avatar

sgtThompson Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/sgtThompson

Recenzja The Sims 3

The Sims 3... Czy czekaliśmy na tę grę? Tak, pełni nadzieji, że zaskoczy nas miło tak jak dwójka, lub nawet pierwsza część serii. Moim skromnym zdaniem Simsomana zawiodłem się. Niby jest dużo zmian, ale jak dla mnie jest to mało by zaskoczyć nas, tak jak w The Sims 2. Może poprostu gra znudziła mnie? Po godzinach spędzonych przy The Sims i The Sims 2, The Sims 3 stało się nudą? Nie wiem. Chociaż... jeśli początkiem tego artykułu zdecydowaliście, że nie kupicie The Sims 3, to poczekajcie, aż przeczytacie wszystko. 

Przejdźmy do tych lepszych stron świata Sims'ów w trójce. W nowej odsłonie gry został wprowadzony tak jakby system "komunikacji simów". Do dobrej rozmowy potrzeba nie tylko klikania na odpowiednie interakcje, ale potrzeba też, by twój Sim posiadał pewne cechy - takie dodawają pewne oryginalne interakcji. Na przykład, Sim, który cechuje się charyzmą, łatwo dojdzie do swego podczas negocjacji. Dodatkowo, ta cecha daje bonusy w karierze politycznej. Każdemu Sim'owi można przypisać po cztery takie cechy. Każda jest dobrze opisana. Podczas interakcji z innym Simem w prawym górnym rogu wyświetla się pasek stanu - pokazuje on jak bardzo ten sim nas polubił bądź znienawidził. NIektóre interakcje pytają drugiego sima o różne sprawy, np.: gdzie pracuje, ile zarabia. Jeśli nasz sim ma cechę, która skłoni go do opowiedzenia naszemu Simowi o tych sprawach, pod "paskiem stanu" wyskoczy okno z opisem odpowiedzi drugiego sima. 

Następną dużą nowością jest możliwość edycji tekstury każdego elementu: tkaniny fotela, pomalowanej ściany czy telewizora. W dwójce coś mogłoby nam nie pasować do wystroju pokoju, wtedy byśmy tego nie kupowali, natomiast w trójce możesz zmienić kolor tego obiektu na jaki Ci się podoba! Dodatkowo w panelu budowy Sim'a możesz zmieniać kolor dosłownie każdej części ubioru. Duża część funkcji została przerobiona w "paski", np.: każdą część twarzy możesz sam uformować, umięśnienie lub tęgość Sim'a możesz ustawić przesuwając rolką po pasku.

No i oczywiście, to o czym zapewne marzył każdy Simsomaniak, możliwość chodzenia po mieście bez żadnego wczytywania! Po prostu, gdy oddalisz ekran dość daleko, przejdziesz do panelu otoczenia, nad budynkami pojawią się ikonki opisujące co znajduje się w danym budynku. Twój sim będzie mógł tam przejść. W miasteczku, gdzie żyje twój sim jest dużo paracel publicznych. Niestety nie widzisz wnętrza paraceli - dla kogoś to źle, ale ja mogę to sobie wytłumaczyć dłuższym ładowaniem się gry. Gdy klikniesz na paracelę, możesz wybrać co chcesz w niej robić, np.: w księgarni możesz kupić książki, bądź obejrzeć turniej szachowy - gdy obejrzysz go, doda Ci punkt logiki!

To co mnie najbardziej zawiodło to obiekty w grze. Niby jest ich dużo, a napewno wiele samochodów, ale za to nie ma jakiś ładnych stolików, krzeseł itd., ogólnie twórcy tego nie dopracowali. W sumie... do dwójki mam wiele dodatków, czyli multum obiektów... nie powinienem tego porównywać... Cóż... prócz caaaałej reszty wziętej z The Sims 2, mogę jedynie wystawić ocenę. Może dwie.

 

Jeśli są to twoje pierwsze Simsy:

 

Grafika: 8/10 (NIe wczytujące się tekstury?!?!)

Dźwięk: 8/10 (Miła muzyczka!)

Ogólnie: 8/10

 

Jeśli masz już jedynkę, dwójkę...: 

 

Grafika: 7/10 (Prawie taka jak w dwójce)

Dźwięk: 5/10 (To samo co w dwójce, lekko przerobione)

Nowości:6/10

Ogólnie: 6/10

 

 

komentarzy: 325 czerwca 2009, 10:46

3 komentarze do tego wpisu:


SimonStorm : 25 czerwca 2009, 11:28

Za dużo powtórzeń w recenzji i trochę zbyt potocznie napisana. Ogólnie w porządku. Gra - nie dla mnie.
odpowiedz

Los_Emilos : 25 sierpnia 2009, 19:06

Dla mnie TS3 niczym się nie różni od 2. a nawet ma gorszą grafię (sprawdzana na GF9600GT i E5200) a już nie jest całkowicie grywalna.
odpowiedz

Ezio : 26 sierpnia 2009, 12:38

Nie lubię tej gry,jak nie polubiłem dwójki.Starusieńka jedynka jest dla chłopaków,bo dalo się zrobić tak,żeby sims mieszkał w żywopłocie i dostał potem depresji.Albo na górce z piasku.Cóż jedynka niestety nie była dla dziewczyn tylko dla chłopaków,bo rozmaite narzędzia tottur w niej były:D.Dwójka mi się znudziła po miesiącu.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl