avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Enough Records

 

       

http://enoughrecords.scene.org/

Założony w 2002 roku przez Filipe Cruz, mieszkańca słonecznej Portugalii Enough, szybko stał się jednym z najlepszych przedstawicieli sceny niezależnej oferującej darmową muzykę.

Od samych początków istnienia label promował zdecydowanie kierunek ku mniej komercyjnym brzmieniom IDM, Dark Ambientu, Noise czy Industrialu, ale znajdziemy już w pierwszy wydawnictwach zarówno techno czy Drum 'n Bass. Zatem widać, że netlabel nie stara się zbytnio ograniczać brzmieniowo, choć można zauważyć po ilości wydanego materiału, że dźwięki Dark Ambientowe czy Industrialne są znacznie częściej eksponowane niż inne.

 

Przez osiem lat działalności  netlabel dorobił się niezwykle bogatego katalogu, zbliżającego się obecnie powoli do trzechsetnej pozycji (oprócz sztandarowego katalogu liczącego 249 wydawnictw, są jeszcze oddzielnie wydawane składanki w liczbie 15 oraz osiem miksów didżejskich). Poszczególne wydawnictwa są różnej wartości, ale wiele znajdziemy też pozycji genialnych, jak chociażby już wielokrotnie przeze mnie polecany (nawet na gramowym forume) [enrmp019] Serakhe0n - Signal (link bezpośrednio do zipa), będący genialnym Dark Ambientem, który idealnie nadawał by się na soundtrack do nowej części Aliena. ]:>

Pośród wykonawców, większość stanowią praktycznie nieznane projekty z całego świata, ale trafiło się też i tutaj miejsce dla chociażby Moan (co warto zaznaczyć, to nasz rodak z Siemianowic Śląskich ;]), który jest już dość uznaną postacią na scenie muzyki elektronicznej, czy projekty znane z innych netlabeli, jak Technology Of Silence, Mystified, Rngmnn czy soundZcapa. Osobiście nie mógłbym też nie polecić dwóch produkcji jednego z moich last.fm'owych znajomych, szczególnie że to doskonały materiał; koniecznie obadajcie (linki do zipów): [enrmp174] Muhmood - Tamara And Demon oraz [enrmp216] Виктор Iванiв & Muhmood - Rùt

 

Netlabel prężnie się rozwija wydając nowe pozycje, a także prowadzi szeroką akcję uświadamiającą o dobrej muzyce, szczególnie w Portugalii, odpowiadając za organizację wielu imprez i happeningów.

Zatem polecam zaglądać nań od czasu do czasu, bo nie wiadomo kiedy znajdziemy w nim kolejną perełkę. ;]

komentarzy: 613 sierpnia 2010, 02:19

3 komentarze do tego wpisu:


mariowsad : 13 sierpnia 2010, 09:54

Niedługo będzie tu porządna biblioteka wydawców muzyki :)
odpowiedz

Woo-Cash : 13 sierpnia 2010, 09:56

Elektronicznej...
odpowiedz

meryphillia : 13 sierpnia 2010, 10:34

Nie tylko... ;] Sporo już netlabeli wydających jazz, reggae czy gitarowe rzępolenie polecałem. ;]
odpowiedz

deusER4 : 14 sierpnia 2010, 22:08

o EnoghRecords nie było wcześniej już? na bank info zamberowskie ;]
odpowiedz

meryphillia : 21 sierpnia 2010, 03:44

Też mnie się wydawało że już opisywałem, ale nie chciało mi się sprawdzać dokładniej skoro na liście nie ma. :3
odpowiedz

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl