avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt XVIII (Techno edyszyn)

                     The Vision - Waveform Transmission Vol.2

         

 

W rok po wydaniu Waveform Transmission Vol.1, Tresor atakuje żądnych techno-brzmień miłośników, drugim woluminem.

Tym razem za materiał odpowiada Robert Hood, znany bliżej z serii "X" opisywanej tutaj wcześniej. Przy wydaniu "Waveform Transmission Vol.2" Hood, choć był już utalentowanym i znanym producentem, to jeszcze nie był otoczony taką estymą, jak stało się to kilka lat później, gdy stał się obok Millsa, jednym z ważniejszych promotorów minimalistycznego techno.

 

W drugim woluminie, choć muzyka nadal była mocno eksperymentalnym brzmieniem, jak na ówczesną scenę klubową, to jednak dało się odczuć większy wpływ estetyki Detroit, niż galopującego, ekstremalnego eksperymentalizmu, znanego chociażby z wcześniejszego materiału sygnowanego przez Millsa.

Oczywiście produkcja Hooda, to także wyśmienita dawka techno-brzmienia, nie pozbawiona wczesnego minimalizmu i utwory takie, jak "Weapons", "Gamma Scale", "Projectile Darts" czy znakomity wręcz "The Protector", to kawał doskonałej sztuki, która z pewnością zadowoli uszy nawet współczesnych miłośników Techno.

 

"Waveform Transmission Vol.2", to kolejny kamień milowy gatunku techno, a także kolejna cegiełka w niezniszczonym, do dzisiaj zresztą, murze Berlińskiego Tresora.

komentarzy: 003 sierpnia 2010, 20:50

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl