avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Milion płyt wszechczasów... Akt XVII (Techno edyszyn)

                          Jeff Mills - Waveform Transmission Vol.1

         

Rok 1992. Berliński Tresor idzie cios za ciosem, definiując brzmienie ortodoksyjnego i bezkompromisowego, nowego brzmienia zwanego Techno.

Materiał zawarty na całkowicie solowym projekcie Millsa, był ostateczną furtką dla dalszego rozwoju gatunku. Swoim mechanicznym, wręcz brutalnym brzmieniem pokazał, że dla Techno nie ma żadnych granic. Pokazał też, jak tworzyć tę muzykę i nie oglądać się na innych, a tym bardziej krytyków, którzy nawet nie mieli szans zrozumieć tej muzyki, bowiem słyszeli ją najczęściej po raz pierwszy przecież.

Bezkompromisowy "Phase 4",  mega-klasyczny już "Jerical", przewrotny "Changes Of Life" nawiązujący do "Strings Of Life" Derricka Maya, ekscentryczny brzmieniowo "The Hacker", czy minimalistyczny "DNA", to już prawdziwe klasyki gatunku, które zachwycić potrafią i obecnie.

 

Polecam ten genialny krążek, szczególnie że jest jednym z najlepszych dzieł mistrza w ogóle, no i bez wątpienia dla chcącego poznać "czym je się techno", jest to pozycja wręcz nadobowiązkowa.

komentarzy: 003 sierpnia 2010, 20:25

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl