avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Birdsong

 

        

http://birdsong.co.il/

Jeden z ostatnio odkrytych netlabeli, dzięki recenzji płyty naszej rodaczki na portalu nowamuzyka.pl (swoja drogą, jak ktoś nie zna, to polecam ów portal). Płytę naszej rodaczki opisze w kolejnym wpisie, bo warta reklamy, a teraz skupmy się na całym netlabelu.

 

Założony w  2004 roku, mający swoja bazę w Izraelu, miał zarówno promować muzykę niezależną wydawaną od razu w cyfrowym formacie, ale także i kilka reedycji normalnych płyt kompaktowych, które zniknęły już ze sprzedaży.

Muzycznie od samych początków stawiano na dosłowną różnorodność stylistyczną i choć pojawia się w katalogu wiele rodzimych produkcji z Izraela, to jednak postawiono też na międzynarodowy zasięg, dzięki czemu ostatecznie na łamy trafiła także wspomniana wcześniej polka. ;]

Prezentowana muzyka ma szansę spodobać się wielu, bo znajdziemy tam mocno popularne indie-electro-rockowe pierdółkowate granie (m.in całkiem miła EPka [birdsong027] Senza Valore - Attack.Decay EP), jakieś Lo-Fi-cholera wie jakie eksperymentalia wokalne po hiszpańsku [birdsong023] Carlos Labbé - Doce canciones para Eleodora, ćpunersko-progressywno-jazzowy-rock [birdsong010] The Unnecessary Revolution - 1st of 3 EP (i pozostałe dwie części), żydowskie niewiadomocoto (fajnie się słucha) [birdsong005] Eli Las - A Planet Full Of Motels czy inne dźwiękowe wygibasy.

Dla mnie netlabel ten, to taka ciekawostka, może nie za specjalnie wybitna, ale ostatecznie raczej gdyby nie Birdsong, to nawet nie miałbym możliwości posłuchania takiej muzyki. ;]

komentarzy: 218 września 2010, 02:47

2 komentarze do tego wpisu:


MarchewaSoler : 19 września 2010, 19:41

Carlos ciekawie brzmi, choć wątpię, abym na dłużej się przy tym zatrzymał. ;]
odpowiedz

MarchewaSoler : 19 września 2010, 21:31

Ale za to The Unnecesary Revolution to coś niezwykłego, dzięki.
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl