avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Eastern Recordings

 

        

http://www.ear-recordings.nl/

Netlabel założony w 2004 roku, był wynikiem muzycznej kooperacji pomiędzy dwoma mieszkańcami Holandii, którzy wspólna produkcją muzyki zajmowali się już od 1996 roku. Zbytnio nie chcieli oni angażować się w produkcję muzyki, która definiuje rynek, więc zdecydowali się na darmowa promocję dzięki CC License, oczywiście ku uciesze potencjalnych słuchacz. ;]

 

Przez pięć lat netlabel rozwijał się prężnie przybierając formę kilku sublabeli, oferujących konkretne brzmienia z gatunków Tech House, Minimal Techno, Downtempo czy ostatecznie muzycznych eksperymentów mieszających różne gatunki w obrębie jednego wydawnictwa. Niestety gdzieś w okolicach 2009 netlabel dostał solidnej zadyszki. Na szczęście odpowiedzialni za niego ludzie nie zdecydowali sie na zamknięcie czy zamrożenie projektu i po kilku miesiącach netlabel powrócił na scenę wraz z odświeżoną stroną i zmienioną formułą publikowania muzyki, czyli w miejsce czterech sublabeli, zadecydowano o wydawaniu muzyki pod ogólną nazwą Eastern Recordings.

 

W katalogu ER znajdziemy wiele ciekawych releasów, a wśród wydawanych producentów znajdziemy kilku znajomych artystów z innych, wcześniej u mnie polecanych netlabeli, jak Sascha Müller, Igor O Vlasov czy Svart1.

Na chwilę obecną katalog oferuje 66 pozycji w których z pewnością znajdzie się choć kilka wartych pozostawienia w kolekcji, o ile oczywiście taka muzyka nie jest dla nas straszną. ;]

Nie będę polecał konkretnych wydawnictw, nie licząc tylko ostatnio wydanego albumu [EAR064] Kiksu – Antiloop , który jest świetną ambientowo-czillującą pozycją, która zadowolić może wiele osób, tym bardziej gdy nie lubią bardziej rytmicznych nagrań.

 

komentarzy: 012 sierpnia 2010, 23:50

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl