego bowiem gra oferuję rozrywkę na tylu podłożach, że chyba każdy znajdzie tu coś dla siebie. Hasło przewodnie gry głosi "Dig, fight, explore, build! Nothing is impossible in this action-packed adventure game.". W przeciwieństwie do Minecraft'a, Terraria nie udaje gry survivalowej, a zwyczajnie w świecie JEST grą survivalową w delikatnej otoczce RPGowości(nacisk na rozwój bohatera i występowanie w grze NPC'tów). Założenie jest proste - tworzymy swoją postać(jest całkiem sporo opcji kustomizacji, jednak bez szału) odpalamy losowo generowany świat o jednej z trzech opcji wielkości i jedziemy. Jak zacząć? Jak chcesz. Możesz od razu zacząć ścinać drzewa, bądź kopać w ziemi w poszukiwaniu surowców niezbędnych do utworzenia swojego pierwszego ekwipunki i miejsca schronienia(co wydaje się najrozsądniejszym posunięciem), lub z miejsca zacząć swoją eksplorację świata, napotykając przeróżne środowiska i stworzenia które będą usiłowały Cię uśmiercić, a i jednego i drugiego jest całkiem sporo. Jest to chyba najbardziej ogólnikowy opis Terrari, ale wolę  się nie rozpisywać bo nie chciał bym nikomu odbierać przyjemności z samodzielnego poznawania podstaw gry, a naprawdę, odnajdywanie się w świecie gry "na czuja" jest fantastyczne. Ta gra jest przeurocza, sam pomysł ze spadającymi nocą gwiazdami, które później możemy wykorzystać w celu zwiększenia naszej maxymalnej many jest rozbrajający, a w grze jest więcej takich uroczych pomysłów. Mnie najbardziej przypadła do gustu oprawa audio/wizualna oraz aspekt eksploracji i kreowania świata. Gra pozwala na zbudowanie epickich konstrukcji i osobiście dziwi mnie gdy widzę że ktoś buduje prymitywny dom z durnego kamienia, kiedy gra oferuje tak wiele opcji. Jest też kilka minusów. Kiedy zobaczymy w grze wszystko, co w obecnej chwili można zobaczyć i mamy high endowy sprzęt, gra robi się zbyt łatwa(co ma się z mienić z przyszłym patchem) i nudna, "jedyne" co nam pozostaje to budowanie wszystkiego do czego ogranicza się nasza wyobraźnia. Jednak nie jest to duży problem, bowiem gra rozwija się w zastraszającym tempie, z każdym patchem wprowadzane jest wiele zmian urozmaicających rozgrywkę, a owe patche wychodzą dość często (od wydania gry na początku maja gra otrzymała już chyba 5 dużych aktualizacji, a kolejna ma się pojawić na początku sierpnia) i już na dzień dzisiejszy jest zapowiedzianych wiele zmian i nowości których żądają fani. Właśnie! Gra ma przeolbrzymią społeczność fanowską, która zasypuje developerów, niezliczoną ilością pomysłów i sugestii dotyczących gry. Grę jak najbardziej polecam każdemu kto jest choćby odrobinę kreatywny, lub lubi wirtualne podróże w nieznane ;].

 

Trailer z wersii 1.0.0(obecna to 1.0.5) który imho nie oddaje nawet połowy tego co gra oferuje w chwili obecnej

 

komentarzy: 228 lipca 2011, 00:08

1 komentarz do tego wpisu:


eske : 15 czerwca 2012, 12:02

Za nic w świecie nie wiem jak w takiej grze może być tyle ciekawych rzeczy o których piszesz powyżej - jak chociażby tworzenie kretywnych konstrukcji. Ale na pewno mnie tym zaciekawiłeś. Szykuje się kolejny tytuł obowiązkowy. ;)
odpowiedz

Alehor : 01 lipca 2012, 21:10

Zauważ iż jest to wpis niemal z przed roku ale nvm xD
Gra doczekała się kilku update'ów wprowadzając nowe itemy/biomy
Czerwony kabel który działa jak redstone w minecrafcie itp.
Gra ma urok i spędziłem przed nią ponad setkę godzin, a spędził bym pewnie z kilkaset godzin więcej gdyby nie awaria komputera, którego nie ma sensu upgrade'ować, a na nowy mnie nie stać :P

odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl