avatar

TitusCruz Użytkownik gram.pl (Przodownik) ja.gram.pl/TitusCruz

Dwa cytaty z wykopu

Pytanie zasadnicze: czy można uwierzyć w coś, tylko dlatego, że się chce w to uwierzyć? Np. wymyślam sobie, że chce uwierzyć w krasnoludki, jednorożce i wróżki. I co, od tak nagle w nie zaczynam wierzyć, bo sobie wymyśliłem ze chcę? Moim zdaniem to tak nie działa. Wiara w coś wynika z mocnego przekonania o prawdziwości czegoś, a nie na samym chceniu, bo gdy nie wierzymy w prawdziwość czegoś, to choćbyśmy stawali na głowie - nie uwierzymy w to, jakkolwiek by się nam wydawało że się to opłaca, moim zdaniem.

A po drugie - jest tyle religii, sekt, odłamów, zatem szansa (wynikająca z prawdopodobieństwa) że wierzy się w odpowiednie bóstwo, jest dość znikoma. Za to czczenie nieodpowiedniego bóstwa w wielu religiach - to powód do wiecznych mąk w jakiejś odmianie piekła, i szansa na taki obrót wypadków, jeśli przyjąć religie za prawdę, jest sporo większa. Zatem bardziej się opłaca być ateistą, i nie czcić jakiegoś fałszywego bóstwa, niż czcić jakieś i trafić do jakiejś odmiany piekła za takie czczenie nie tego bóstwa co trzeba.

  •  

    @Arkass większość wierzących i praktykujących katolików popełnia bardzo często czyny uznawane przez nich za grzech. Więc ich niebo powinno być prawie puste w porównaniu do piekła. Pierwsi bogowie byli wymyslani do tłumaczenia otaczającego świata. Następni byli kopiami tych pierwszych i miały przynosić zyski ich kapłanom. Jeżeli ksiądz nie trzyma się swoich przykazań to pokazuje bezsensowność wiary. Większość ludzi uznaje chrzest Polski jako najważniejsze wydarzenie ale jakoś nikt nie zastanawia się co było wcześniej. Czyli nasi przodkowie są w piekle bo wierzyli w coś innego. Muzułmanie uznają tego samego Boga ale używają innej książki z innymi przykazaniami. Czy to znaczy że trafia do nieba za wiarę w tego samego Boga czy do piekła za używanie innej książki. Popieram potwora spaghetti bo moim zdaniem ta religia jest najsensowniejsza. Ale jak by ktoś zaproponował sytuację jak w anime "no game no life” to bym zmienił wyznanie bo latający potwór spaghetti nie ma nic przeciwko.

komentarzy: 021 sierpnia 2018, 09:24

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl