avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt XXI (Techno edyszyn)

                               Cristian Vogel - Absolute Time

            

Cristian Vogel, to "cudowne dziecko" europejskiej sceny techno. Był jednym z pierwszych, tak mocno eksperymentujących z brzmieniem detroit producentów i choć znany wyjadaczom gatunku, to jednak nie kojarzony przez ogół, zawsze pozostawał w cieniu chociażby Adama Beyera czy nawet  osobników z którymi był założycielem tak zwanej "szkoły bristolskiej", czyli Tobiasa Schmidta czy Neila Landstrumma.

"Absolute Time" wydane w 1995 oczywiście nakładem Tresora, to bezsprzecznie jeden z ważniejszych materiałów na drodze rozwoju gatunku Techno. Choć jest to muzyka mocno oszczędna w swoim wyrazie, to stanowi swoisty krok milowy w kształtowaniu się pojęcia minimalizmu w Techno. Echa muzyki zawartej na tej płycie, można dostrzec w praktycznie każdym kolejnym albumie czy singlu lub EPce wydanym w latach 90tych.

Utwory, jak "Absolute", "What", "Round" czy kozacki "Comes" wyprodukowany przy udziale Neila Landstrumma, to motory napędowe późniejszych dokonań minimalistów i cholera, są nadal świetnymi wałkami, które słucha się z przyjemnością w tych zdigitalizowanych obecnie czasach.

 

Vogel był zdolnym producentem i nim wydał ten album, miał już wydawnictwa na koncie w takich uznanych stajniach, jak Force Inc. czy Mille Plateaux. Późniejsze jego dokonania tez nie były gorsze, a prowadzona wraz z Si Beggiem wytwórnia Mosquito, do dzisiaj uznawana jest za jeden z kluczowych techno-labeli w historii gatunku.

No i koniec końców jest jednym z nielicznych albumów Techno do których często sięgam z prawdziwą przyjemnością, rozkoszując się tym utraconym już niestety klimatem... :)

komentarzy: 303 września 2010, 11:25

1 komentarz do tego wpisu:


deusER4 : 07 września 2010, 13:54

mniam! :)
..ale cos wolno Ci to wszystko idzie.. hm, czy mam skorzystać z pierwszego filaru o charakterze umowy pokoleniowej, by doczekać recenzji płyty nr 1mln? :D
odpowiedz

meryphillia : 09 września 2010, 00:23

:D Będę lepszy nawet od Owsiaka, bo recenzje ukazywać się będą nieprzerwanie po końcu świata, a nie tylko o jeden dzień dłużej. Tak więc do miliona na pewno dojdziemy kiedys. ]:>
odpowiedz

deusER4 : 09 września 2010, 07:51

a więc żyć będę! ]:>
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl