avatar

sgtThompson Użytkownik gram.pl (Robotnik) ja.gram.pl/sgtThompson

Recenzja gry Company of Heores : Tales of Valor

Początek

Po długim oczekiwaniu na zainstalowanie się samej gry i późniejszym zablokowaniem chęci na szybką grę długo instalującym się patchem zacząłem grać. Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oko to samo menu. Znacznie zmienione, okienko kampanii zostało powiększone o 3 kampanie składające się z trzech lekko sfabularyzowanych misji. Natomiast resztę opcji przeniesiono na drugą stronę.


Prawie jak FPS

Pierwsza nowa kampania, to kampania wermachtu, w której wcielamy się w rolę załogi czołgu i dzięki kursorowi obracamy wieżyczkę niszcząc cele. Nie ma punktów z surowcami, za niszczenie celów zdobywamy pewną ilość surowców. Po zniszczeniu czołgu - co dzieje się automatycznie po ukończeniu pierwszej misji wychodzimy z niego i jako załoga czołgu rozprawiamy się bezlitośnie z Brytyjczykami.

Meedyk!

W grze spodobała mi się nowa opcja reanimacji, mianowicie gdy jeden człowiek będzie ranny i nie będzie mógł się ruszyć, klikamy na opcję reanimacji. Wtedy ktoś z drużyny na pewno wyjmie strzykawkę i wbije ją w ciało rannego, po czym ten stanie na nogach jak nowy... Niestety jest ona dostępna tylko w niektórych misjach i nie da się wyleczyć członka zwykłej drużyny podczas potyczki.

Co my tu mamy?

W tym dodatku każda armia dostaje po dwie nowe jednostki, niestety niektóre tylko się podmieniają za inne, ale niektóre nie. Na szczęście możemy sobie wybrać: albo zostaniemy przy starej jednostce, albo podmienimy ja na inną.

Nowe jednostki:

Amerykanie dostają Wóz pancerny T17 - jest on skuteczny do niszczenia piechoty, lecz nie poradzi sobie z czołgiem. Podmienia Transporter M8. Dostają też M18 Hellcat - osobiście nie udało mi się jeszcze kierować tym niszczycielem czołgów. Ma 76 milimetrowe działo, ale bardzo lekki pancerz. M18 Hellcat zastępuje niszczyciel czołgów. 

Brytyjczycy  mogą teraz wybudować Transporter Piechoty "Kangur", który wygląda jak czołg bez lufy, bo jest on zbudowany na bazie czołgu. Może przewozić piechotę, posiada karabin maszynowy. Wóz Pancerny Staghound to też nowa jednostka Brytyjczyków. Zawsze brakowało mi możliwości wybudowania wozu pancernego, ale teraz mam tę możliwość.

Wermacht dostaje lekki pojazd Schwimmwagen Typ 166, który w rzeczwistości jest amfibią, lecz niestety nie pływa - zawiodłem się... Drugim nowym pojazdem Wermachtu jest działo samobieżne H39, które zastępuje StuG'a. Posiada mniejszy pancerz od StuG'a, lecz ma działo większego kalibru.

Panzer Elite i tu stylistyczna nowość, zamiast Panzer Elite jest teraz Panzerwaffe. Nie wprowadza to praktycznie nic do rozgrywki, prócz

-'Patrz, Heniek, Dżony se wiął Panzerwaffe'

Zawsze jako dowódcy Panzer Elite narzekaliśmy na mniejszy asortyment jednostek, inny, gorszy niż w innych frakcjach. Twórcy zrekompensowali to  dodatkowymi, nie podmieniającymi się pojazdami właśnie dla tej frakcji. Pierwszy z nich to po prostu zubożała wersja Schwimmwagen'a Wermachtu z oznaczeniem Typ 128 - wymontowano z niego MG42. Drugim nowym pojazdem Panzerwaffe jest lekki czołg Hotchkiss H35, który nie jest stworzony do walki z czołgami, a do walki z piechotą. Dużym atutem Hotchkiss'a jest ulepszenie w wyrzutnie Stuka zu Fuss, czyli wyrzutnie rakiet, które dostępne są w również jako dodatek, lecz w transporterach wermachtu.

Dzwięk, dobry napędza rozgrywkę.

Zauważyłem, że w dodatku została częściowo zmieniona oprawa dźwiękowa - na lepsze. Dodano lepsze dźwięki broni i pojazdów. Z moimi głośnikami 5.1, przy wyłączonym świetle w pokoju, można na dobre kilka godzin poczuć się jak generał dowodzący swoimi jednostkami, cóż taki już CoH! ;)

End 

uważam, że Tales of Valor jest dobrym dodatkiem, który zagorzały fan CoH'a powinien nabyć, polecam go też nowicjuszom, ale jeśli zaczynasz to jednak bez podstawki ani rusz.

 

 

Wniesione modyfikacje: 8/10 Więcej tych jednostek, nadal za mało!

Dzwięk: 9/10 To mi się podoba!

Ogólnie: 9/10 Dużo nowości, ale...

 

 

 


pozdrawiam sgtThompson

komentarzy: 109 kwietnia 2009, 23:22

1 komentarz do tego wpisu:


ts04 : 12 kwietnia 2009, 11:50

Zabrakło troche o 2 pozostałych kampaniach, mogłeś o nich chociaż wspomnieć, sporo nowych map i 3 nowe tryby "operacje" w multi ;)
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl