avatar

meryphillia Użytkownik gram.pl (Moshic For Life) ja.gram.pl/meryphillia

Broque

 

      

http://www.broque.de/

 

Założony w 2004 roku netlabel Broque, przez te sześć lat swojej działalności, świetnie dowodzi, że Niemiecka scena niezależnej muzyki klubowej jest jedną z najlepszych stajni, z której wywodzą się nietuzinkowi artyści. Bardzo miło ze strony założycieli, że zechcieli to udowadniać posiłkując się licencją Creative Commons. :)

 

Obszerny na obecną chwilę katalog wydawcy (liczący sobie coś ok. 60 pozycji - jest ich nieco więcej ponumerowanych, ale część jest niedostępna, gdyż utraciła licencję CC), oferuje wszelakie smakowitości spod znaku Tech House, Minimal,Micro House czy jeszcze innej cholery, mniej lub bardziej parkietowej (aczkolwiek aspekt "parkietowy" wydawnictw jest stawiany w pierwszym rzędzie przy doborze materiału do publikacji). Pośród katalogu oczywiście znajdziemy całkiem sporo nudnego, wtórnego materiału, ale kryje się w nim także mnóstwo świetnych utworów, a rekomendacje co niektórych z nich od takich tuzów sceny, jak Sven Vath, Ritchie Hawtin czy Pantha Du Prince tylko uświadamiają bardziej, że jednak coś jest na rzeczy.

Szczególnie polecam wszystko co sygnowane jest przez Maxxa Cavalerra, który jest już dość szanowaną postacią klubowej sceny, a dodatkowo dość płodnym artystą, który wiele materiału wydaje także na winylach.

Rzeczone winyle, są także wydawane przez samo Broque, i to nie tylko wspomnianego Maxxa, ale też i innych artystów (wydano także jedną kompilację na CD).

Oczywiście bywalcy w Niemczech, mogą od czasu do czasu wskoczyć na imprezkę przy której paluchy maczała ekipa netlabela, a o których to można dowiedzieć się przed czasem z odpowiedniej podstrony.

 

Muzykę z tego netlabela polecam wszelakim miłośnikom ekstatycznych :D rytmów klubowych, inni raczej nic tutaj ciekawego nie znajdą, chociaż kto wie, może nawet i jakiś kindermetaluch nawróci się po przesłuchaniu któregoś z wałków Cavalerry. ;D

komentarzy: 016 lipca 2010, 22:54

Aby dodać komentarz trzeba być zalogowanym na swoje konto gram.pl! kliknij by się zalogować

Strona prezentuje indywidualną opinię użytkownika. gram.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników.
© gram.pl