avatar

Alehor Użytkownik gram.pl (Delegat) ja.gram.pl/Alehor

Pod Kopułą

książki, Stephen King

Wczoraj (a właściwie dzisiaj[23 lipca 2011] o 4:00 xD) skończyłem czytać Pod Kopułą Stephen'a King'a i muszę przyznać że mam mieszane uczucia odnośnie tej ksiązki, z jednej strony momentalnie przewidywalna do bólu, z drugiej zaś potrafiła wywołać nie małe emocje, niektórzy bohaterowie naprawdę łatwo pozyskują sobie sympatię czytalnika, kiedy inni doprowadzali do zgrzytania zębami. Jak narazie jest to moja druga książka od tego autora i jeszcze nie załapałem tego hajpu na to co tworzy King, bo sposób narracji jakoś nie przypadł mi do gustu. Ksiązke jak najbardziej polecam.

 

0

"Pewnego pięknego jesiennego dnia zwyczajne amerykańskie miasteczko - Chester's Mill w stanie Maine - zostaje nagle odcięte od świata, odgrodzone przez nieznane pole siłowe. Bariera powoduje większe i mniejsze dramaty: katastrofy lotnicze, wypadki samochodowe, okaleczenia. Mieszkańcy Chester's Mill, którzy akurat byli poza jego granicami, tracą kontakt z bliskimi. NIkt nie potrafi wyjaśnić, czym jest ta niewidoczna kopuła, jak powstała i kiedy zniknie. W jej wnętrzyu natomiast zaczyna się toczyć prawdziwa walka dobra ze złem. Po stronie dobra staje Dale Barbara, weteran wojny w iraku, a jego adwersarzami są Duży Jim Rennie - bezwzględny, opętany rządzą władzy polityk, i jego syn, ukrywający w mrocznej spiżarni równie mroczną tajemnicę..."

komentarzy: 523 lipca 2011, 21:14

2 komentarze do tego wpisu:


KrwawaMary : 23 lipca 2011, 21:23

Mam tą książkę, ale jakoś nie mogę się do niej zabrać. Jakoś mnie nie ciągnie. Na razie zaczęłam czytać "Skazanych na Shawshank".
odpowiedz

Alehor : 23 lipca 2011, 21:56

i jak pierwsze wrażenia? Chociaż nie wiem czy jest snes czytania kiedy w umyśle tkwi obraz 20x obejrzanego filmu ;/
odpowiedz

KrwawaMary : 24 lipca 2011, 22:02

Ja nie oglądałam jeszcze całego filmu. Tylko w kawałkach. Na razie chcę przeczytać książkę. Dopiero zaczęłam, ale wciąga.
odpowiedz

eske : 15 czerwca 2012, 12:06

Znam to. ;)
odpowiedz

eske : 15 czerwca 2012, 12:07

W każdym razie motyw książki mi się bardzo spodobał, mam nadzieję że znajdzie się w najbliższym czasie na mojej liście. ;)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl